|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Музика за свадба
4.6.2012 20:12:53   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Дечки сакаме да ангажираме бенд за свадба ама ни бараат 200 евра...не е ли тоа многу малце или ок е цената?


Охооо, па ептен е ефтино. Пед 3-4 години нас музичарите ни зедоа 400 евра.
Инаку ни свиреше група Модус од Битола и ако со нешто сум задоволна од мојата свадба, тоа беше единствено музиката.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Музика за свадба
4.6.2012 23:05:21   
Pepelaska *
Евтино е икана, нас ни зедоа 250 еу пред две години ама се нашле некои си таму пријатели, сега кај сестра ми им зедоа ( други беа) 350.Супер беа и двете групи.
А имаше и некои кои бараа и 500 евра само за во ресторан ( без одење по невеста)

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Музика за свадба
5.6.2012 8:33:57   
AnnaMolly RR
Икана, тоа е дури и преевтино за во Скопје. Ние во 2009 плативме 350 евра за музика. Ама група баш свадбарска. Не знам дали сакаш таква или некој бенд?
Кумашините наши имаа бенд од млади дечки на свадбата, ги платија 200 евра. Ама поим немаа од свирење, па ја уништија цела свадба.
Прво убаво распрашај се, слушајте ги како свират, па после одлучете.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Музика за свадба
14.3.2013 16:13:23   
Pip0
Кажете ми знаете ли некоја група Весели Скопјани и дали се добри за свадба? Исто така препорачајте и друга добра група, итно ми треба.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Музика за свадба
2.9.2013 16:03:54   
Snow Queen
Кај нас не беше група, туку од повеќе групи собрани музичари, кои со години и години наназад така си работат. Истите свиреа и кај брат му пред 5 години и од таму ги знаевме. Навистина бевме презадоволни.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Pip0)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Музика за свадба
27.10.2013 11:37:06   
andrijance90
Nekoe iskustvo so Fantazija bend imate li? user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Музика за свадба
12.4.2014 16:03:54   
delfini
Мотив Бенд Битола

Ve molam site onie koi imaat otideno na svadba kade sto svirele ovie momci da spodelat dali e dobra grupata ili ne?gi imame rezevrirano za svadba, gi nemame slusano predhodno pa bi sakala da spodelite iskustva...

< Поракaта ја уредил delfini -- 12.4.2014 16:04:26 >

(Одговор на членот andrijance90)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Музика за свадба
21.5.2014 9:20:06   
Mila mamicka
Според мене музиката на свадба е всушност најважниот дел од целата свадба. Ако ја утнеш музиката, си ја утнал свадбата. Нас ни свиреше групата Дрим тим од Кавадарци и свадбата ни беше феноменална. Дечките се ептен добри, нема свадба на која свиреле тие, да не е весела. Креваат на нозе и старо и младо, имаат и посебни музичари за забавен дел. Не ја плативме однапред, туку колку си фатија толку (што не беше воопште малку, тие рекоа дека се презадоволни). Е сега, имав и список на песни кои беа забранети да се свират, и дечките си го испочитуваа, ниедна од тие песни не ја свиреа.

(Одговор на членот delfini)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Музика за свадба
2.12.2014 0:08:47   
scared RR
нас ни свиреа Браво бенд, одлична журка направија, најдобри се, секаде ги препорачувам user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Музика за свадба
2.11.2015 14:55:07   
Sunshine88
Нас ептен ни се погоди бендот...Ги слушнавме прво на друга свадба, веднаш знаев дека тие ќе свират и кај мене. Направија невидена забава...Нормално имаше ора, и тоа имаше и некои брзи што јас прв пат ги гледам, ама играа бре тоа гостите растураа. Имаше забавен дел, со строга забрана за турбо фолк и имаше чочек каде невестава одлепи до даска, па сега се срамам снимката да ја гледам. Исто и по невеста(мене) истите беа. свиреа од приземје до 6-ти спрат цело време по скали..

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Музика за свадба
2.11.2015 15:20:26   
Kvisko
Ние имавме посебен бенд за народна музика и посебен за забавна. Се менуваа на околу еден саат како блокови од почеток до крај. За народната беше еден локален бенд и имаше строга забрана за одредени песни (од типот глупите како ерген одев или таа четири месеци свадба се спрема или онаа со Радика што трае цела вечност). За забавната ни беше бендот на Тоше со Роки на чело и ептен направија добра атмосфера. На луѓето не им се одеше дома, а и тие од ресторанто не молеа да си поседиме до кога сакаме торта сечевме место во 12 во 1 (до кога всушност требаше да заврши свадбата).

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Музика за свадба
9.6.2016 11:32:20   
Epet
дали може да ми кажеш како се вика бендот? а и цените на двата бенда ако може? репертоарот беше од вас или вие само кажавте кои песни да не се свират? доколку би наброил неколку песни би било супер. фала ти! поздрав
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Ние имавме посебен бенд за народна музика и посебен за забавна. Се менуваа на околу еден саат како блокови од почеток до крај. За народната беше еден локален бенд и имаше строга забрана за одредени песни (од типот глупите како ерген одев или таа четири месеци свадба се спрема или онаа со Радика што трае цела вечност). За забавната ни беше бендот на Тоше со Роки на чело и ептен направија добра атмосфера. На луѓето не им се одеше дома, а и тие од ресторанто не молеа да си поседиме до кога сакаме торта сечевме место во 12 во 1 (до кога всушност требаше да заврши свадбата).


(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Музика за свадба
9.6.2016 11:33:40   
Epet
може ли да го кажеш името на бендот? фала ти однапред. позз

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Нас ептен ни се погоди бендот...Ги слушнавме прво на друга свадба, веднаш знаев дека тие ќе свират и кај мене. Направија невидена забава...Нормално имаше ора, и тоа имаше и некои брзи што јас прв пат ги гледам, ама играа бре тоа гостите растураа. Имаше забавен дел, со строга забрана за турбо фолк и имаше чочек каде невестава одлепи до даска, па сега се срамам снимката да ја гледам. Исто и по невеста(мене) истите беа. свиреа од приземје до 6-ти спрат цело време по скали..


(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Музика за свадба
13.6.2016 0:37:59   
Sunshine88
Ти пишав пп....види се со некој од бендот...види што ќе ти понудат..види се и со други бендови...верувај многу е битна музиката..И гледај да го слушнеш некаде во живо кај што имаат свирка...

(Одговор на членот Epet)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?