|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
7.2.2013 12:45:09   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР





ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Тоа со имињата е моја задача, без гајле. Секој ќе си носи ливче со име, како и на претходните дружби :)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi
Не зезај user posted image За мене капаче од еурокрем донеси...нема смисла да носам лифче Ципи Рипи user posted image

Шо ти е ма, твојот ник е најслаткото име што сум го слушнала... отсекогаш сум си го користела кога некој сакам слатко да го наречам, и топ ти е...user posted image user posted image user posted image ни нутела не е послатко од ципирипи, така да си знаеш user posted image


Абе и мене ми е слатко, ама онака на лифче закачено на мене смешно ми дојде кога си го замислив во глава.user posted image Али добро сеа ме окуражи...ако ништо друго знам дека тебе ќе ти бидам слатка user posted image user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
7.2.2013 13:14:05   
tnade
ke se potrudam da dojdam, iako nesto se dogovarame so mm rodendenot na teodora da go pomestime den porano, vo ponedelnik i e rodenden... ajde ke vidam da pominam sakam da Ve vidam pa i strumfetkata moja da si zapoznae drugarcinja, imam vreme da se izorganiziram ako sakam zarem ne, samo me plasi dali ke bideme dobro, vo posledno vreme nesto cesto nos nni tece, kaslame i sl...
znaci sum pod znak prasalnik, ke ve informiram navreme

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
11.2.2013 13:22:27   
AnnaMolly RR
Девојки, само да ве замолам доколку носите донации и за Иднина и за Битола, поделете ги во посебни кеси.
Работите за бебињата и тие за децата со посебни потреби поделете ги, за да нема потреба после да се пребарува по кесите и да се пределуваат донациите.

И ќе ве замолам доколку некој е расположен да дојде со мене и Везилка во понеделник, 25 февруари, во 9 часот во Иднина да ги однесеме донациите, пишете ми порака да се договориме околу деталите. user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
11.2.2013 16:23:31   
Gwendolin
Пишете ме и мене, ќе дојдам со user posted image , мажов нешто тешко дека би дошол. А и ваљда не е срамота да си прашам дали има некој од околина на Ѓорче, Влае и сл. што ќе иде па да дојдеме заедно, не сакам да ја влечкам бебушкава по автобуси ем со ќеси, а такси реално ни е ѓавол и пол, ако сака некоја нека ми пише, ако не, ок, ќе се снајдеме ама битно доаѓаме user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
12.2.2013 8:19:46   
AnnaMolly RR
Женски, Горска вода потврдија донација од 13 пакети негазирана вода за сите дечиња од училиштето!!!
Досега ги имаме Витаминка, Матица и Горска вода!
Едвај чекам да дојде 24 и да ве видам во што поголем број!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
12.2.2013 9:12:07   
vezilka RR
Супер..и јас едвај чекам! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
12.2.2013 9:30:12   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Пишете ме и мене, ќе дојдам со user posted image , мажов нешто тешко дека би дошол. А и ваљда не е срамота да си прашам дали има некој од околина на Ѓорче, Влае и сл. што ќе иде па да дојдеме заедно, не сакам да ја влечкам бебушкава по автобуси ем со ќеси, а такси реално ни е ѓавол и пол, ако сака некоја нека ми пише, ако не, ок, ќе се снајдеме ама битно доаѓаме user posted image user posted image


Можете со Натушка да се договорите...ајде ќе види ќе пише...и јас едвај чекааам

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
12.2.2013 10:35:26   
AnnaMolly RR
Само уште една молба имам за вас.
Облеката која ќе ја донирате за дечињата од Иднина или доенчињата од Битола да биде чиста, перена и секако, претставителна. Да не им однесеме на луѓето партали :)

И уште еднаш да повторам што ни треба за донации:

-Облека/книги/играчки/обувки за Иднина - таму има деца на возраст од 6 до 18 години, што значи дека и ако имате вие некоја облека што не ја носите, може да им ја донирате.

-Облека/козметика/играчки за бебиња за домот во Битола

Ви пишав пред некој ден, ама еве ќе повторам. ВЕ МОЛАМ во посебни кеси ставете ги донациите за домот во Битола, затоа што уште истиот ден ќе ги земат од Глобко и нема да имаме време да ги пределуваме.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
20.2.2013 10:28:11   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

1. AnnaMolly
2. Luci
3. Beatris
4. temjana
5. Natuska
6. Bethany
7. Mila 28
8. profesorica
9. Andriance
10. TamaraMartina
11. miana
12.Vezlika
13.mama toci
14. Џесика
15. Sandriana
16. Maca
17. Hunny
18. Cipi Ripi
19. Pepelaska
20. Gardenia
21. Mihaela2010
22. libra.n
23. Melanija
24. jana33
25. Malecka23
26. saja1
27. zzaa
28. Calypso
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Си се допишав и јас на списокот... ова е конечен список за во недела? user posted image
Се гледаме тогаш... но да прашам... ќе носиме ливчиња со корисничкото име?user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
20.2.2013 10:33:51   
miana
Mene kako mi posla rabotava so decava moi- neznam kako ke bide user posted image user posted image user posted image
Ako uspeam sama da dojdam - ok ,ako ne zdravje user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
20.2.2013 10:50:59   
masa
user posted image user posted image user posted image девојки за иницијативата и организацијата!Од мене имате целосна морална поддршка.Убав помин и успешна акција,па се надевам еден ден ќе се видиме на некоја наредна дужба user posted image
Поздрав!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
20.2.2013 10:56:41   
Mihaela 2010
I jas za zal nema da mozam da dojdam,na dva rodendeni sme i toa bitniuser posted image ...nekoja naredna druzba mozebi...

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
20.2.2013 11:30:49   
dostickage
Da prasam nesto,mozebi ne e na mesto ... imam doma nekolku detergenti nepocnati voopsto. Kje bide li nezgodno ako i tie uredno gi spakuvam i gi donesam. Mozebi kje se najdat na nekogo.
Jas imam problemi so kozata i mn mi e limitiran izborot na detergenti sto gi koristam a ovie gi kupil mm pa jas ne sum gi ni otvorila.
Ako ne e vo red , ima kade da se dadat no koga vekje spremam raboti za humanitarnata sredba pomisliv i na niv.

Fala mnoguuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
20.2.2013 12:46:30   
sandriana RR
Dostickage, во ред е и детергент- не е на одмет, зошто и онака се изјасниле дека имаат потреба од средства за хигиена, а ова спаѓа таму user posted image
Така да, пакуј и носи..user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 8:35:15   
AnnaMolly RR
Девојки, уште два дена има до хуманитарната :)
Едвај чекам сите да ве видам!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 10:50:45   
tinush
ВРЕМЕ - 24 февруари, недела, од 11 до 13 часот
МЕСТО - Игротека Ен-Два-Три

Dali vazat se ushte ovie
Inaku smetajte i na mene

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 11:56:54   
AnnaMolly RR
Да, времето и местото се непроменети.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:06:16   
Gwendolin
А ќе има ли и некој маж таму, да не дреме само мојот сам, зашто ќе мора да иде со мене.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:09:14   
dostickage
Kje ima, mm  kje dojdeuser posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:11:18   
miana
Ete i jas mislev deka konecno ke ve zapoznaam ama nisto user posted image
Kako sto mozete da zabelezite ( pisuvav vo drugive temi ) golemata kerka pak e bolna ( denes sum po lekari i laboratorii )
ako bide ok do utre ok - ke bide dobra i vo nedela,ako ne, utre ako sum vo moznost da pominam od kaj igrotekava i ke odnesam raboti ke ostavam od mene. Bas mi e zal,navistina mi e maka - veruvajte mi - samo deteto da mi e dobro... Zal mi e da ja ostavam doma i sama da dojdam user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:24:28   
Џесика
Миана, што ќе одиш денес да ги оставиш, помини бар на кратко утре... ем на право место во право време, ем нема у празна игротека да ги оставиш.... кога веќе ќе тепаш пат...user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:26:56   
AnnaMolly RR
Задутре, Џес. Да не се збуни случајно? :))))
Миана, ако можеш помини барем ти да се видиме, нека ги почува баба на пола саат.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:37:04   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Миана, што ќе одиш денес да ги оставиш, помини бар на кратко утре... ем на право место во право време, ем нема у празна игротека да ги оставиш.... кога веќе ќе тепаш пат...user posted image

Не ме разбрвте
средбата е во недела а јас велам дека ке поминам утре ( сабота ) морам да одам натаму па ке наминам да оставам нешто ..Сакате и слика да ви оставам ? Срцки сте..Ајде ке видам што можам да направам,сервис баба- отпага во секој случај ( не прашујте зошто user posted image )
Ај сега бидете добри и помогнете ми во толкувањето на резултатите на керками ..

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:39:20   
Џесика
Се збунив и тоа опасно user posted image сркам узо, се загревам уште од сега... да, мислев што ќе ги носи утре, нека ги донесе заадутре.... извинете на печатни грешки, викенд иде... се залив малце поише user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Нова хуманитарна средба на Рингерајки!
22.2.2013 12:45:27   
miana
Утре имам работа натаму и баш таму ке се паркирам- затоа ...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?