|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 23:06:11   
kikicka
Богами да ти кажам , одвај чекам Дедо Мраз да ми донесе Лаптоп, бедејќи одпадот user posted image ( читај I Pad) прстите ме болат , цело време менувам тастатури и не ми оди со негоuser posted image
Башка Фиао, и ако си од Скопје , сепак е дијалект и не е литературно скопски да зборуваш, зошто јас тогаш ќе Лафам на Неготински! user posted image
Ајде да одиме на темата за дијалекти да си се испразниме user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao RR

Андрианче е од Скопје и не зборува на дијалект, а и не сум приметила кај неа некои граматички грешки... За капина се согласувам, а и кикичка сирота „одпадот“ коа пишува и зборовите имаат различно значење ахахахах user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


Најнелитературен пишувач форумџија: Андрианче, Сноувајт, кикичка
Се надевам ќе нема лутење user posted image Толку од мене ако ми текне уште некој/нешто ќе допишам.




Не се лутам, ама најнелитературен или најлитературен мислеше? Зашто мислам дека и јас и Андрианче сме литературни, јас по стопати го препрочитувам постот пред да го испратам, а и кај Андрианче немам забележано некои граматички или литературни грешкиuser posted image user posted image

Не се приметува баш ама ете мене ми боде очи user posted image Мислев на пишување на дијалект (значи не литературно). И да не знае некој од кај сте постовите ве откриваат user posted image Ама нема врска интересно ми е тоа и симпатичноuser posted image Еве и капина би ја вброила во оваа категорија, претходно ја немав приметено ама еден нејзин збор ме насмеа денес ,,таптисала,,user posted image






< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 2.1.2013 23:47:43 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 23:40:42   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao RR

Андрианче е од Скопје и не зборува на дијалект, а и не сум приметила кај неа некои граматички грешки... За капина се согласувам, а и кикичка сирота „одпадот“ коа пишува и зборовите имаат различно значење ахахахах user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


Најнелитературен пишувач форумџија: Андрианче, Сноувајт, кикичка
Се надевам ќе нема лутење user posted image Толку од мене ако ми текне уште некој/нешто ќе допишам.




Не се лутам, ама најнелитературен или најлитературен мислеше? Зашто мислам дека и јас и Андрианче сме литературни, јас по стопати го препрочитувам постот пред да го испратам, а и кај Андрианче немам забележано некои граматички или литературни грешкиuser posted image user posted image

Не се приметува баш ама ете мене ми боде очи user posted image Мислев на пишување на дијалект (значи не литературно). И да не знае некој од кај сте постовите ве откриваат user posted image Ама нема врска интересно ми е тоа и симпатичноuser posted image Еве и капина би ја вброила во оваа категорија, претходно ја немав приметено ама еден нејзин збор ме насмеа денес ,,таптисала,,user posted image




А зошто помисли дека не знам од каде е Андрианче? Или можеби скопски = литературно? Има во нејзините постови зборови како ,,муж ми,, или ,,искачање,, ете затоа ја спомнав,а ако не сум во право слободно уредете го мојот прв пост на оваа тема и избришете ја Андрианче.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
3.1.2013 0:05:03   
Fiao
Ахаааа, не, ја разбрав дека мислиш дека не е од Скопје, некако така го разбрав твојот пост, а како и да е форум е сепак не е некој официјален говор, мене апсолутно воопшто не ми смета што некој се изразува на каков и да е дијалект, чак што кикичка ми е особено слатка и симпатична поради тоа, а андрианче бидејќи ја познавам и лично мислам дека зборува прилично литературно, ама кога сака, а тие изрази и се онака повеќе како на шала. И околу дијалектите, не мислам дека скопскиот е литературен и дека нема дијалект, но сметам дека е многу близок до литературниот.
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao RR

Андрианче е од Скопје и не зборува на дијалект, а и не сум приметила кај неа некои граматички грешки... За капина се согласувам, а и кикичка сирота „одпадот“ коа пишува и зборовите имаат различно значење ахахахах user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


Најнелитературен пишувач форумџија: Андрианче, Сноувајт, кикичка
Се надевам ќе нема лутење user posted image Толку од мене ако ми текне уште некој/нешто ќе допишам.




Не се лутам, ама најнелитературен или најлитературен мислеше? Зашто мислам дека и јас и Андрианче сме литературни, јас по стопати го препрочитувам постот пред да го испратам, а и кај Андрианче немам забележано некои граматички или литературни грешкиuser posted image user posted image

Не се приметува баш ама ете мене ми боде очи user posted image Мислев на пишување на дијалект (значи не литературно). И да не знае некој од кај сте постовите ве откриваат user posted image Ама нема врска интересно ми е тоа и симпатичноuser posted image Еве и капина би ја вброила во оваа категорија, претходно ја немав приметено ама еден нејзин збор ме насмеа денес ,,таптисала,,user posted image




А зошто помисли дека не знам од каде е Андрианче? Или можеби скопски = литературно? Има во нејзините постови зборови како ,,муж ми,, или ,,искачање,, ете затоа ја спомнав,а ако не сум во право слободно уредете го мојот прв пост на оваа тема и избришете ја Андрианче.



(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
3.1.2013 0:18:50   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

naj dosaden forumdzija : JAS. hahaahahha


Сега си наинтересен, најмистериозен форумџијаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
3.1.2013 0:22:05   
Bilence2
Ama ova ke se vazi za 2013 taka?user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

naj dosaden forumdzija : JAS. hahaahahha


Сега си наинтересен, најмистериозен форумџијаuser posted image



_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
3.1.2013 0:22:27   
elenak
Па симпатично ми е мене, тоа и го кажав кога и одговарав на Сноувајт. И мене ми е кикичка посебно симпатична затоа што имав цимерка од Кавадарци и многу убаво ги познавам тамошните дијалекти, па така ми доаѓа некогаш да и реплицирам на ,,нејзино,, user posted image   Не сакав да ги критикувам (добро може малку user posted image ). Всушност сите по дома зборуваме поинаку отколку во јавност, и јас имам свој дијалект но кога пишувам овде се трудам да внимавам на зборовите и на граматичките правила (иако е форум). Во секој случај немав лоша намера user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
3.1.2013 0:26:54   
kikicka
Не бе јас воопшто не се навредив, си кажувам за себе. Дури и знам дека грешам ама се трудам user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Па симпатично ми е мене, тоа и го кажав кога и одговарав на Сноувајт. И мене ми е кикичка посебно симпатична затоа што имав цимерка од Кавадарци и многу убаво ги познавам тамошните дијалекти, па така ми доаѓа некогаш да и реплицирам на ,,нејзино,, user posted image   Не сакав да ги критикувам (добро може малку user posted image ). Всушност сите по дома зборуваме поинаку отколку во јавност, и јас имам свој дијалект но кога пишувам овде се трудам да внимавам на зборовите и на граматичките правила (иако е форум). Во секој случај немав лоша намера user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
3.1.2013 12:32:01   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Заборавивме, најмијач на тераси - Џесика РР user posted image user posted image user posted image

pa preimeni me vo najpedanterija hhahaaha odamna ne sum zamila terasa ako sakate sneg kazete odma fakjam metla I crevo. Za mene forumdzija na godinata e Niki. od laptop kje pisam detalno

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 10:01:57   
Ikana
Ајде женски кого номинирате за најфорумџија во 2012 година??? Ајде да гласаме!!!user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 10:20:45   
sandriana RR
Јас се изјаснив и кога пишував по категории- за мене е Ники најфорумџија за 2012 - ми има најконструктивни постови (кога веќе морам да издвојувам од многуте кои ми се вклопуваат во мојата перцепција за форумџија. user posted image Браво за нејзе user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 11:20:34   
Calypso
Некако не можам да ве делам по категории... не е дека не сте ми оставиле впечаток од прва до последна, сите се издвојувате со нешто, барем за овие теми што ги читам. Што се однесува до најфорумџија, би гласала за Ники, ама би гласала и за Фиао, Икана, Беатрис, Виктори, Бетани... само не ме терајте да се одлучам!

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 12:44:39   
sladjana ms
Со задоволство ги читам коментарите на никиuser posted image и мојот глас оди кај неа user posted image !

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 13:06:15   
Annet
za mene najiskreno najforumdzija mi e KIKICKA user posted image

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 13:43:11   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

za mene najiskreno najforumdzija mi e KIKICKA user posted image

И за мене!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 15:16:28   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

На крај ќе одбереме и еден член кој несомнено и динамично ја придвижуваше енергијата на овој портал!


Па кој ако не КИКА user posted image
Во однос на поделените мислења јас би рекла вака:
Доколку сакате да прочитате конструктивен пост, објаснување кое ,, држи вода,, и мислење на искусен родител побарајте ја niki на соодветната тема.
Доколку сакате да прочитате пост кој ќе ве орасположи и насмее, искрено и од душа побарајте ја kikicka, дефинитивно ја има на секоја тема user posted image
Во име на позитивната енергија гласам на kikicka, за оваа а и за претходната годинаuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 15:22:44   
Fiao
И од мене Ники има глас, дефинитивно многу активен и корисен форумџија! user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 16:35:16   
Viktori
Ники - затоа што е типичен форумџија user posted image

Инаку се мислев помеѓу Ники и Фиао, ама мојот глас оди за Ники затоа што е стар морски вук. user posted image

Двете се прекрасни членови, знаат што е форум и не го побркуваат со мирц.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 18:24:33   
Палешка РР
niki user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 20:06:17   
Maca25
Ники дефинитивно!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 20:21:16   
temjana
За жал изминатава година и не бев баш активна. Бременост, хормони, летните горештини едноставно се собрано со голем стомак воопшто не бев за дружење. Најчесто се расправав на темата приватни против државни болници и се што беше поврзано со породувањето, па на моменти да можев ќе ве истепав ситеuser posted image user posted image Но како и да е за мене форумџии кои ја обележаа 2012 година се Беатрис, Вики, Ники, Ципи Рипи, Икана, Кикичка, Палешка, Меланија. А форумџија кој што навистина ми недостига е Мами2. Инаку знам дека ќе звучи како клише ама па сите сте ми супер, некој повеќе ме засмејува, некој од чорапа знае да ме извади... но мислам дека тоа е суштината на форумот да бидеме различни и токму затоа сме интересни и за воајерите кои постојано не дебнат user posted image user posted image user posted image Бацки шмацки user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 21:06:43   
Ikana
Ајде женски гласајте па да пребројуваме гласови и да видиме кој ќе победи! user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 21:20:14   
niki
nagrada ke mu dademe na najforumdjijata ili???? da znam da pokrenam kampanja, da lobiram, mito ova onauser posted image

za mene najforumdjija e Viktori zatoa sto megudrugoto i se simna od "funkcija" za da bide so nas zatoa sto ne saka i Beatris zatoa sto e dorasnata da ja zameni i da ostavi na forumov svoj pecat

i bas mi se dopaga kategorijata na Temjana, forumdjija koj znae da me izvadi od corapauser posted image , gi ima takvi i niv najmnogu si gi sakam, ama ne vi kazuvam koi seuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
8.1.2013 21:29:30   
Hunny
Виктори и Ники.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
9.1.2013 22:46:53   
Палешка РР
И? Кој има најмногу гласови?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
10.1.2013 7:24:09   
Felly RR
Јас гласам за Виктори и за Ники.user posted image
Ајде, гласајте и другите, гласањето уште не е завршено!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?