|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: 15 ти Октомври-Ден на прерано изгубените ...
15.10.2015 13:07:51   
kapina
Fragolina dusickee znam kako ti e boli mnogu i jas prviot pat izgubiv edno a sega dve bebcinja no toa e sto mozeme da smenime nisto osven da gledame na napred da bide se kako sto treba da bide jas se tesam so toa mozda ako se rodeja ke bea bolnicki zatoa gospod mi gi zede mozda imam prijatelka na koja i dvete deca i se nepokretni toa uzasno boli nema den da ne odat na bolnica doktorite im se sekojdnevie fizikalni terapii redovno sekoj bozji den si mislam jas ova nema da mozam da go izdrzam ostani pozitivna znam oti e tesko no trudi se kolku sto mozes

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: 15 ти Октомври-Ден на прерано изгубените ...
15.10.2015 19:59:19   
Bella28
Sekoj den sekoj moment pominat bez moite 2 angelcinja koi gi zagubiv vo 21 nedela e mnogu tezok, se nadevam deka me gledaat od neboto I mi drzat sreka eden den da stanam majka.user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: 15 ти Октомври-Ден на прерано изгубените ...
9.2.2016 15:46:00   
Delfin23
Velev nedaj boze da mu se sluci ova so mi se sluci mene na nekoj drug.. Ama za zal gledam deka ve ima mnogu... Jas go zagubiv bebeto otkako se porodiv vo osmi mesec koe bese staro samo 2 nedeli... I od tolkava bolka se molam da zaboravam no i se trudam da ne go zaboravam nikogas. I znam deka nema. Koga se vlose sostojbata doktorite velea deka ako prezivee mnogu se golemi sansite da. Ne e dobro. I sega veke koga go nema site rodnini i prijateli me tesat .. Gospod go sakal i nego ve sakal i vas... Velat..
Uzasno boli .. Mnogu se plasam za vtora bremenost a od druga strana netrpeliva sum.. Zosto nemav prilika da si go gusnam bebenceto moe..... Angelceto moe...

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: 15 ти Октомври-Ден на прерано изгубените ...
9.2.2016 16:30:03   
LoveableMe RR
Delfin23, нема зборови што може да те утешат, болката и тагата се само твои, кој сака нека ти каже било што, загубата е ненадоместлива и никој не посакува вакво нешто да му се случи....тешко е, но животот продолжува понатаму. Имаме тема Страв од забременување при загуба на бебе, можеш тука да споделиш мисли и да најдеш поддршка, има многу рингерајки како тебе, не си сама во оваа борба.....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Delfin23)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: 15 ти Октомври-Ден на прерано изгубените ...
15.10.2016 15:37:57   
mommy_angels RR
И годинава повторно бранот на светлината ќе биде дел од нашиот дом .Мили мои душички чувајте се вие двете , кога јас веќе не можам.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Колку е доволно?
blond

Колку плата би сакале да земате за да имате добар живот? Со колку би се задоволиле?

до 500е (12%)

500-1000е (55%)

1000-2000е (22%)

Сакам да имам многу пари (11%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!