|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 18:21:48   
kikicka
Абре ова се лепотици на сликитеuser posted image Достич не те познав инаку многу си се сменила на убаво оф скроз.
Инаку и мене ми е криво што ете на големите дружби јас не сум во Ск,се надевам дека некогаш ќе успеам да дојдам. user posted image за ситњ што учествувавте.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 18:38:12   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Абре ова се лепотици на сликитеuser posted image Достич не те познав инаку многу си се сменила на убаво оф скроз.
Инаку и мене ми е криво што ете на големите дружби јас не сум во Ск,се надевам дека некогаш ќе успеам да дојдам. user posted image за ситњ што учествувавте.

i mene mi e zal sto ne sum so vas ama sto mozam koga sum daleku od sk user posted image kade se slikite ne mozam da ve vidam user posted image ajde pustete fotki cekam ,pozzzzzz

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 18:43:20   
Maca25
на фб има слики! од еден куп апарати се сликавме, ама гледам само од АнаМоли слики има! Ги чекаме и другите да стават!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 18:50:16   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

на фб има слики! од еден куп апарати се сликавме, ама гледам само од АнаМоли слики има! Ги чекаме и другите да стават!


Ќе ги ставам јас вечер. Да се избањаме, да се заспиеме..и оп имате сликичкиuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 19:34:24   
Melanija RR
Бидејќи денес оправдано не присуствував, објективни причини, се надевам многу скоро на нова хуманитарна дружба или кафе муабет.
Толку го чекав денот но тоа е тоа.Чекам инфо за нова дружба да фатиме ритам user posted image

Браво за сите кои денес беа и кои неуспеаа да дојдат од некои причини.Важна е мислата, па сигурно ќе се собереме во уште поголем број иако и денес беа доста рр-ки

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 20:07:04   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Е јас сум глупача не видена! Не знам како успеав да ги избришам СИТЕ слики што ги исликав со мојот апарат, жива среќа што ми дадоа цд со слики од игротеката, па еве собрав нешто од нешто. Ве молам кој има слики нека ги стави на фб или нека ми ги прати на мејл (пишете ми пп, ќе ви го пратам).
Сега за сега, еве неколку сликички со нашите златни дечиња.

Клик за Слики


Ех а мене изгледа на твојот апарат ме имаше,али нема врска,следен пат

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 20:10:12   
AnnaMolly RR
da be srcka ke si puknam od maka mi se placese preeska. aj te ima i kaj cipi ripi na slikite, eve vecer rece deka ke gi stavi

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 21:52:48   
mama toci
Se vkluciv samo da se izvinam,mnooogu mi e zal,od opravdani pricini(tatko mi e mnogu bolen) ne uspeav ni da se vklucam da vi pisam deka ne doagam,sega se pribrav,utre od rabota ke citnam kako ste poiminale.Marfi-koga nesto mnogu planiras.......user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 21:59:31   
deluxe
na fb nema nistouser posted image user posted image kaj ste zenski ???

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 22:13:27   
miana
lele navistina nema sliki
user posted image a jas nemam ni fb i neznam dali ke mozam da gi vidam. daj stavete na album na rr pa da vidam na raat..tuf i mene mi e maka sto ne dojdov ama barem donirav nesto i toa me pravi srekna kolku-tolku. Ke ve vidam nekoj nareden pat se nadevam. Ajde stavete sliki

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 0:34:47   
Carrie RR
Сакам само да кажам дека многу ми беше драго што присуствував на настанов и лично се уверив колку е моќна РР заедницата. Секоја чест, се надевам ќе присуствувам наскоро повторно на нешто вакво и ќе ве запознаам сите подобро. За тие што не ме знаат, јас сум Симона и од пред месец-два сум на местото на Јуле во Рингераја. Не сум активна на форумите, но ќе пробам ако не друго, редовно да ве следам....user posted image Уште еднаш, браво за Рингераја и чест ми е што сум дел од оваа приказна user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 8:32:30   
Malecka23
zenski bas mie krivo sto ete iako spremna i podgotvena ne uspeav da stignav od zdravstveni priciniuser posted image .BAs mi e milo sto ubavo ste si pominale-ne nis e somnevav zirnav nekoi sliki na fb.Moite paketcinja spremeni uste pred edna nedela sabajle gi isprativ po mm za sos detskoto selo barem ete tie da se izraduvaat koga ne stignav za drugiteuser posted image ama se andevam sledna prilika ke bide se ok.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 9:27:16   
Cipi Ripi
Женски срам ми е ама морам да признаам дека јас не успеав со сите да се запознаам и муабет да направам, некако многу ми дојдовтеuser posted image
Ајде сеа и една сликичка ќе ставам за тие што немаат фб, како мианаuser posted image
Миана отварај фб само за насuser posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 9:28:06   
Cipi Ripi
user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 9:30:44   
Cipi Ripi
Мајки
user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 10:03:56   
deluxe
user posted image user posted image Odlicni ste !!! se gleda deka ste imale ubava druzba,pozzzz do site vas prekrasno izgledate user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 10:13:35   
deluxe
Mislam deka ne baram premnogu ama moze da se pretstavite? so nikovite ? user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 10:29:05   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Мајки
user posted image


Од лево кон десно: dostickage, Џесика РР, Anna Molly RR, Cipi Ripi, Maca RR, Beatris RR

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 25.2.2013 10:40:01 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 10:32:42   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Абре ова се лепотици на сликитеuser posted image Достич не те познав инаку многу си се сменила на убаво оф скроз.
Инаку и мене ми е криво што ете на големите дружби јас не сум во Ск,се надевам дека некогаш ќе успеам да дојдам. user posted image за ситњ што учествувавте.


Tenks Kiki user posted image user posted image
Sleden pat se gledame, taman da te vidam so mese user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 10:45:23   
deluxe
milo mi e sto ve zapoznavuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 11:31:19   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Мајки
user posted image


Lele bas ste ubavi ama od dostickage sum prijatno iznenadena...Ja zamisluvav kako nekoja povozrasna gospoga i mnogu stroga ( losa-da ne recam ) user posted image Bravo srcka pa ti si bila mladicka user posted image
Bog da cuva neznam zosto taka ja zamisluvav..ete koj znae pa vie mene kako me zamisluvate user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 11:37:22   
Beatris
Мианке па како да те замислуваме тебе, колку што знам имаш ставено слики, што има многу да се замишља user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 11:43:15   
dostickage
Hahahah i Betany me zamisluvala postara , verojatno zaradi imeto .
Inace imam 28 godini , vo Juni 29.
Ne sum tolku losa samo sum pis na jazik user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 11:57:24   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Мианке па како да те замислуваме тебе, колку што знам имаш ставено слики, што има многу да се замишља user posted image user posted image user posted image

Pa dobro imate sliki ama pak ne se gledam ubavo na slikite a baska nevesta slikata e pred 6 godini a slikata kaj sto ja drzam D,ne mi s egleda glavata..aj ke me vidite sooooon user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
25.2.2013 14:04:04   
AnnaMolly RR
Еве и неколку слики од Иднина, денес бевме со Везилка и Carrie RR ги однесовме донациите, се видовме со директорката на Иднина. Беше многу фина, многу убаво не пречека.
Рингераја си доби благодарница и понуда за понатамошна соработка со Иднина.
Еве на последните слики може да видите како си поминавме.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151478843568217.521590.670263216&type=3

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?