|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 22:12:54   
zzaa
Jas ke dojdam so Eva mm e na rabota i edvaj cekam da ve zapoznam.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 11:50:06   
miana
devojki od kolku raboti igrotekava? sega bev zatvoteno e. Za eden saat ke odam pak,tamu sum parkirana. Ako uspeam utre,ke dojdam.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 12:03:16   
miana
neznam dali me svativte. Denes ke gi odnesam paketcinjata so donacii za vo slucaj utre da ne mozam da dojdam. Ke.vidam sto ke napravam,dali ke otvorat za eden cas? pozdrav srcki i ako se vido
me utre -super.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 15:22:18   
Maca25
Миана, отвараат околу 4-5. освен ако имаат роденден порано.
Јас изгледа дека ќе доаѓам сама, Н. ја боли грло и многу кашла, па не ми се ризикува да ја носам. Ќе трчам по вашите деца!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 15:35:09   
Cipi Ripi
Дали може женски некоја од вас точно да објасни каде се наоѓа, и каде да се паркирам? Знам дека имаат паркинг ама вака ко што сме пријавени многу ќе има ли за сите?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 16:36:32   
miana
Јас се јавив на бројот од таблата на игротеката и ми рекоа дека отвараат во 14 часот. Им реков дека пакетите ке ги оставам пред вратата на игротеката и така постапив. Инаку игротеката се наога кај социјално а треба да се паркирате на паркингот на УЈП..Паркингот е прилично гооооолем и ке ве собере сите ( верувајте ) а утре не се ни наплака. Значи влегувате во улицата кај социјално ( кај ујп ) го поминувате социјално и влегувате во паркингот десно.. Кога ке влезете на паркингот возите малце право и ке видите меана -Итар Пејо,вртите десно и нема да ја утнете игротеката има голема табла... Убаво да си поминете.Јас оставив два пакета -едниот е помал за децата од Иднина ( мали ми се децава и немав многу работи - па има повеке чоколади ) а за доенчињата пакетчето е поголемо..И јас би сакала да дојдам во "Иднина" ама срцево мое нема да издржи такво нешто - голема плачка сум и не би сакала да се доведам во ситуација да заплачам таму пред тие мили душички...Браво за сите кои донираат!!! user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 16:38:08   
miana
Паркигот е точно позади КЈУБИ... Не е на УЈП ( се извињавам ) user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 16:43:50   
dostickage
Devojcinja jas doagjam sama. Na V pocna da mu tece noseto pa ne e mnogu mnogu za setanje.
Se gledame utre. Se nadevam deka V kje bide dobro i kje mozam na raat da sedam .

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 18:38:50   
Gardenia
И јас доаѓам,сама сум и едвај чекам да ве запознаам user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
23.2.2013 19:44:01   
AnnaMolly RR
zenski se gledame utre, bidete tocni za da imame dovolno vreme da se podruzime. sledete go upatstvoto do igroteka sto go pisa miana, nema da utnete. a ti mianke glej da dojdes sakam da te vidam i tebe. pozdrav zenski, se gledame utre vo11

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 10:33:27   
profesorica
Девојки со големо разочарување морам да ви кажам дека нема да дојдеме user posted image user posted image user posted image болни сме сите тројца, дамјан го носевме на дневна во козле па и мене ме префати и уште се лечиме а и мм кашла.него донацијава до колку саат може да се донесе, дали може отпосле? до 1 ако стигне мм или до вечер?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 12:56:34   
Beatris
Уште еднаш, по не знам кој пат, РР ја покажа својата големина! За мене е чест што сум дел од ова семејство!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 13:32:23   
miana
девојки многу ми е мило што средбата завршила успешно (претпоставувам по постот на Беатрис)
Исто така ми е многу криво што не стигнав да дојдам,имаше многу причини user posted image
Само ве молам да ми пишете дали до вас стигнаа пакетчињата што ги оставив јас вчера во игротеката?
Кажете нешто повеке за средбата? Како си поминавте?
Поздрав до сите и Ве гушкам.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 13:44:07   
Gardenia
Драго ми беше што бев и што ве запознав,Миана убаво беше,а инаку за пакетите твои не се секирај таму беа баш јас ги носев до превозотuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 13:48:45   
zzaa
i jas da si pisam tuka milo mi bese sto ve zapoznav,mi falese vakva druzba,prekrasni ste site i ubavo si pominavme i jas i Eva.Daj boze pocesto da se sobirame vaka.imajte ubav den.ve user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 14:19:48   
Gwendolin
Многу ми е мило што видов дека не имаше во голем број, мнооооогу ми е криво што не останав, ама ум за друг пат, со маж работа да не си фаќаш user posted image . Атмосферата беше прекрасна, па сега ќе чекам наредна прилика да ве подружам. user posted image за организаторите и за сите што успеаа да дојдат.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 14:32:21   
AnnaMolly RR
Девојки, мноооооогу убаво беше, ептен ептен ми е мило што се видовме со некои членови за првпат лице во лице :) Сите бевте прекрасни, поздрав за ззаа, Гарденија, достич, луци, ципи рипи, бетани, гвендолин што се видовме за првпат на оваа дружба, на следната да не има во уште поголем број! Сите сте прекрасни, за хумани да не з борувам. Ние со Везилка и Симона ги однесовме донациите во Иднина, а утре ќе одиме и официјално да се одбележи ова со директорката, ќе ви пуштам слики подоцна, а утре и од Иднина ќе ви поставам слики.

Уште еднаш ОГРООООООООООМЕН поздрав за
Игротека Ен-Два-три
Витаминка
Горска вода
Матица
Глобко

и нааааааааааааааајголем поздрав за хуманите Рингерајки! Уште еднаш покажавме колку сме хумани и колку многу може да направи мала група на луѓе.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 15:04:22   
Cipi Ripi
Прекрасно си поминав!!!! Горда Рингерајка! Супер женски сте сите до една, и фала ви што ми го држевте Даријан, па дури и кафе на раат си испив!
Прекрасна дружба, и хуманоста пред се!!! Едвај ја чекам наредната собиранка.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 16:19:22   
vezilka RR
Super bese..Ringeraja e zakon! user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 16:31:44   
dostickage
Devojcinja, preubavo si pominav.Mnogu mi e milo sto gi zapoznav toe sto ne gi znaev ...
Zal mi e sto taka nabrzinka zaminav, mm mi se javi V zbesnal vo Vero Centar pa otidov da smiram situacija user posted image
Se gledame obavezno sleden pat user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 16:35:16   
AnnaMolly RR
Е јас сум глупача не видена! Не знам како успеав да ги избришам СИТЕ слики што ги исликав со мојот апарат, жива среќа што ми дадоа цд со слики од игротеката, па еве собрав нешто од нешто. Ве молам кој има слики нека ги стави на фб или нека ми ги прати на мејл (пишете ми пп, ќе ви го пратам).
Сега за сега, еве неколку сликички со нашите златни дечиња.

Клик за Слики

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 24.2.2013 18:17:26 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 16:40:15   
sandriana RR
Супер дружба со прекрасен повод - ептееен ми е мило што бевме дел од собиранкава, прекрасни се сите тетки Р-Рајки и мали РРајчиња user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 16:41:31   
Pepelaska *
Преслатки се дечињата а и мамичките, не можам да опишам колку ми е мака, ама тоа е кога сме далеку, здравје нареден пат.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 17:06:04   
Bethany
И мене ми е мило што се запознавме, беше убаво.

Ана Моли јас не можам да ги видам сликите, ќе те поканам за пријател user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
24.2.2013 18:15:17   
Maca25
Како и секогаш, после една ваква дружба ептен сум горда што сум дел од едно вакво прекрасно и хумано семејство!! Браво Рингерајки!!! user posted image user posted image user posted image

Се изнамуабетивме, се изнасмеавме, јас си најдов бебиња за држење user posted image , сонциња мали, се испративме и сега чекаме следна средба!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?