|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: хулахопки или ѕиври?
5.2.2011 23:47:34   
Боцко
јас сум многу против и едното и другото. постојано е војна со жм кога треба да се оди надвор во зима. јас никогаш ништо такво не сум носел и многу ми е чудно. но, некако ги проголтав хулахопките ама се договоривме да се облекуваат на минус, под нула кога е. гледам во последно време му ги облекува и на повисока температура. дали ссите жени не се држат до договор или само мојата?
сметам дека со такви помошни средства всушност ќе му биде постудено бидејќи постапно се нарушува механизмот за термо регулација што секој го има.


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: хулахопки или ѕиври?
6.2.2011 22:30:06   
*miki mami*
Син ми се роди во зима и му облекувавме ѕиври кога се затопли престанавме и сега кога залади врмево почнавме ама сега му облекувам хулахопки незнам онака ми се поубави потоплиuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: хулахопки или ѕиври?
8.2.2011 20:57:49   
Viktori
купив ѕиври, ама не му ги облеков. И порано исто така, никогаш не сум им облакала поготово не за до школо градинка или за пола саат или саат надвор. И минус кога беше,не му облакав.
Ептен ако сме многу долго надвор има шансда да им облечам. (ако ми текне user posted image )


< Поракaта ја уредил виктори -- 8.2.2011 21:01:20 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: хулахопки или ѕиври?
8.2.2011 23:31:37   
Боцко
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: хулахопки или ѕиври?
9.2.2011 10:43:09   
majka 79
i toa i toa.
koga e potoplo hulahopki a koga e minus zivri so termo corapcinja.
vazno od noemvri do mart, zadolzitelnouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: хулахопки или ѕиври?
9.2.2011 14:15:03   
amelbebe
da vi ja pustam sveki ima i sivri i holahopki i trenerka da go oblece,da mu bilo potoplo na detetouser posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 13:53:04   
penelopa
За зимава што иде купив неколку пара халахопки за user posted image му ги облеков така за по дома да се навикне малку, некако ѕиври не знам ни каде се продаваат тука а ова халахопки попрактично ми е. 

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 14:03:52   
Luci
Jas купив 2-3 пара хулахопки за зимово, Марио оди во градинка и секојдневно ќе му обалакам кога ке се намалат температурите. Хулахопока ми е подобар избор од ѕиври , со нив ќе ми делува ептен натунтан


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 19:22:30   
mamamoni
минатата зима беше многу мала и и ставав хулахопки, и оваа купивме неколку пара и веќе почнавме да ги користиме

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 20:27:02   
Snowhite RR
Јас првата зима кога се роди му облекував ѕиври, затоа што беше ептен мал да го стегам во хулахопки и мене ми беше полесно ѕиврите да му ги облекувам, а ланската носеше хулахопки, а и оваа планирам, само треба да купам нови, зашто ланските му се мали

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 21:06:28   
kremco
Kakvi zivri se tie?vrska nemamuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 21:17:23   
*mika*
Mamicki aj edno smesno prasanjeuser posted image  Jas do sega nemam sretnato hulahopki 100%pamuk, a zivri da. Od taa pricina na pamet ne mi pagja vo hulahopki da ja oblecam pa prvite barem  6 meseci. Pocnav da i kupuvam samo zivricki. Aj popravete me ako gresam user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 22:43:37   
Viktori
па не може да има 100 % памук хулахопки. Мора да содржат одреден процент ликра за да бидат растегливи. user posted image
Инаку малку чидни се тоа декларациите кога ќе прочиташ 100 % памук, а тоа ем светкаво, ем растегливо user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 22:49:00   
miana
decki kazete kako gi oblekuvate decava sega?
jas malava treb ada ja nosam vo gradinka sabajle i se prasuvam dali treba da i oblecam tenki ili debeli hulahopcinja????

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: хулахопки или ѕиври?
11.10.2011 23:29:00   
Viktori
miana, никакви сеуште. Во градинките е претопло, само беља ќе си направиш, а таму никој нема да и ги соблече. Ако не ти е многу далеку или ако влегуваш во кола одма ич не се замарај. Јас хулахопки ставам на - температури, а каши и шал на 2 степени. Накај 12 им облакам дебела јакна. И секогаш по температурата се ориентирам.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: хулахопки или ѕиври?
23.10.2011 8:43:28   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: *mika*

Mamicki aj edno smesno prasanjeuser posted image  Jas do sega nemam sretnato hulahopki 100%pamuk, a zivri da. Od taa pricina na pamet ne mi pagja vo hulahopki da ja oblecam pa prvite barem  6 meseci. Pocnav da i kupuvam samo zivricki. Aj popravete me ako gresam user posted image


Мика, и јас на Матеа кога беше малечка и облекував ѕиври, тие се и попрактични од хулахопките додека е мало бебето, и кога го облекуваш во хпикозни.  Инаку Матеа е родена во декември.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: хулахопки или ѕиври?
23.10.2011 10:43:19   
profesorica back
како бебе повеќе му облекував зиврички а сега повеќе хулахопки

_____________________________

Има само едно дете најубаво на цел свет, и секоја мајка го има!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: хулахопки или ѕиври?
23.10.2011 10:57:46   
kikicka
nie hulahopkici nosime kako bebe samo ako ispagjavme nadvor oblekuvav nekogas i helankicki inaku za po doma ne i taka celo zimo si pomina bez hulahopki ,i ova zimo isto ke bide.sega i zemav debelki corapi do nadkolena i so tie si po doma

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот profesorica back)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: хулахопки или ѕиври?
23.10.2011 12:46:32   
*mika*
Fala Fellyuser posted image  jas sega sum u faza kupuvanje, i bidejki user posted image  ke se rodi isto vo Dekemvri, taka i jas ke si ja oblekuvam, samo vo zivricki user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: хулахопки или ѕиври?
9.11.2011 14:16:34   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Еве мамички тука да пишуваме за ова.
Сепак мислам дека е секој различно се чуствува ,некој сакаат потопло некој поладно,јас сум од оние за поладничко а исто и малата е таква не сака баш топло.ние по дома сме само на чорапчиња одкога е родена а преку лето бевме боси,сега кога заладува само кога шетаме се облекуваме подебело.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Jas ako pojdam od sebe sum ziva sprotivnost..zimorliva sum a s'kletdzija neviden...spored toa ne planiram dzivri da i oblakam, moze hulahopki za nadvor i corapcinja vrz niv_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: хулахопки или ѕиври?
6.2.2012 12:44:21   
arh_diz
Koga odime nadvor mu oblekuvam hulahopki

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: хулахопки или ѕиври?
7.11.2012 13:37:12   
penelopa
Годинава купив и хулахопкини ко ѕиври - обично за дома тие ко ѕиври ги коси бидејќи се тенки и удобни за играње а впрочем и воопшто не личат на ѕиври- јас му земав шаренки. Супер се погодија- кога излегуваме за надвор врз нив му облекувам тренерки и му е доволно топло. Кога ќе фатат поголеми студови ќе ги пробаме и хулахопкитеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: хулахопки или ѕиври?
7.11.2012 14:10:02   
Ikana
Zenski a mozete li da me upatite kade da najdam ubavi zenski hulahopki za bebeto, tuka vo Skopje?

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: хулахопки или ѕиври?
7.11.2012 14:34:08   
dostickage
Ikana ubavi hulahopcinja za devojce imas vo Penti.
A Penti mozes da najdes i vo Sara Fashion. Sega zavisi sto ti e poblisku.
I ima vo DM super holahopki.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: хулахопки или ѕиври?
7.11.2012 14:56:10   
Luci
И ние носиме хулахопки, од пред два дена почнав за во градинка само да му облакам

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?