|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 11:15:31   
elenak
Само да не налутиме уште една драга рингерајка. Пенелопа ни ја нема нешто деновиве user posted image



_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 11:16:27   
elenak
Ај па може е на шопинг, ќе ни пише кога ќе се вратиuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 11:22:40   
kikicka
Ја заборавив Капина за најочекувано бебе!!
Стружанка и Дац таткото на Кики во најхрабрите!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 11:31:13   
Ikana
Така е Кикичке, на место ти е констатацијата!


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Ја заборавив Капина за најочекувано бебе!!
Стружанка и Дац таткото на Кики во најхрабрите!


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 11:55:00   
kikicka
Знам дека имаше доста храбри овде на РР, ама не ми текнува баш на сите.
Ники user posted image си ме насмеала со ова за интерпукциските знаци. user posted image Бетани или Хани беше не се сеќавам кога ми рече дека не сум ставала па во еден здив читала кај мене постови, па затоа и почнав повеќе и без потреба да ставам. Како и да е нема лутиш ова е забава.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Така е Кикичке, на место ти е констатацијата!


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Ја заборавив Капина за најочекувано бебе!!
Стружанка и Дац таткото на Кики во најхрабрите!





_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 12:09:48   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Знам дека имаше доста храбри овде на РР, ама не ми текнува баш на сите.
Ники user posted image си ме насмеала со ова за интерпукциските знаци. user posted image Бетани или Хани беше не се сеќавам кога ми рече дека не сум ставала па во еден здив читала кај мене постови, па затоа и почнав повеќе и без потреба да ставам. Како и да е нема лутиш ова е забава.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Така е Кикичке, на место ти е констатацијата!


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Ја заборавив Капина за најочекувано бебе!!
Стружанка и Дац таткото на Кики во најхрабрите!





Сигурно ти немам јас кажано Кикичка, не дека немам помислено сигурно, ама ти нисам кажала, се суздржавав од такви коментари. хаха.
Инаку, "од вишка глава не боли" user posted image Инаку, сега си за секоја пофалба! user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 12:14:33   
kikicka
user posted image Ма ако ме прашаш мене и така ќе пишам user posted image Можно е да е Хани не памтам.
А за помислено ехее може и сите да се ама таа е , битно покушавам нешто user posted image user posted image
Од Вишка Ники ја боле главата user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 2.1.2013 12:15:26 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 13:01:37   
sandriana RR

Најдобар мод/админ:ViktoriRR, BeatrisRR
Најинтелегентен форумаш:јас Niki, VezilkaRR, IkanaRR, Палешка, Calypso
Најдуховит форумаш:KikickaRR, TemjanaRR
Најсериозен форумаш:Niki
Најтупач форумаш:
Најпровоцирач форумаш:
Најкреативен форумаш:Ikana
Најстабилен во ставови форумаш:AnaMolly, Vezilka,Maca
Најискрен форумаш:Viktori, Niki, AnaMolly,Felly
Најприземен форумаш:Niki
Најдрзок форумаш:CipiRipi
Најдиректен форумаш:CipiRipi, Niki, Beatris
Најфин форумаш:Ikana,AnaMolly,
Најдосаден форумаш
Најинтересен машки член:eden i edinstven za sega Dac
Најинтригантен форумаш:Umu-Ajna,

Ја изнаредив Ники user posted image За мене Ники е форумаш за 2012user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 13:07:33   
Нивеа
Дефинитивно форумџики кои ја одбележаа 2012 ми се Melanija и iviv
user posted image user posted image user posted image

Најтупач,најдосаден и наинтригантен форумаш ми е Уму_Ајна
без лутењеuser posted image

< Поракaта ја уредил Нивеа -- 2.1.2013 13:09:21 >


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 14:44:50   
Hunny
Кикичка, признавам јас бев таа со интерпукцијатаuser posted image Професионална деформација, што да правам. Ама штом не си сигурна кој беше, значи не си злопамтилоuser posted image user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 14:46:22   
kikicka
user posted image И не сум!

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Кикичка, признавам јас бев таа со интерпукцијатаuser posted image Професионална деформација, што да правам. Ама штом не си сигурна кој беше, значи не си злопамтилоuser posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 15:29:07   
@Mila@
Jas da dodadam kategorija nova" NAJ URAGAN forumdzija za 2012" e.......Beatris ... ne se luti koleshke vo koja tema ke vlezesh partali letaa posle tebe ahahhahaha

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 15:41:24   
Beatris
Заборавив да ја ставам Бетани во најдиректен форумаш, најискрен, најфин (мада на моменти ме изненадува многу), ама генералниот впечаток ми е тој.

Најдомаќинка - Миана user posted image

Мила, ова ураганов има име или по мене ќе се крсти? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 15:58:14   
Палешка РР

Најдобар мод/админ: Виктори РР, Felly RR
Најинтелегентен форумаш: Julie RR, AnnaMolly RR, Maca RR, vezilka RR
Најдуховит форумаш: niki, Џесика РР, kikicka RR
Најсериозен форумаш: Felly RR
Најтупач форумаш: kapina
Најпровоцирач форумаш:
Најкреативен форумаш: Пепелашка РР, Felly RR
Најстабилен во ставови форумаш: Snowhite RR
Најискрен форумаш: Ummu_Ajna
Најприземен форумаш: Pepelaska RR
Најдрзок форумаш:
Најдиректен форумаш:
Најфин форумаш: Melanija RR, Natuska RR
Најдосаден форумаш:
Најинтересен машки член: Felix - се уште не е надминат
Најинтригантен форумаш:







_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 16:02:57   
@Mila@
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Заборавив да ја ставам Бетани во најдиректен форумаш, најискрен, најфин (мада на моменти ме изненадува многу), ама генералниот впечаток ми е тој.

Најдомаќинка - Миана user posted image

Мила, ова ураганов има име или по мене ќе се крсти? user posted image user posted image user posted image


Po tebe po tebe normalno Uragan Beatris trese na rr ahahahha

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 16:15:30   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

user posted image Ма ако ме прашаш мене и така ќе пишам user posted image Можно е да е Хани не памтам.
А за помислено ехее може и сите да се ама таа е , битно покушавам нешто user posted image user posted image
Од Вишка Ники ја боле главата user posted image


ma uzivaj ne me boli glava, ama bas mi padna v oci ednas i mi ostana vo sekavanjeuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 16:53:53   
Fiao
Јас не можам да набројувам по тие критериуми, затоа ќе си пишам по мое user posted image :
Најкорисен форумџија: Calypso
Најдиректен форумџија: Beatris, Andriance
Нај-паника форумџија: Ikana (а понекогаш и малку карачки настроена user posted image )
Најпозитивно сум изненадена од форумџија: Niki, Viktori (со оглед на тоа што, кога се зачленив на форумов имав уплав да не ми се појави од некаде и да не ме скара дека сум офтопикuser posted image )
Најпозитивен форумџија: kikicka
Најпријатен форумџија: Temjana, Luci
Најактивен форумџија: Ikana, Miana

Е не ми текнуваат други, ај да подразмислам па ако има ќе додадам user posted image


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 17:02:09   
Ikana
Нај-паника форумџија: Ikana (а понекогаш и малку карачки настроена )


Признавам, така еuser posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 18:31:22   
kikicka
Доволно е еднаш.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

user posted image Ма ако ме прашаш мене и така ќе пишам user posted image Можно е да е Хани не памтам.
А за помислено ехее може и сите да се ама таа е , битно покушавам нешто user posted image user posted image
Од Вишка Ники ја боле главата user posted image


ma uzivaj ne me boli glava, ama bas mi padna v oci ednas i mi ostana vo sekavanjeuser posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 19:55:40   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


Најнелитературен пишувач форумџија: Андрианче, Сноувајт, кикичка
Се надевам ќе нема лутење user posted image Толку од мене ако ми текне уште некој/нешто ќе допишам.




Не се лутам, ама најнелитературен или најлитературен мислеше? Зашто мислам дека и јас и Андрианче сме литературни, јас по стопати го препрочитувам постот пред да го испратам, а и кај Андрианче немам забележано некои граматички или литературни грешкиuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 22:22:31   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


Најнелитературен пишувач форумџија: Андрианче, Сноувајт, кикичка
Се надевам ќе нема лутење user posted image Толку од мене ако ми текне уште некој/нешто ќе допишам.




Не се лутам, ама најнелитературен или најлитературен мислеше? Зашто мислам дека и јас и Андрианче сме литературни, јас по стопати го препрочитувам постот пред да го испратам, а и кај Андрианче немам забележано некои граматички или литературни грешкиuser posted image user posted image

Не се приметува баш ама ете мене ми боде очи user posted image Мислев на пишување на дијалект (значи не литературно). И да не знае некој од кај сте постовите ве откриваат user posted image Ама нема врска интересно ми е тоа и симпатичноuser posted image Еве и капина би ја вброила во оваа категорија, претходно ја немав приметено ама еден нејзин збор ме насмеа денес ,,таптисала,,user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 22:34:35   
Fiao
Андрианче е од Скопје и не зборува на дијалект, а и не сум приметила кај неа некои граматички грешки... За капина се согласувам, а и кикичка сирота „одпадот“ коа пишува и зборовите имаат различно значење ахахахах user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


Најнелитературен пишувач форумџија: Андрианче, Сноувајт, кикичка
Се надевам ќе нема лутење user posted image Толку од мене ако ми текне уште некој/нешто ќе допишам.




Не се лутам, ама најнелитературен или најлитературен мислеше? Зашто мислам дека и јас и Андрианче сме литературни, јас по стопати го препрочитувам постот пред да го испратам, а и кај Андрианче немам забележано некои граматички или литературни грешкиuser posted image user posted image

Не се приметува баш ама ете мене ми боде очи user posted image Мислев на пишување на дијалект (значи не литературно). И да не знае некој од кај сте постовите ве откриваат user posted image Ама нема врска интересно ми е тоа и симпатичноuser posted image Еве и капина би ја вброила во оваа категорија, претходно ја немав приметено ама еден нејзин збор ме насмеа денес ,,таптисала,,user posted image



(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 22:34:35   
kikicka
user posted image Јас признавам дека ЦЕПАМ user posted image на дијалект, ама што да правам, ми се испуштаuser posted image од брзање некогаш.
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


Најнелитературен пишувач форумџија: Андрианче, Сноувајт, кикичка
Се надевам ќе нема лутење user posted image Толку од мене ако ми текне уште некој/нешто ќе допишам.




Не се лутам, ама најнелитературен или најлитературен мислеше? Зашто мислам дека и јас и Андрианче сме литературни, јас по стопати го препрочитувам постот пред да го испратам, а и кај Андрианче немам забележано некои граматички или литературни грешкиuser posted image user posted image

Не се приметува баш ама ете мене ми боде очи user posted image Мислев на пишување на дијалект (значи не литературно). И да не знае некој од кај сте постовите ве откриваат user posted image Ама нема врска интересно ми е тоа и симпатичноuser posted image Еве и капина би ја вброила во оваа категорија, претходно ја немав приметено ама еден нејзин збор ме насмеа денес ,,таптисала,,user posted image




_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 22:48:14   
Beatris
Заборавивме, најмијач на тераси - Џесика РР user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Форумџии кои ја одбележаа 2012 година!
2.1.2013 22:52:41   
amateuress
невести, и скопски е дијалект - кај нас литературниот е франкенштајн (да не речам една така вештачка творевина).

не е тоа темата, ама некои девојки многу сликовито се изразуваат, да ти е мерак да читаш, а друга страна читањето на некои постови е право мачење; јас штом наидам на пост на капина одма го скокам освен ако не е еден ред, ќе ми требаат 3 саати да разберам што е поентата (и ова не дека на дијалект е постот).

да резимирам, некои луѓе со дијалектот си го збогатуваат говорот, некои заради дијалектот никој не може да ги разбере
user posted image

и да не бидам надвор од темата, во претходниот пост за форумџии што ја одбележаа минатата година ги заборавив:
ммбуцко (каква позитивна енергија), фиао... имаше уште... ту бре, ете пак заборавив...
а да и миана зашто е многу искрена и непосредна и јами мами... и сигурно има уште, ама толку од мозокот.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?