|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 13:50:22   
JovanaJ
Ne voopsto ne mi smeta da si se druzi so drugarite. Bas naprotiv.
Predlozive se super, nas ni e mal stanot pa nemozam mnogu krupni golemi raboti da stavam...ama da moze da se razmisli za nesto slicno...
Mi tekna i slika karikatura da mu napravat .....neznam..
fala ti vo sekoj slucaj za predlozite....user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 14:08:17   
Maca25
Ние еве 3 години по ред планираме нешто да правиме за годишнина, ама секогаш Н. баш за годишнината ни е болна и немаме на кого да ја оставиме. Единствено за правата годишнина си бевме цел ден сами, па попладнето си излеговме и си се изнашетавме по ресторани и кафичи. Оваа година сакавме да одиме некаде на викенд ама Н. имаше температура. Ај може следната ќе имаме повеќе среќа. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 14:40:32   
dostickage
mene mm za prvata godisnina mi kupi cveke i cokolado nAli standard.
i edno vreme go gledam klekna na kolena i izvadi dve burmi. e tuka padnav u nesvest ....

inace burmi nemavme prethodno zasto se zemavme u mn losi uslovi zaradi problemite od majka mu i tatko mu  taka ispadna.

uste poveke se si dobi znacenje i se naredi na mesto. a za rodendenot na sinceto imavme vencavanje vo crkva(koesto ne se sluci od gorenavedenite pricini nAli).

taka da sea sme komplet , raat do prolet do vtora godisnica.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 16:33:10   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

mene mm za prvata godisnina mi kupi cveke i cokolado nAli standard.
i edno vreme go gledam klekna na kolena i izvadi dve burmi. e tuka padnav u nesvest ....

inace burmi nemavme prethodno zasto se zemavme u mn losi uslovi zaradi problemite od majka mu i tatko mu  taka ispadna.

uste poveke se si dobi znacenje i se naredi na mesto. a za rodendenot na sinceto imavme vencavanje vo crkva(koesto ne se sluci od gorenavedenite pricini nAli).

taka da sea sme komplet , raat do prolet do vtora godisnica.
user posted image

Me raznezni... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Прославување на годишница
2.11.2011 16:41:29   
vida
Nie za prvata godisnina od brakot ne se iznenadivme nisto posebno,maz mi mi kupi cveke a bevme dogovoreni od prethodno so starosvatovite bevme na vecera i super si pominavme.Inace prvata godisnina od brakot ni pomina na 3 oktomvri,a sega ni se blizi godisnina od vrska ke pravime 9 godini user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Прославување на годишница
18.4.2012 13:07:44   
kikicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

рингерајки ајде отворив нова тема мислам дека ќе ни се најде.
На мм му наблизува роденден, а после 2 дена потоа ни е годишнина од брак, имате некоја идеја за подарок?



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Прославување на годишница
18.4.2012 13:26:13   
Emanuelapp
Слично ама кај нас беше прво горишнината па по 3 дена роденденот... Јас извадов неколку фотографии што не ги знае, мој , од син ми и каде што сме тројцата му напишав едно ептен искрено писмо . и му порачав торта во форма на срце мислам дека многу пријатно го изненадив... а тој мене ми подари парфем и ме однесе на вечера многу убаво поминавме со некоја чаша вино повеќе user posted image

< Поракaта ја уредил Emanuelapp -- 18.4.2012 13:27:56 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Прославување на годишница
18.4.2012 20:13:02   
Andriance
I nie na 6-ti maj kje ima imame prvata godishnina...togash reshivme da pravime i krstevka za bebe...pa sega nekako akcentot e staven na toa...ama ja posekako mislev da go odnesam malku u katlanovska spa da se opushtime so vince :-))) utredenta

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Прославување на годишница
22.6.2012 16:22:15   
miana
Mamicki,denes jas i mm pravime godisnina od brak...Prv mal jubilej 5 godini user posted image
Pred 5 godini na eden mnogu zezok den ( isto petok ) stapivme vo brak... Malce sme skarani,no mislam deka denesniov den ke ne smiri...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Прославување на годишница
22.6.2012 16:25:23   
Annet
cestitki ajde ajde poveke ke se sakate;-))))da si docekate zlatna svadba;-))))i povise moze;-)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Mamicki,denes jas i mm pravime godisnina od brak...Prv mal jubilej 5 godini user posted image
Pred 5 godini na eden mnogu zezok den ( isto petok ) stapivme vo brak... Malce sme skarani,no mislam deka denesniov den ke ne smiri...


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Прославување на годишница
22.6.2012 21:41:52   
Snow Queen
miana честитки....уште долго долго да си бидете заедно, да дочекате златна свадбаuser posted image
Annet, а ако не се лажам и тебе пре околу 10дена ти беше годишнина....честитки и до тебе, па набрзо и второ бебувче да има user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Прославување на годишница
22.6.2012 23:52:22   
miana
Vi blagodaram devojcinja..user posted image user posted image I na vas vi go posakuvam istoto..Da si docekate i zlatna svadba..by the way na denesen den i babamu i dedomu na mm slavat godisnina od brak 50 godini-zlatna svadba..Oficijalno vo nedela sme si pokaneti na zlatna svadba user posted image user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Прославување на годишница
23.6.2012 0:05:08   
Ikana
Честито Мианке, се најдобро и многу среќа и љубов ви посакувам!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Прославување на годишница
8.11.2012 16:59:30   
mosa
Deneska ni e godisnica od veridbata,no mm ne e tuka na pat vo Ungarija e.No sepak dobiv 1000 za sebe,pa zatoa si zakazav za utre na frizer,malku da ja sredam kosava,a i edna depilacija.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Прославување на годишница
1.12.2012 10:11:53   
zzaa
nie si slavime se godisnina od vrska godisnina od veridba i godisnina od brak ova godina i dvajcata sme mnogu romancicni i polni so iznenaduvanjauser posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 19:15:00   
Bethany
Ви ги префрлив постовите тука:)

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

daj kazi predlog za podarok za godisnina? Nas naskoro ni e 6 godini brak pa neznam sto da mu podaram na mm... Jas ke si odberam paricnik,potreben mi e,ovoj sto go imam se raspaga veke user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

за идеја за поклон,,да размислам......ке направиш една тортичка несто љубовно,ке запалиш свекички,и ти ке бидеш поклонот,нешто така,а можеш и на крај да ставиш под перницата некој поклон ете новчаник или некои пижамки.нешто лично .А? може ли така..леле ама исфантазирав хахаххахuser posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Фала за советите срцка..Јас паричник му купив за н.година а пижами сега скоро,пез повод,пред два месеци...Морам да смислам нешто..Тоа дека јас ке бидам поклонот- да ,ама како десерт user posted image Уфф овие маживе се многу тешки за подарок...user posted image

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 21:34:03   
Annet
epa taka treba:))))

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:14:06   
Mihaela 2010
hehe nie na 24.06 pravime 8 god od zapoznavanje,biten mi e denot ,mislam deka ke kupam parfem,i za sebe i za nego user posted image ,a bidejki on e slab so pamtenje na datumi ako ne go potsetam nema ni da u tekne,ama odokolu ke si kazam sto sakamuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:21:13   
miana
Ние на 22.06 правиме 6 години брак - јупппп ..велат дека првите 5 биле нај кризни,а ние ги поминавме и сеуште се сакаме ..user posted image Уште се мислам што да му купам..Да му купам часовник рачен ( има два касио ама не му се погодија баш - му пропуштаа вода од обично миење раце ) се мислам да не не е во ред да купувам часовник за годишнина? Дај бе жени некој предлог..до сега му имам купени,очила за сонце,паричник,парфем,карикатура - тоа се последни подароци ..Давајте идеи...А да си купам секси рубље а? user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:26:23   
elenak
Миана јас гласам за секси рубљеuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:36:10   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Миана јас гласам за секси рубљеuser posted image

изгласано user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:37:27   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Миана јас гласам за секси рубљеuser posted image


Мислам тоа ќе му биде најдобар и највреден подарок па уште ако издејствуваш некако да одите некаде сами, можеш да уплатиш една вечер во хотелот, децата баба нека ги чува, ептен ќе ви биде филм user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:40:06   
Mihaela 2010
seksi rubljeto i minicot so go biravte so sveki...user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:42:37   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

seksi rubljeto i minicot so go biravte so sveki...user posted image

Може,може user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Прославување на годишница
24.5.2013 22:53:35   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

seksi rubljeto i minicot so go biravte so sveki...user posted image

Иначе свеки не ми го бираше,таа си купуваше подарок за матура, а јас сама си го избрав..Немој сега тука афери да ми вадите,свеки ми бирала..user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?