|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: велосипед за деца
20.1.2012 15:16:21   
JovanaJ
Nie epten go iskoristivme toa tocace na tri trkala za turkanje. Mnogu dolgo go koristevme. Prvo normalno bese kako vo sediste pa posle i sam si go vozese , uzivase...user posted image
E sega koga eptem mu se smali (i se skrsi plus) kupivme pogolemo tocace so pomosni trkalca ama nekako ne mu legna mnogu pa ne go ni vozi mnogu...za zal...
Ajde mozebi ova leto ke bide pogolem pa ke mu odgovara poveke...neznam user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: велосипед за деца
20.1.2012 15:46:24   
Maca25
ние сакаме на нина да и купиме точак за родеден. само не сме и наше уште какво. Инаку од летоска вози точак со помошни тркала. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: велосипед за деца
22.3.2012 10:26:54   
vezilka RR
Ајде кажете ми каде се можам да барам детски велосипеди. Никола е во фаза крадам велосипеди од децата и мора под итно да му купиме. Ама проблемот е во следново, јас имам мала кола, Chevrolet Spark и сакам точачето да ми го собере во кола да можам да го носам до парк, наваму-натаму, а не само за пред куќа да ми биде. Така се зезнавме со колкичката и ја земавме поголема и како ја бутавме во гепек, рипавме врз него, се измалтретиравм...така да памет за сега барам точаче што ќе ми го збере. Значи да има рачка за буткање ама да не е од оние огромните. Или многу музички желби имам? user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: велосипед за деца
14.8.2012 12:56:12   
Luci
Женски ај кажете кај можам да најдам убаво квалитетно точаче со рачка? бендисав во Енци Менци ама сакам и на друго место да видам
П.С - Само не ми кажувајте пластичарскаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: велосипед за деца
14.8.2012 15:46:31   
Nade
Во КРШ и во ВУЧКО user posted image

_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: велосипед за деца
14.8.2012 15:53:51   
oliva
vo vucko mnogu se dobri nie od tamu kupivme

(Одговор на членот Nade)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: велосипед за деца
14.8.2012 21:36:43   
Maca25
нашево е од вучко, ама е како за поголемки деца. ама има и мали со рачка

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: велосипед за деца
15.8.2012 11:07:20   
Natuska85
Луци вакво гледав во енци менци околу 1800 ден. негде е ,многу стабилно точаче,за разлика од нашето од оние со настрешница,кинеските кое е претешко за управување,без каиши,само обрач од кој детето може да се излизга во секој момент.Катастрофа.

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: велосипед за деца
15.8.2012 11:21:32   
Luci
Јас се откажав од точаче. Бев вчера решена да фрлам 6-7000 ден. за точаче со настрешница од Енци Менци ама некако во живо кога го видов не ме бендиса баш-баш, плус М. не ги држеше нозете кај што треба туку ги влечеше на подот и реков ништо, ајде догодина здравје на пролет ќе купиме некое точаче кое што ќе можеме барем подолгорочно да го користиме. Бевме и во Крш и во Мадркер ама иста приказна беше со сите

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: велосипед за деца
15.8.2012 11:26:39   
Felly RR
Ние имаме вакво.
user posted image
Многу е лесно за управување, единствена мана е што таа пластиката под седиштето долу е многу ниска, и ако треба да го качуваш некаде, мора да го кренеш од напред.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: велосипед за деца
15.8.2012 12:22:27   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Луци вакво гледав во енци менци околу 1800 ден. негде е ,многу стабилно точаче,за разлика од нашето од оние со настрешница,кинеските кое е претешко за управување,без каиши,само обрач од кој детето може да се излизга во секој момент.Катастрофа.

user posted image


Nie go imame istovo i e ekstra,sedisteto se mesti na dve nivoa,vo smisla ponapred i ponazad za da dopira na pedalite ili ne.Nie sme prezadovolni i da 30 evra go zemavme.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: велосипед за деца
13.3.2013 0:10:23   
Tanjicka
sakam na Luka da mu kupime velosiped nesto vo stil na BMX ama so pomosni trkalca, kade da baram ama da e ubav i kako sto veli toj - Crn sakal da bide?

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: велосипед за деца
25.4.2013 15:36:50   
Annet
i jas vakvo sakammm,lele sto ubavo e
ИЗВОРНА ПОРАКА: maki1


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Луци вакво гледав во енци менци околу 1800 ден. негде е ,многу стабилно точаче,за разлика од нашето од оние со настрешница,кинеските кое е претешко за управување,без каиши,само обрач од кој детето може да се излизга во секој момент.Катастрофа.

user posted image


Nie go imame istovo i e ekstra,sedisteto se mesti na dve nivoa,vo smisla ponapred i ponazad za da dopira na pedalite ili ne.Nie sme prezadovolni i da 30 evra go zemavme.


(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: велосипед за деца
29.4.2013 21:24:51   
Annet
Ima li nekoj koristeno vakvo tocace??user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: велосипед за деца
29.4.2013 21:53:25   
anaana
daaa nie kupivme za bebushka sabotata. i sega zasega e super. so kaivcinjata si ja vrzuvame, si ja setkame. sedi ne se buni
samo sto naseto e na sino (ako bebushka e zenska ama nemase rozevo)
super e

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: велосипед за деца
29.4.2013 22:16:35   
Annet
nie kupivme,jas odposle si prasuvam:)))))))))))),samo kojznae dali ke go vozi,sakasemana sega nesto se buni,a i od prv pat ne se naviknuvaat mozebi


< Поракaта ја уредил Annet -- 29.4.2013 22:17:09 >

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: велосипед за деца
29.4.2013 22:33:35   
Annet
а мила има ли некое упатство како се вадат дополнителните рачки,планирам тоаа чадорчето да го вадам???
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

daaa nie kupivme za bebushka sabotata. i sega zasega e super. so kaivcinjata si ja vrzuvame, si ja setkame. sedi ne se buni
samo sto naseto e na sino (ako bebushka e zenska ama nemase rozevo)
super e


(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: велосипед за деца
29.4.2013 22:42:03   
anaana
so krstac. se otshtrafuvaat :)))

se se mesti so strafciger i krstac. nie koga go kupivme bese otshtrafeno pa tamu vo prodavnicata go mestevme. za da vidime se kako odi :))

< Поракaта ја уредил anaana -- 29.4.2013 22:55:13 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: велосипед за деца
29.4.2013 23:23:00   
Annet
е арно ви покажале вас а ја му се вртам и чудам хахахаххаххахаха

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Велосипед за деца
29.7.2013 18:43:40   
Felly RR
Ние уште го користиме тоа со рачка за туркање. КОга одиме некаде, ако е удолница, си вози сама, ама на угорница ја туркам.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Велосипед за деца
29.7.2013 20:08:21   
Bethany
Не знам зошто ама ретко го користиме. Ни стои во ходникот пред влезна врата. Едноставно повеќе одиме пешки.
Лично можеби ме мрзи да го симнувам скалите подолу до лифтот, па после да го качувам, а и порано на син ми бргу здосадуваше да се вози, па сака да излезе тој да гурал точокот, па после треба и него и точокот да носам и затоа. А последен пат седеше мирно, уживаше, можеби пак треба почесто да го возиме, ионака ќе го прерасне кај и да е, едвај нозете му ги собира, а мал е за окретање педали мислам._____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: велосипед за деца
6.2.2014 17:43:51   
princessa
N go dobi prviot velosiped na 16meseci od tie so tri trkala i racka za butkanje sto imaat. Ma da mene mnogu ne mi se bendisuvaat. Ja vozevme so nego letno vreme koga sme si doma.
Inace sega za nova godina i kupivme velosiped ma da toj velosiped nema pedali, namenet e za deca pogolemi od 2 godinki. Sluzi deteto da pocne da uci oddrzuva ramnoteza i se butka so nozete. Neznam dali vo Makedonija ima takvi tocaci, no tuka skoro site roditeli im kupuvaat na decata za 2ot rodenden. Nie malce pokasno. N super se spravuva so nego.
E sega uste kaciga da kupime ni ostana.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: велосипед за деца
6.2.2014 23:18:45   
Defne90 RR
Da ima takvi i M imase takov ama brgu mu se naraduva i sega veke si vozi so pedala od onie pravite velosipedi ama ima odzadi i pomosni.Inaku vo nasata istorija na tocaci sigurno pominale tri cetiri,eden so rascka odzadi i ima tri trkala ama rackata ne e povrzana so kormiloto pa taka ne moze da go upravuvas.Imavme i takov so racka sto e povrzana za kormiloto,toj bez pedalite i sega golemiot.I na site im ja izvadi dusata.E sega nekako go zanemari velosipedot poveke se vozi so motorot na akumulator deka ne treba da se maci da vrti tuku samo pritiska na gas i toj si odi.Ama sega koga ke se potstopli ima da mu go iznesam velosipedot i nego da go vozi.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: велосипед за деца
10.6.2015 15:54:06   
vezilka RR
На која возраст вашите деца научија да возат велосипед на две тркала? Никола сака да го учиме, а мене некакоми е мал уште. Има четири ипол години.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: велосипед за деца
11.6.2015 12:10:43   
Snowhite RR
Па купете од оние што се со помошни тркала и кога ќе научи на две нормално ќе ги извадите помошните

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?