|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 12:10:29   
Melanija RR
Кои моменти ,настани ви беа посебни во бременоста?Некоја ситуација,ултра звук,споделувањето на убавата вест?

Бидејќи мојата матична има постаро ехо немавме можност да го чуеме срцето кога имаше срцева акција но самотото тоа што трепкаше на екранот е незаборавно.

На еден редовен преглед се расплакав кога го видов како си мрда/мавта со рачетоuser posted image уф незаборавно
Од 6 месец навака секоја вечер мм му збори на бебуш и штом го чуе веднаш мрда ,лупа буквално како радост а јас во тие моменти си плачам ли си плачамuser posted image овие мигови ми се најнезаборавни и посакувам сите да ги доживеат тие радост user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 12:27:07   
Snowhite RR
Мене со првото незаборавен ми беше кога прв пат го слушнавме срцето како чука, докторката ми објаснуваше нешто, а во позадина го пушти срцето и јас веднаш се исклучив од тоа што таа ми го кажуваше и го слушав срценцето како чука, поубава музика немав слушнатоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 12:32:25   
ole2004
Prekrasno cuvstvo koga mojata kerkicka go galese i mu zboruvase na bratceto vo stomakotuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 12:49:23   
moni teo
prvata slika od 4d

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 13:08:40   
mommy_angels RR
Кога ќе го слушнев отчукувањето на срцето user posted image од среќа

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 13:10:07   
Yummy Mammy
Koga so raka ke go pritisnev meseto, a bebeto ke me klocnese od vnatre.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 13:25:51   
Bethany
Сега ко ми текне на бременоста, можам да речам дека цел период ми беше преубав. Имав лесна бременост, пешачев многу до задниот ден, одев на одмор, дури и тие грижи типа не ме клоцнало бебето веќе пола саат или саат, или заболе ме тука, заболе ме онде, ми се чинат сега многу убави моменти. Слатки маки. Дури ми дојде пак да сум бремена . Само сега со дете едно не знам дали исто ќе можам да уживам user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 13:36:11   
lilicka
Cela bremenost mi bese ispolneta so ubavi momenti,sega koga ke mi tekne posakuvam povtorno da sum user posted image prv moment mi e koga i go slusnav srcenceto malecko kako cuka i koga ja vidov na 4d onaka cela celo licence ni se kriese do 32g.n kakva bese kako mece najubavo....ai si se rasplakavuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 14:24:07   
temjanuska75
Самот исчекување на бебуле ми беше прекрасно доживување, колцкање во мешко на гласна музика, уживав галејки го мешето. Неможам да одвојам еден момент.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 14:26:20   
Палешка РР
Општо - НАЈУБАВ период во животот
моменти, мрдањето на бебето кое подоцна се претвора во клоцање, па кога на ехо ќе се види дека си го цица палецот, па кога мм ќе ми го погалеше стомакот, кога син ми ќе речеше - убава таа на бато....ехххх....спомени НАЈвредни за сеќавање!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 14:33:31   
JovanaJ
Celiot period mi bese preubav i preopusten. Nemav nekoi posbni obvrski, taka sto kompletno uzivav. Sto na primer ne bi bilo slucaj sega so edno dete user posted image .
Prestanav da odam na rabota posle 3-tiot mesec, i bukvalno mi bese preubavo, spiev mnogu, citav...itn. Sega za ovie raboti malku potesko naogam vreme.
No, slusanjeto ne srceto definitvno e najubaviot moment bez isklucok.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 15:10:05   
blond
Кога прв пат го видов срценцето како чука, првото мрткање и слика од ехо од вториот семестар каде што си го смукаше палчето.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 23:17:14   
Snow Queen
Сега за сега најубав момент беше кога му го чув срценцето моето малечкоuser posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Најубави моменти во бременоста
11.6.2013 23:21:18   
sandriana RR
Првото 4Д ехо, кога видов вистинско човече во мене, што си личи на татко сиuser posted image . И до ден денес е такаuser posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Најубави моменти во бременоста
12.6.2013 13:58:34   
eleonorastrumica
Кога прв пат му го видов осмехот на лиценцето

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Најубави моменти во бременоста
10.7.2013 14:38:20   
energy_m
Bi go izdvoila momentot koga prv pat vidovme srceva akcija, ona malecko srculence kako tropkase, potoa na naredniot UZV bevme nekade 8-9 nedela koga prv pat vidov kako mavta so malite mu racinja, nozinja, sekako ne smee da se zaboravi prviot moment koga go osetiv deka mi mrdka vo stomakot a ne znaev sto e toa kako i sekoj drug pregled na koj odime i sekogas ama sekogas mi tecat solzi od radost dodeka go gledam user posted image .. uf, i sega se rasplakav.. ve guskam site

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Најубави моменти во бременоста
10.7.2013 14:49:42   
Melanija RR
Уживам во стомаков што е напрчен и многу ќе ми фали ,најубаво е кога ќе биде покрај нас но синонимот за бебуш ќе ми недостига,Овие скоро 9 месеци емотивно многу се врзав за стомакот тоа неверојатно,тоа ми е најважно .. еве уште за се ова си плачам од убавина

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот energy_m)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Најубави моменти во бременоста
10.7.2013 15:28:39   
elenak
Најубави моменти ми беа кога ќе ме клоцнеше, се возбудував ептен. На тој начин како да ми даваше знак да не се грижам, дека е добро и тогаш сфаќав дека навистина постои и дека во мене расте живо суштествоuser posted image Ах колку беше убаво user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Најубави моменти во бременоста
10.7.2013 16:28:48   
deluxe
Се разнежнив од темава,па решив да ви пишаммое искуствоuser posted image

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 10.7.2013 16:31:49 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Најубави моменти во бременоста
10.7.2013 16:30:42   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Со двете бремености ,најубаво ми беше кога ќе клоцнеа бебушите.Во втората бременост најголем момент за паметење ми беше кога во 7 месец отидов на ехо преглед(4д) и имаше што да се види -го видов ликот на моето бебенце и тоа со отворени очиња,така гледаше неколку секунди ,како да знаеше дека мама го гледа во моментот,и потоа си замижа и си продолжи да си го шмука палчето.Тоа беше глетка што буквално ме расплака во моментотuser posted image ,тој момент остана забележан на фотографија,која докторката успеа да ја направи во моментот.и сеуште ја имам во кутијата на спомени од бременоста...._____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Најубави моменти во бременоста
10.7.2013 16:43:15   
Martins mom
Првата бременост ми помина мнооогу брзо и некако не ја осетив, мислам дека сите мамички кога го носат првото бебе не се доволно свесни што навистина им се случува.Нормално, се радував на секое одење на ехо и на секое клоцање, но сега некако многу поинаку ја доживувам бременоста, ја уживам буквално во секој здив, и’ придавам поинакво значење, а згора на се’ и Мартин кога ќе рече Дојди мамо да ја бакнам Ана...е тогаш навистина нема поголема среќа за менеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Најубави моменти во бременоста
25.8.2013 17:48:12   
snowbool
Prvot moment koga doznav deka sum bremena a veke se spremavme za IVf i momentot koga rece D-rkata deka bebeto e tuka kako zrnce oriz a jas imav slabo krvarenje vecerta i mislev sum go izgubila.Se rasplakav koga samata izgovoriv Tuka e< sigurno....I ete Fala mu na Boga tuka e vo meseto 5 meseci do sega..user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Најубави моменти во бременоста
1.4.2015 16:15:42   
sonc90
prviot moment bese normalno koga doznav deka sum bremena i koga gi triev uporno ocite od neveruvanje deka testot e pozitiven,vtoriot koga mi kazaa deka e zensko,togas izlegov i ripav ko nenormalna niz drzavna t.e. ginekologija(na skrining mi go kazaa polot) i tretiot koga pocna ubavo i silno da mrda (ne ona treperrenje tuku asalno mrdanje),edvaj go cekav toa mrdanje i koga se sluci siznav od srekja...epa tie bea glavnite momenti,ostanatite se sitnici koi samo mi go razveseluvaa toj prekrasen period user posted image

(Одговор на членот snowbool)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Најубави моменти во бременоста
24.11.2015 13:06:36   
marchi
mene cela bremenost mi bese najubava user posted image nemav nikakva maka,uste koga mi kazaa deka sum bremena se custvuvav nekako posebno user posted image pa uspeav da mu go dopram stapaloto preku meseto zasto samo mrdase,pa i koga prv pat mu go slusnav srceto..... user posted image

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Најубави моменти во бременоста
24.11.2015 14:13:53   
MamaKiki
прво во ментов што ми текнува е тоа дека се изнаодморив и бев наспана user posted image
исто ми текнува околу 5-6 месец бевме на крштевка носев тесно фустанче и мешето веке убаво се познаваше се пребендисав самата себеси , не за џабе рекле блажената жена е најубава user posted image
сите прегледи ми беа долго очекувани и сега ми доага радост кога ке се сетам кога ги направивме првите слики од ехо .
btw -бев убедена дека малото е копија моја, но кога го родив увидам дека ептен сум згресила цело е на татко му user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Подновување на имиња
donedel

Би го крстиле ли Вашето бебе по бабата или дедото ?

да (47%)

не (24%)

зависи... (29%)


Број на сите гласови: 17

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!