Велосипед за деца (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


big_mama817 -> Велосипед за деца (26.10.2009 10:27:15)

Дали вашите деца имат велосипед?
Кога прв пат им го купивте и дали ги користите?
profesorica -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 10:40:15)

Дамјан има две точачиња, првото му го купи дедо му(свекор ми) на роденденот а другото е позајмено од едно детенце.често во парк го носат и вози.Баш имам и слики од двете точачиња само да најдам и ќе прикачам.
mother 29 -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 11:02:50)

ние имаме едно со корпа за седење и рачка за бутање .е тоа макс. го искористивме..како не сакаше да седи во количката уште од 7 мм е во него и раат. а сега скоро јас му купив на 3 тркала многу убаво точаче и си го вози по дома[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
profesorica -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 11:13:08)

[image]http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs267.snc1/9424_103366903013323_100000200417176_97429_2726441_n.jpg[/image]

првото точаче на Дамјан.
ripce -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 11:33:25)

пошто се наближува роденденот на син ми... точаче сигурно ќе има, ама мене ме интересираат оние автомобилчиња, џипчиња што се на акумулатор или незнам точно... знаете цените како се движат?
ostoun -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 11:36:01)

Не сум сигурна ама мислам дека се од 6000-8000 ден
vezilka RR -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 11:41:35)

на внука ми и купивме точаче за првиот роденден, онакво со рачка за буткање, и и не да го искористи, туку душата му ја извади и еве ја уште го вози, кога ќе може сама да го вози, само вади рачката и ..„вози Мишко“ :))
mis. -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 11:43:34)

Проф од каде е купено точачето на Дамјан,многу е убаво.Мартин за вториот роденден доби од оние на собим и почна да го вози на 3 год со помошни тркалца но за Стефан сакам нешто на 3 тркала полесно е да научи да врти на такво.Мартин многу тешко научи да врти на напред,полесно му беше на назад,смешки беше.
profesorica -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 11:49:40)

мис. точачето на дамјан мислам дека е од пластичарската улица околу 1500 денари.
niki -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 12:54:48)

Лани летото кога беше отприлика година и пол свеки и купи на три тркала. Дури зимово научи да го вози и сега го вози на тераса, голема е и прави кругови. Сега бара да и купиме голем, со помошни тркала, ама некако ми се чини мала за таков, можеби следната година.
evgenija -> RE: велосипед за деца (26.10.2009 13:15:21)

ima na tri trkala , mnogu ubav, go dobi podarok za rodenden..uste e malecko samo za da go vozi pa se zadovoluvame so zvonenje na zvonceto i butkanje
profesorica -> RE: велосипед за деца (12.11.2009 8:10:19)

ИЗВОРНА ПОРАКА: anica

пошто се наближува роденденот на син ми... точаче сигурно ќе има, ама мене ме интересираат оние автомобилчиња, џипчиња што се на акумулатор или незнам точно... знаете цените како се движат?


анице дамјан има картинг автомобилче значи има и педаљи но има и акумулатор на батерии и му го земаа дедо му и баба му за роденден а беше околу 6000 денари.
mami -> RE: велосипед за деца (12.11.2009 10:01:01)

ИЗВОРНА ПОРАКА: evgenija

ima na tri trkala , mnogu ubav, go dobi podarok za rodenden..uste e malecko samo za da go vozi pa se zadovoluvame so zvonenje na zvonceto i butkanje


исто...личи на оние точачиња ние што ги имавме, со три тркала, црввен е, и позади задните се поврзани со пречка на која може да застане уште едно дете, во случај да решат да се возат заедно[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]малку педалите му се далеку, ама сега учи како со ноџињата да се бутка
Snowhite RR -> RE: велосипед за деца (1.5.2010 0:03:16)

Ете вчера доби на поклон точаче на три тркала, е сега уште да научи да вози[sm=jezicek.gif] Поради фактот што имаме само 3 месеци, точачето ова лето ќе преспие, па за наредното здравје...
Felly RR -> RE: велосипед за деца (19.1.2011 12:39:36)

Матеа за роденденот доби од мајками и татко ми точаче што е со рачка за туркање, и епетен го сака, ја седнувам, а таа пушта музика, и застанува на педали, и се ниша (игра на музиката)[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] и мора да стоиш до неа да ја пазиш, оти толку силно го ниша, што цело точаче се крева, и можи да го преврти[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Felly RR -> RE: велосипед за деца (19.1.2011 12:43:35)

Еве го како изгледа, розово од Бертони.    еве тука го има
Felly RR -> RE: велосипед за деца (5.8.2011 13:08:47)

Ајде малце да ја активираме темава, [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] летно време, се возат точачиња [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
[image]http://www.myemoticons.com/images/sports/outdoor/bike-riding.gif[/image]

Ние на почетокот никако не сакавме да се возиме. Само што ќе ја седнев Матеа, и одма ќе видеше нешто интересно и сакаше да станува, а така воопшто не е безбедно, бидејќи точачињата што се на туркање немаат ништо за врзување. Ама полека, полека, прво на улица, па на подолги релации, се навикна, и сега го користиме.
AnnaMolly RR -> RE: велосипед за деца (5.8.2011 13:33:06)

Ние добивме точаче за роденден, ама Филип е уште мал за сам да се вози. Ама обожава да седне на точачето и јас да го возам. Ужива. А мал е, не ни допира со нозете до педалите, ќе почекаме уште малку додека може сам да го вози [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
До тогаш мама и тато ќе се згрбавуваат! Еве го да го видите.

[image]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/251659_10150240233293217_670263216_7361282_3699304_n.jpg[/image]
miana -> RE: велосипед за деца (5.8.2011 13:45:49)

Kerkami ima tri velosipedi..Prviot go dobi na krstveka na 6 meseci,a drugite dva gi dobi na vtoriot rodenden.Ubavoto vo sevo ova e sto nemame dva isti tocaci tuku site ni se nekako za odredena vozrast. Zavcera go izvadivme najgolemiot so pomosni i bese presrekna .Ne znaes seuste da vozi ama se trudi :)
strelec 1982 -> RE: велосипед за деца (6.8.2011 16:17:10)

Imame tocak so pomosni trkala ama mislam uste e mal ne dostignuva za da go vozi duri na prolet inaku mnogu e ubav crn spajdarmen e so rance i kaciga.Imame i kola na akumulator e 6000 e od plasticarskata ulica kupena momentalno taa ja vozime i tocaceto so racka dodeka mozeme oti veke iskrseno e rackata ke ja izgubime negde.Go iznavozivme tocaceto so racka moze da mu se izvadi rackata i sam da si go vozi ama ne znae uste sam da vrti.A kolata na akumulator mnogu ja saka ima i racka nazad mnogu zgodna rabotae jas dda go upravuvam so nea a isto i ma i dajlinsko da go vozime.Mazot mi poveke so dajlinskoto ke si sedne vo dvorot on i go upravuva da ne odis po nego.Oti e skoro dveipol godini uste malkui ne znae sam da ja vozi pritiska na gasta ama ne znae da vrti ke se udri negde pa lom ke go ja napravi kolata.Za drugoto leto sigurno sam ke ja upravuva.
Felly RR -> RE: Велосипед за деца (6.8.2011 16:33:21)

Матеа пак има две, едно со рачка - за него имам пишано погоре, и едно друго на три тркала, пластично, ама без рачка за туркање. Е сега ова второво колку е практично, не знам, и дали ќе го вози кога ќе знае сама?!? Сега таа си седнува, а ние ја туркаме, и веќе со ножињата ги достигнува педалите, ама не знае да врти[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Snowhite RR -> RE: Велосипед за деца (6.8.2011 20:06:35)

И Михаил има две, за едното пишав погоре, а другото е пластично, како мотор личи, најверојатно и Фели имаат такво. Ова првото кај рачките има дугмина за притискање и испушта звуци, ама сега нема батерии и не свири инаку тоа му беше омилено заради музиката, а сега ова пластичново го користи, се научи сам да се качува и да слегува и по малку се движи со нозете ги врти тркалата зашто не ги достигнува педалите и кога ќе се качи одма вика „Кучо мамо“ (клучо мамо) на средината има дупче едно и тука става клуч и демек го пали. Од другарка ми синчето(тој е поголем) кога беа, така правеше, така го палел и неговото дома и овој мојов го виде и сега и тој така го пали.(како само запамти се чудам)[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Maca25 -> RE: Велосипед за деца (6.8.2011 23:26:31)

И ние имаме две точачиња, едно како на Филип на АнаМоли погоре, и едно пластично со 3 тркалца и на буткање.
Ова пластичново ни беше супер, ама некако Нина голема ми е за такво точаче. Инаку почна сама да го вози откако наполни 2 години ( без буткање). Јас само и покажав како да ги врти педалите и толку.
Пред некоја недела ја ставивме на големото точаче и почна сама да го вози. Многу е тежок за вртење, ама ете ја успеа. Врти по 2-3 пати па после прави пауза, ама мислам дека и толку е супер за нејзина возраст.
Felly RR -> RE: Велосипед за деца (7.8.2011 13:10:28)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image] за Нина! Голема девојка е таа!
vezilka RR -> RE: велосипед за деца (20.1.2012 14:46:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

на внука ми и купивме точаче за првиот роденден, онакво со рачка за буткање, и и не да го искористи, туку душата му ја извади и еве ја уште го вози, кога ќе може сама да го вози, само вади рачката и ..„вози Мишко“ :))


Хе,хе..читам што сум пишала..епа не бидна баш така, вади рачкатаи вози Мишко, многу и беше гломазно и тешко и неможеше да го вози сама. И купивме ново сопомошни тркала ама на крај на летово и сега очекуваме кога ќе затопли да научи сама да го вози.

Иначе ние сега за роденден добивме пластично точаче на буткање ама уште не сме го пробале..
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>