|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 14:55:20   
antonie
aj kazete mi ja i mene adresata bertoni, i kazete mi kaj ima krevetcinja vo skopje

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 14:56:52   
antonie
aj kazete mi ja i mene adresata na bertoni, i kazete mi kaj ima krevetcinja vo sk.

(Одговор на членот marina82)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 15:30:02   
vezilka RR
Bertoni во Аеродром е во трговскиот карши Бисер во близина на ресторант Дивино. Иначе има Бертони креветчиња и во Енци-Менци во ГТЦ. Инаку има многу слатки монтажни креветчиња на Chipplino и во Бебе Супермаркет карши Вучко позади Универзална.. Еве линк..


http://www.facebook.com/album.php?aid=13051&id=100000546481790&ref=mf#!/album.php?aid=13052&id=100000546481790

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 15:56:34   
lukas
Da prasam , nekoj od vas da ne ima iskustvo so kupuvanje detska oprema od Grcija?
Sakavme da odime do Solun pa dali mislite deka se naoga poeftino


da se naoga poeftino i ima poubav izbor od tuka...pozz...odete obavezno vo dgamboto...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 16:01:17   
lukas
jas imam krevetce od bertoni i korpa(relaksator),od krevetceto ne sum bas zadovolna posto e mnogu tesno a dolgo..a relaksatorot od bertoni e mnogu dlabok i ne e doar za bebe do 6 mesecijas go dingav so pernici za da ne e previtkan,ama site razlicno..dvete se portokalovi...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 16:03:29   
antonie
jas minatata nedela vo jumbo i nemase izbor, mislam od strana na kolicki i krevetcinja, a drugi raboti imase. a krevetcinjata sto gi vikate na sklopuvanje tie neli se do odredena kilaza? nekako ne mi se stabilni, aj kazete koj ima iskustvo

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 16:08:00   
lukas
jas zedov krevetce bas sega kazvav od bertoni gomiti ke ojme na odmor ke go sklopime ke odime koga se vidov kolku rab nosam uste to mi falese ama pred edna god drugo mislev ...sega se kaam sto ne si zedov drveno so spistanje na stranata da ne mora da stanvam od spalna za da go dzirkam...ima mnogu se zadovolni od ova krevetce jas ete ne...ubavo bilo lesno gomiti za premestuvanje za cistenje ti rekov mi rece a be gluposti...a za vo dgamboto jas koga bev pred edna godina  imase ubav izbor nezz mozi nemaat roba pojma nemam ke odam ovaj viken jas MOZI ako ne se premisli mazot mi pa ke se falam pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 16:26:50   
antonie
jas bev minata nedela vo jumbo imase samo edno drveno krevetce, i edno montazno. se mislam za drveno ili montazno, nemozam da se odlucam, montaznite se licni na izgled ali ako ne se prakticni gjabe e.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 16:29:18   
antonie
osven za iskustvoto so montazni krevetcinja, kazete mi i za chicco kolicka kade ima vo sk

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 16:45:49   
*miki mami*
Јас го имам дрвеното креветче на беартони и сум презадоволна отворено е само од едната страна не му треба дополнителна оградица бидејки има решетки само од напред и декоративно е со фиока и две нивоа за душечето,а што е најважно е цврсто за разлика од монтажните креветчиња и си има нормални димензии 120/60 ја имам и количката и релаксаторот кој го користиме моментално како седиште за во кола го фиксиравме и ке го користиме уште малку додека да направиме 9кила и се префрламе во седиштетоuser posted image

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 16:50:22   
*miki mami*
На chicco колички сум гледала во рамстор,во гтц има една продавница на 1спрат мислам беше и карши бисер во таа  има производи на chicco

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 17:08:23   
antonie
a od kade vo skopje go kupi i pred kolku vreme, go ima li na link da mi go pratis?

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 21:53:49   
*miki mami*
Продавницата се наога во зградата карши Бисер во  Аеродром од позади од кај паркингот нема да утнеш сигурно...user posted image
јас последен пат бев пред да се породам од тогаш поминаа 6мец ама сега идеме овие денови дубак да си купиме обавезноuser posted image

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Опрема за новороденче
26.8.2010 22:13:36   
lukas
Јас го имам дрвеното креветче на беартони и сум презадоволна отворено е само од едната страна не му треба дополнителна оградица бидејки има решетки само од напред и декоративно е со фиока и две нивоа за душечето,а што е најважно е цврсто за разлика од монтажните креветчиња и си има нормални димензии


e arno celo vreme si velev za dvenotot i jas ke go zemvav toa ama pred da se porordam se resiv za montaznoto,ne za sigurnosta ete go imam jas montaznoto sigurnoi e za sigurno ama me nervira ete taka so ne se otvara kako drvenoto od strana...pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Опрема за новороденче
7.9.2010 14:30:31   
petra27
Zenski jas uste vo 16ta nedela kupiv krevetce,kolicka i relaksator od Grako....zeleni se i epten se ubavi....
Potoa kupiv zelena postelnina.....Sega sum 31 nedela i imam kupeno kadicka so postolje,bebifoni,nekolku para pamucni spikozni,nekolku para plisani spikozni,nekolku bodinja,peskirce,kebence debeli,dve potenki,termometar za voda,pumpica za nos,nozicki,cesalce.....igracki........
Mi ostanuvaat uste milion raboti da dokupam....no ima vreme   user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Опрема за новороденче
7.9.2010 20:31:57   
lukas
bravo.......se a ubavo da eee.........pozz i so les...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Опрема за новороденче
8.9.2010 0:21:26   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: petra27

Zenski jas uste vo 16ta nedela kupiv krevetce,kolicka i relaksator od Grako....zeleni se i epten se ubavi....
Potoa kupiv zelena postelnina.....Sega sum 31 nedela i imam kupeno kadicka so postolje,bebifoni,nekolku para pamucni spikozni,nekolku para plisani spikozni,nekolku bodinja,peskirce,kebence debeli,dve potenki,termometar za voda,pumpica za nos,nozicki,cesalce.....igracki........
Mi ostanuvaat uste milion raboti da dokupam....no ima vreme   user posted image


Ехе ти се си спремила за бебушот, јас повеќе од овие работи ги купив кога влегов во 9ти месец, дел откако се породив, а некои од овие што ги наброја не ни купивuser posted image user posted image user posted image Со здравје да си користитеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Опрема за новороденче
23.9.2010 14:52:28   
vezilka RR
Веќе имаме и креветче. Бело слатко, преслатко. Спремно е чека на бебуше да го проба user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Опрема за новороденче
23.9.2010 15:43:41   
penelopa
Со убаво да си го користите Везилке...и бебчето убаво да си нана во негоuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Опрема за новороденче
23.9.2010 15:57:55   
vezilka RR
Фала..поубаво да си купите user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Опрема за новороденче
23.9.2010 16:06:37   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Веќе имаме и креветче. Бело слатко, преслатко. Спремно е чека на бебуше да го проба user posted image



So zdravje da si go koristite i user posted image  ubavo da nani vo nego .
Nas ni bese namesteno krevetceto celosno so se postelnina eden mesec pred poragajuser posted image  mislam deka i slika imav staveno a jas uste user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Опрема за новороденче
23.9.2010 18:02:01   
denicka
vezilka kakvo krevetce kupi? jas seuste se mislam dali montazno ili drveno? a neznam kade ima drveni user posted image  samo na grako i chipolino sum videla montazni. za kolicka se dogovoriv so majka mi od KRSh, gtc suteren tie sto se promo paketi. ama nareen mesec.

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Опрема за новороденче
23.9.2010 20:59:24   
baby mama
Дрвени креветчиња има во Енци Менци, Нук(незнам како се вика продавницата) во Аеродром позади Енци Менци е, видете и во Симпо.Мене повеќе ми врши работа дрвеното  креветче,позгодно ми е бидејќи едната страна се спушта. Имам и такво монтажно ама ми стои под кревет.

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Опрема за новороденче
25.9.2010 13:35:48   
petra27
Devojki da ve prasam...ima li dobieno nova kolekcija vo premaman,mothercare ili uste ima samo letna?

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Опрема за новороденче
25.9.2010 14:44:11   
Megi4ka
Moze li nekoj da mi pise prodavnici za bebeska oprema niz skopje ( krevetcinja,kolicki,relaksatori,kadicki se  user posted image ) Do sega imam razgledano vo TC Biser , Bebe supermarket kaj univerzalna . Vi blagodaram na site user posted image user posted image

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?