|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Потребна е донација за здружението на лица со...
27.4.2013 8:24:52   
beki RR
Zdruzeniteo na lica so cerebralna paraliza od Veles organizira besplatno letuvanje vo Dobra Voda - Crna gora vo mesec Juni, za 30 deca so posebni potrebi i roditel pridruznik. Sopstvenikot na hotelot podaruva smestuvanje i 3 obroci.
Edinstveno shto treba das e plati e avtobuskiot prevoz. Zaradi potrebite na decata ne e mozno da se patuva so organiziran prevoz.
Potrebni se okolu 2000 evra da se plati avtobusot.
Od zdruzenieto zamoluvaat za donacii so cel da se plati avtobusot. Nivnata smetka e

200 0000258555-36 Stopanska Banka Veles

Zdruzenie na lica so cerebralna paraliza-Veles< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 27.4.2013 9:35:47 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Потребна е донација за здружението на лиц...
12.12.2013 16:32:44   
LoveableMe RR
Еве да споделам едно искуство вчера бев во Католичка црква имаше добротворен концерт со помош на Италијанската амбасада за децата со церебрална парализа. Надвор пред црквата стоеја женички со кутии за донации и изработени производи накит, украси за нова година, а по концертот имаше италијанска храна и вино кое се делеше бесплатно. Зборот ми е дека не видов луѓето многу да даваат пари, кутиичките ми се гледаа дека останаа празни, а народот се тепаше за храната и виното надвор. Стварно се разочарав. Толку ли ни е ниска свеста? И дали некој знае дали се собраа барем нешто пари?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Очила или леќи
Lacrymosa

За што би се одлучиле?

Очила (58%)

Леќи (42%)


Број на сите гласови: 88

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!