|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 9:57:10   
Natuska85
Еве едно мини клипче од нашата свадба,ај кажете ми дали ќе се гледа...

http://www.facebook.com/natasa.toseva#!/video/video.php?v=1681281315774


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 10:35:55   
*miki mami*
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 10:50:49   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Еве едно мини клипче од нашата свадба,ај кажете ми дали ќе се гледа...

http://www.facebook.com/natasa.toseva#!/video/video.php?v=1681281315774



AH LJUBOV....PREKRASNI STE!!!


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 10:57:01   
Beatris
user posted image user posted image user posted image Prekrasno Natuske user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 11:08:04   
lukas
KLIK


nemam isecok jas od mojata svadba no sakam da vidite kaj moja prva braceda vlegvanjeto,jas sum ovde inace 9 ti mesec,ke me vidite kolkaaaaava sum...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 19:52:15   
Beatris
user posted image Eve ne i nas user posted image

http://www.youtube.com/watch?v=l5d1zyuTETo 

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 19:59:26   
Natuska85
Беатрис супер сте и вие.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 20:00:35   
Julie1
Прекрасни се. Драги, доколку се согласувате може овие убави видеа кои ги имате на youtube да ги објавиме на Рингераја во новата рубрика која ќе стартува скоро: Убавина и Мода (Во неа ке има дел наменет за невестите), ако се согласувате може да ги ставиме таму, а моиже ако сакате и да ни пратите и краток текст во кој ќе ги споделите вашите емоции од свадбата.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 20:01:26   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

KLIK


nemam isecok jas od mojata svadba no sakam da vidite kaj moja prva braceda vlegvanjeto,jas sum ovde inace 9 ti mesec,ke me vidite kolkaaaaava sum...



Лукас ми ја отвара мојата почетна фб страна,ништо од клипчетоuser posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 22:07:54   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Прекрасни се. Драги, доколку се согласувате може овие убави видеа кои ги имате на youtube да ги објавиме на Рингераја во новата рубрика која ќе стартува скоро: Убавина и Мода (Во неа ке има дел наменет за невестите), ако се согласувате може да ги ставиме таму, а моиже ако сакате и да ни пратите и краток текст во кој ќе ги споделите вашите емоции од свадбата.


Може.....баш убава идеја user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 23:05:19   
Pepelaska *
Супер идеја

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.12.2010 23:13:01   
Pepelaska *
user posted image

ete ne i nas user posted image
user posted image



< Поракaта ја уредил Maca RR -- 12.4.2012 15:04:33 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.2.2011 12:30:10   
Nadezna
Fotografiite ni gi pravese foto Bimbo-gtc, ic ne sum zadovolna.
Prvo, zatoa sto nemav gratis fotki, tuku si gi plativ preku 100 eura, afoto Lik sproti Biser ti dava bre 200 gratis fotki!
I kvalitetot ne para im se razlikuva :)))
Nisto posebno od aspekt na fotografija i motiv, isti fotki i jas mozam da islikam.
Koga veke se pravat fotki, treba da imaat bar malku umetnicka niska...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Свадбени фотографии/снимки
8.2.2011 12:39:17   
Calypso
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Колку фотографии имате извадено од вашата свадба?
дали ви се наредени во некој голем албум?

Кој ви ја правеше фото сесијата на вашата свадба?
Колку пати сте ја погледнале снимката од вашата свадба?

дали сте задоволни од фотографот/фото студиото кои ви ги вршеа овие услуги?




Имаме извадено околу 200 фотографии (од регистрацијата и свадбата, бидејќи ги правевме во различни денови) и сметам дека се доволно (имаше уште многу, ама скапо беше сите да ги вадиме), наредени се во голем албум, па кога некој од гостите ќе изрази желба да гледа слики, им го давам албумот.

Фото сесијата ни ја правеше студио Маестро, и немаме многу слики, за жал, затоа што многу малку време имавме пред да почне венчавката во црква. Но можеби и доволно се, со оглед на тоа што ни двајцата не љубиме многу, многу да се сликаме.
Задоволна сум од сликите, не дека се нешто посебно уметнички или којзнае какви (многу се ретуширани додуша), ама споменот си го имаме. Ми е криво што не можам да си вадам слики од ЦД-то со сликите што ни го дадоа, затоа што секоја слика е обележана со знакот на студиото и не можам да го извадам, а и секако сликите се со помала резолуција, па ништо од квалитетот.

Снимката ја гледаме понекогаш, но посебно со друштво бидејќи имаше доста интересни моменти на нашата свадба, и првпат кога ја гледавме целата снимка се смеевме и сфативме дека доста работи не паметиме (не од пијанство туку од целата фрка што се случуваше тој ден)user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Свадбени фотографии/снимки
25.3.2011 2:15:31   
ljubicicaaa
ние правевме свадба во октомври минатата година и ни сликаше фото студио пинк од битола, а сликите и видеото се феноменалниuser posted image имаме 200 слики кои си беа вклуцени во цената а исто многу други сликани со нашите апаратиuser posted image исто ни дадоа два постери и два комплети двд до свадбата
лелел кога ги гледам видеата се пукнувам од смеа колку сум збунета и тресам глупости кога се кај мене дома, ама затоа во ресторанот е лудницаuser posted image

Линковите се избришани од модераторот, не се достапни на фб.


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 28.10.2011 20:26:05 >

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Свадбени фотографии/снимки
4.4.2012 13:56:08   
miana
Eve vi slika i od mene nevesta..Koj sakase da me vidi neka poveli
user posted image

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Свадбени фотографии/снимки
4.4.2012 14:14:38   
Ikana
Леле колку си убава, не ми се верува!!!!!! Многу си убава, многу!!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Свадбени фотографии/снимки
4.4.2012 14:15:39   
Pepelaska *
супер си миана, време беше да те видиме user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Свадбени фотографии/снимки
4.4.2012 14:18:44   
kikicka
user posted image Даа баш така.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

супер си миана, време беше да те видиме user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Свадбени фотографии/снимки
4.4.2012 14:20:13   
Maca25
Мианке што си убава!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Свадбени фотографии/снимки
4.4.2012 14:22:49   
miana
ooo fala,fala na komplimentite... by the way Koja nevesta ne e ubava ? Sminkata mi e made by Dadar a frizurata za koja sto lupnav 4500 denari mi ja pravea vo STUDIO SECRET i ic ne bev zadovolna..Gledajte glavata mi se gleda user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Свадбени фотографии/снимки
4.4.2012 14:49:36   
AnnaMolly RR
Супер си, миана! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Свадбени фотографии/снимки
5.4.2012 9:14:54   
vanessa30
Mnogu ubava nevesta si miana. Inaku na foto-vo mnogu licis na edna moja drugrka Dance.

Inaku za nasata svadba ne slikas i snimase Zaga produkcija- Bt, i mozam da kazam mnogu ubavo i profesionalno si ja zavrsija rabotata.Ne se sekavam sto cena plativme, ama dobivme okolu 250 sliki po nas izbor izpecateni, a site sliki izrezani na CD, i tri orginalni kopii od snimkata od svadbata so po 4 CD-a.
A ekstra poklon platija moite svekor i svekrva i ni podarija presuvan album so sliko od svadbata.

< Поракaта ја уредил vanessa30 -- 5.4.2012 9:20:04 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Свадбени фотографии/снимки
5.4.2012 9:54:30   
elenak
Inaku za nasata svadba ne slikas i snimase Zaga produkcija- Bt, i mozam da kazam mnogu ubavo i profesionalno si ja zavrsija rabotata


Секоја чест на дечките. И јас бев на една свадба во Ресен кај што сликаа и сум импресионирана од сликите што ги направија. Инаку кај нас нема такви креативци, само едно фото студио работи турбо и што ќе направат тоа е, поарно немаuser posted image



< Поракaта ја уредил elenak -- 5.4.2012 9:55:17 >

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Свадбени фотографии/снимки
5.4.2012 10:21:50   
kikicka
Ејјас се плачам на тие снимки кога ги гледам на фб...мнг се убави дај линк да те гледаме
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Mnogu ubava nevesta si miana. Inaku na foto-vo mnogu licis na edna moja drugrka Dance.

Inaku za nasata svadba ne slikas i snimase Zaga produkcija- Bt, i mozam da kazam mnogu ubavo i profesionalno si ja zavrsija rabotata.Ne se sekavam sto cena plativme, ama dobivme okolu 250 sliki po nas izbor izpecateni, a site sliki izrezani na CD, i tri orginalni kopii od snimkata od svadbata so po 4 CD-a.
A ekstra poklon platija moite svekor i svekrva i ni podarija presuvan album so sliko od svadbata.



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?