|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 11:33:39   
Ema$
Fala Melanija user posted image user posted image user posted image uf ama sum zbuneta :))))))

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 12:20:08   
iviv
Oooo bravo mila pa ti si zavrsila rabota cestitki 4 kletki pa toa e odlicna brojka ako e do tebe da odlucuvas neka ti vratat 3 za sekoj slucaj :) po sigurno e koga ke vratat poveke .Samo so lesno i za 9 meseci ubavo rece Melanija mekici da jademe user posted image .Ti posakuvam mnogu sreka user posted image i samo pozitivno i bez losi misli i labavo ubavo si primetila eve mene NATE 76 user posted image nekako mi davase mnogu pozitiva so nejzinite postovi i poraki i jas isto kako nejze si zacrtav deka ovoj pat ke si bidam labava nema da lezam i da se zamaram celo vreme i ete i jas kako nejze me povlece ona za nos i jas so dve bebuski.
Nate mila 4 mesec user posted image pa dobro sto se cudam i jas vlegov vo 3 user posted image .


(Одговор на членот Ema$)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 13:36:21   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image честитки за убавите јајце клетки Ема мила од срце ти посакувам набрзо да си ги видишuser posted image цртки...ајде со лесно на трансфер и стискаме палциuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Ema$)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 13:59:39   
Нивеа
user posted image user posted image user posted image
со среќа Ема...дај боже да си видиш user posted image user posted image
поздрав

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 14:09:44   
bubble
Supeeeeeeeeeer user posted image user posted image user posted image Ajde lesen I uspeshen transfer...stiskame palci site se tebe...
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ema$

Eve me !Samo sto mi se javija od Sistina i moram da ja spodelam radosta.......4 embrioncinja se odlicni,site 4 pokazuaat extra znaci na oploduvanje.....utre ET posabajlecki user posted image user posted image user posted image user posted image Ostavija da dogovorime kolku da mi vratat , da izberam megu 2 i 3 Ve gushkam siteeeeeee user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ema$)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 18:20:54   
mesecina83
eve veke 7 dena mi docni prv pat mi se slucuva vaka posledniot ciklus na 9.12 mi bese strav me faka mn se plasam pa ke odam

naredniot vtornik zakazav deneska za pregled kaj ginekolog dokolku ne mi dojde do krajot na nedelata

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 15.1.2013 19:18:23 >

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 18:53:54   
bombonce
Zdravo devojki
Cestitki do site user posted image i za site nas ostanati pobrzo da bideme user posted image
Odamna nemam pisano,gi spremavme dokumentite za vtoro ivf! Ni pratija izvestuvanje za uste eden spermogram i za 3D EHO! Dali nekoja od vas ima praveno 3D kolku pari e i kolku vreme se ceka!Pozz

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 22:11:21   
gina
Ema$ duso cestitkiuser posted image user posted image user posted image imaj uspesen transfer i za 9 meseci ideme na mekiciuser posted image user posted image user posted image SREKNO

bombonce jas 3D pravev na klinika vo gak me kostase okolu 100 den. ama tamu ima mnogu guzva jas cekav od 8 a vlegov vo 1 has. na privatno mislam deka e 3 000den

(Одговор на членот bombonce)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 22:24:02   
Ema$
Fala gina....daj boze da e se ok,za 9 meseci ke Ve viknam site na mekici ama vo zivo , ne prakjam sliki na forumov :)
p.s. moze nekoj da mi kaze pred transfer kafica mafica , cigarce smee ? Ve gushkam site

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 22:36:48   
Bogdancanka
бомбонче мила кај матичниот неможе да правиш 3Д ЕХО?јас си правев кај метичен со картонче платив 500 денари


Ема мила само опуштено,пред трансфер слободно кафенце,доручек дозволено е не се секирајuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот bombonce)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 22:52:41   
Ema$

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

бомбонче мила кај матичниот неможе да правиш 3Д ЕХО?јас си правев кај метичен со картонче платив 500 денари


Ема мила само опуштено,пред трансфер слободно кафенце,доручек дозволено е не се секирајuser posted image user posted image user posted image


Cim ti taka kazuvas,veruvam ....ne za drugo,planiram da gi ostavam cigarite..pa da iskoristam uste nekoj den :) user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 23:37:57   
Ummu_Ajna
zdravo na site, sakam da prasam nesto, inekcij e primam uste 3 4 dena a 3 den so inekcij sum ne znam kako se vikaa ba bukvata G se vikaa. utre ke me proveri utre na exo, i ako e vo red uste 3 4 inekcij ke primam po dve, i posle ke mi pravat punkcija, pa tamo 11 12 den transfer, ona mi rece deka posle toa nema da primas nisto i nema da lezis tuka mnogu edno 20 min i doma ke te pusti e i edna antibiotcka inekcija ke primis. zasto ja ne zimam terapija kako vas? taa mi rece ti su zdrava i nemas potreba od tolkava stimulacija zasto tebe prirodno tu se stimulirani smiteni jajnicite.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Ema$)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Вештачко оплодување IV дел
15.1.2013 23:40:24   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ema$

Fala gina....daj boze da e se ok,za 9 meseci ke Ve viknam site na mekici ama vo zivo , ne prakjam sliki na forumov :)
p.s. moze nekoj da mi kaze pred transfer kafica mafica , cigarce smee ? Ve gushkam site

jas kako sto citav i kako sto mi kazale oo klinikite pred transfer 6 sati ne se jade i ne se pije i so polu polna besika se odi pa sega ne znam i taka sum citala tuka na rr

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Ema$)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 9:04:37   
Нивеа

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR


Ема мила само опуштено,пред трансфер слободно кафенце,доручек дозволено е не се секирајuser posted image user posted image user posted image


Богданчанка РР јас кога го праев моето прво ивф, (тој ден пред трансферот) др. строго ми рече после 19 часот ништо да не јадам ни да пијам,знам се сеќавам пред да ми ја стават анестезијата побарав вода,премногу жедна бев и оп клупец user posted image и како што кажа Уму Ајна, со полу полна бешика да се оди, не знам сега ваљда и други правила некои има...

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 9:35:50   
Ummu_Ajna
nivea dali imas nekoj bolki od inekcijte sto si gi primala pred punkcija ja eve 4 den ne osekam nisto da me boli jajnici ili bilo sto kako da ne primam nisto.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 10:03:17   
Нивеа
Уму Ајна, колку што се сеќавам од октомври, мене инекциите ми ги удараа во стомак,и нормално дека имав болки во јајниците,нели и затоа се инекциите за да растат фоликули со јајце клетки па да се праи пункција, можеби ти е рано за да осеќаш,сепак 4 ден е...обично (во поголем дел од случаите) од 9-13 ден се праи пункција, кога ќе созреат јк

< Поракaта ја уредил Нивеа -- 16.1.2013 10:04:14 >


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 10:32:13   
Didi80
Јас пред некој месец бев во Ултрамедика на консултации др-ката ме прегледа на ехо и ми кажа дека кај мене природно се создаваат само по 7-9 фоликули и дека би било потребно долг протокол на стимулација,затоа што имало пациентки и со по 20 фоликули.Одкако ке се создадат фол.до пункција обично останува 1/3 од вкупниот број,многу е ризично.А од тие твои 7 ми вика што ке ми остане 1-2 ама и какви ке бидат,дали ке бидат добри,дали ке се оплодат,не си ти како оние млади со богати јајници,па и старичка си више ми вика :)) а ја цели 32год.И нормално ја си отидов во друга понормална клиникаuser posted image

Уму Ајна ти дали правиш IVM со дозревање на ј.к. ама надвор од твоето тело за да не примаш многу хормони или пак јајниците природно ти се богати со многу фоликули па ти прави IVF ама со кратка стимулација?

< Поракaта ја уредил Didi80 -- 16.1.2013 10:35:12 >

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 10:48:41   
Kolachence
Lele Didi80 abe ti si 'prestarela'. Boze sto se nema da slusnes... Dobro koja e taa doktorka od Ultramedika, samo losi kritiki citam po forumive za nea? Pa kako uspeala taa da se stavi na listata na Fondot?!!! Sreka sto na vreme si otisla na druga klinika. user posted image

(Одговор на членот Didi80)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 12:10:18   
Ummu_Ajna
doktorkata ne e losa tuku malku e direkna ne e indirekna osoba, dve nevesti od bratucedi moj zamo napravija ivf uspesni sp bliznacinja,
znaci ovaa klinika e prva vo makedonija koja raboti od 97 godina i prvoto ivf bilo uspesno so 3ka i zbam koja e osobata sto otisla tamu i doktorkite veze nemaat so ivf toa zavisi od embriolozite kakvi se. i da odgovoram na rr-ka jas le pravam icsi a ne
znam sto razlika ima od ivf i icsi, inace za 4 dena primav 8 inelcij dupli ne znam kako se vilaa na bulvata g gromil li ne znam

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 12:17:37   
Melanija RR
Која разлика на тебе Didi80 ти рекла дека 7-8 фоликули се малку поради годините,каква глупост 7-8 биле малку па јас имам исто 32 год. а немам ни 1 фоликул.Ти рекла долг протокол
Од друга страна на Ummu_Ajna која и рекла дека супер има фоликули а еве сама нека пише сигурно и она има максимум толку,а и требало краток протокол пд 5 дена без 1 месец подготовка.
Како може на двете различно да има каже дефинитивно таа од Ултрамедика си поигурва со луѓето.
Ајна незнам што и покрај критики те наведе да одиш таму.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 12:39:06   
Bogdancanka
Нивеа да не си помешала пункција и трансфер?Зашто за трансфер нема потреба од анестезија,за пункција нормално дека треба гладен и жеден заради анестезија...мене за трансфер ми рекоа може да бидеш најадена со полна бешика...а добро знам дека тифолот го пиев наутро а за него неможе гладна така да пред трансфер бев најадена....а за трансеф со анестезија незнам Нивеа зарем ти за трансфер имаше анестезија?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 12:44:25   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Која разлика на тебе Didi80 ти рекла дека 7-8 фоликули се малку поради годините,каква глупост 7-8 биле малку па јас имам исто 32 год. а немам ни 1 фоликул.Ти рекла долг протокол
Од друга страна на Ummu_Ajna која и рекла дека супер има фоликули а еве сама нека пише сигурно и она има максимум толку,а и требало краток протокол пд 5 дена без 1 месец подготовка.
Како може на двете различно да има каже дефинитивно таа од Ултрамедика си поигурва со луѓето.
Ајна незнам што и покрај критики те наведе да одиш таму.

mene ne mi e bitno koja bolnica e bitno e da bide uspesno o vo drzavna bolnica se katastrofa doktorite pa doslo do uspesno ivf
toa e bozja volja i od nego zavisi a i da ne bide uspesno mi e gajle ja sum vernik i veruvam vo vozjite odredbi prema covekot, jas tri bolnici ke probam so ivf ako dojde do ne uspeh

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 12:52:15   
Нивеа

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

Нивеа да не си помешала пункција и трансфер?Зашто за трансфер нема потреба од анестезија,за пункција нормално дека треба гладен и жеден заради анестезија...мене за трансфер ми рекоа може да бидеш најадена со полна бешика...а добро знам дека тифолот го пиев наутро а за него неможе гладна така да пред трансфер бев најадена....а за трансеф со анестезија незнам Нивеа зарем ти за трансфер имаше анестезија?


Леле душо да, така е! Извини ептен ги помешав работиве,user posted image


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 13:07:41   
Didi80
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna
mene ne mi e bitno koja bolnica e bitno e da bide uspesno o vo drzavna bolnica se katastrofa doktorite pa doslo do uspesno ivf
toa e bozja volja i od nego zavisi a i da ne bide uspesno mi e gajle ja sum vernik i veruvam vo vozjite odredbi prema covekot, jas tri bolnici ke probam so ivf ako dojde do ne uspeh

Ummu Ajna душо јас ке те замолам да не се лутиш одма кога некој ќе те праша или ќе ти искоментира нешто.Па за тоа е овој форум да се прашуваме да коментираме и да разменуваме искуства.Ако некој нешто те потпраша тоа е за твое добро.И немој да се лутиш на нас него на тие што ништо не ти објасниле па незнаеш што правиш.Ама важно е дека правиш.Е не е така.Таа докторката треба да ти објасни се.ШТО,КАКО И ЗОШТО?А вербата во Господ е посебна работа.Сите сме верници и сите знаеме дека сме во Божји раце.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.1.2013 13:15:36 >

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Вештачко оплодување IV дел
16.1.2013 13:15:50   
Ummu_Ajna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Didi80

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna
mene ne mi e bitno koja bolnica e bitno e da bide uspesno o vo drzavna bolnica se katastrofa doktorite pa doslo do uspesno ivf
toa e bozja volja i od nego zavisi a i da ne bide uspesno mi e gajle ja sum vernik i veruvam vo vozjite odredbi prema covekot, jas tri bolnici ke probam so ivf ako dojde do ne uspeh

Ummu Ajna душо јас ке те замолам да не се лутиш одма кога некој ќе те праша или ќе ти искоментира нешто.Па за тоа е овој форум да се прашуваме да коментираме и да разменуваме искуства.Ако некој нешто те потпраша тоа е за твое добро.И немој да се лутиш на нас него на тие што ништо не ти објасниле па незнаеш што правиш.Ама важно е дека правиш.Е не е така.Таа докторката треба да ти објасни се.ШТО,КАКО И ЗОШТО?А вербата во Господ е посебна работа.Сите сме верници и сите знаеме дека сме во Божји раце.


golema greska si jas ne se ljutam na nikogo od
vas koj se ljuti neka mu stoj, a so moj pari jas ke odam kaj sakam neli? bas kaj tie naj glupi naj ne iskusni moze da dade gospod da bide uspesno ivf, pa i obratno kaj naj strucni moze da dojde do neuspeh. znaci pak ima nekoja vise sila a toa e bog.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 16.1.2013 13:19:05 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Didi80)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?