|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
19.11.2014 17:05:13   
lolla RR
Стварно user posted image сега го видов, ај не шкоди и тука да го има за таквите ко мене. Ке има и ден за најмладите со игри и сл.... Ние здравје сабота на пладне мислиме да одиме.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 826
   RE: Опрема за новороденче
19.11.2014 17:08:25   
Melanija RR
И да одите ,како што викаш од слатката наука никогаш доста гледање и разгледување.Во право си низ Мкд многу работи се поефтини од Ск ,ако се стави пат или некој ти донесе уште поубаво

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 827
   RE: Опрема за новороденче
26.12.2014 12:26:56   
Malecka23
Zenski aj help.Utre ke odam za bebuska da kupan nesto redno vreme e:) pa da mi pomognete okolu izborot.Posto kraen termin mi e 15.4 se mislam da zemam nekolku para para spihozni ama se mislam dal da zemam pamucni ili plisani.Periodot e relativno topol ama bas i ne e i ne znam sto da pravam.Imam bodi so dolgi rakavcinja od M moze da se iskoristat ama pa za spihozni za prviot mesec ne znam kakvi

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 828
   RE: Опрема за новороденче
26.12.2014 12:59:33   
Mihaela 2010
malecka,mene termin mi e na 21.04..ama od iskustvo so prvoto koe e rodeno 19.04 eve ke ti kazam jas sto koristev
ja oblekuvav vo bodi po kratki i odozgora spihozni,znaci ke ti trebaat i po kratki i po dolgi,taka teravme nekade i maj,pa od juni vekje polabavo,zavisno sega kakvo ke bide ovaa godina vremevo.
od struzanka mi se najprakticni edni beli bodi so nitni se,abe gi ubivme od nosenje,peri nosi rabotava
corapcinja obavezno,po preporaka na pedijatarot i letno vreme i stavav iako nagore si bese po kratki
znaci za pocetok kupi si pamucni bodi po kratki i po dolgi

< Поракaта ја уредил Mihaela 2010 -- 26.12.2014 13:00:24 >


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 829
   RE: Опрема за новороденче
26.12.2014 14:26:02   
Malecka23
Eve mi go spisokot od alista od M sto moze da gi iskoristam
-7para bodi so dolgi pamucni
-10 para bodi so kratki
-3 so preramki
-1 par kako zivricki so stapalce
-1par obicni pantaloncinja
-1 par spihozni plisani
-1 banjarka
-rakabicki
-2para benkicinja so nitni

Za kupuvanje:
-spihozni
-corapcinja
-kapcinja posto za M ne ni koristev
-se mislam za vrekicka za spienje
dr ne mi teknuva

Znaci da dokupam spihozni posto mi se mnogu prakticni da zemam pamucni?
I Mihaela dali ja oblekuvase ti malata samo pamucni spihozni so bodi i corapcinja tolku?
M mi se rodi vo avgust na +40 i nemav problem so garderoba sea nekako se se bunam deka mi e preoden period

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 830
   RE: Опрема за новороденче
26.12.2014 14:41:28   
Mihaela 2010
Ja oblekuvav so bodi po kratki,neli pampersot na nea,corapcinja i bodi po dolgi i spihozni

nekogas ja oblakav so bodi kratki,bodi dolgi rakavi i minijatirni helancinja i corapcinja
koga podzatopli samo po kratki i spihozni


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 831
   RE: Опрема за новороденче
26.12.2014 14:48:58   
Mihaela 2010
Vrekicki za spienje imam dve tri ama ic ne gi iskoristiv,se so kebenca

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 832
   RE: Опрема за новороденче
26.12.2014 16:17:03   
Bethany
Mihaela, ako dobro razbrav mislis zaedno i bodi po kratki i bodi po dolgi?
Jas nikogas nemam oblekuvano dva, eden vrz drug.

Jas ke treba se da kupuvam, osven nesto bodinja sto imam, nisto drugo nemam. Plus Jakov septembarsko, ova bi trebalo junsko bebe.
za jakov veke koristev se dolgi rakav vo septemvri.

Malecka23 jas bi zemala i plisani spihozni, bidejki april e, ne e zesko. Jas za juni pamucni ke zemam nesto.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 833
   RE: Опрема за новороденче
26.12.2014 18:19:14   
Malecka23
Pa da eve sega go revidirav spisokot ke zemam plisani spihozni polesni mi e nekako so bodi edno po dolgi od vnatre i spihozni i corapcinja i da zavrsam rab.Po sekako kew bide bebeto pokrieno so kebence taka da ne e strasno.Pa koga ke zatopli ke si zemam dal pamucni dal samo kako helancinja/pantaloncinja.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 834
   RE: Опрема за новороденче
11.1.2015 17:37:25   
Hopeful RR
Девојки, имам едно прашање, може е глупо user posted image

Знам дека ми е рано, термин ми е 27 мај, но чисто ме интересира кога почнувавте да купувате облека и останати работи за бебушки? Мене ептен ми е шубе да почнам од сега да купувам, ама па не знам ни кога е право време... Со мм ѕиркаме работи по продавници ама и двајцата си викаме ај не сега, прерано е. Кога вие почнавте да купувате?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 835
   RE: Опрема за новороденче
11.1.2015 17:44:15   
Mihaela 2010
So prvoto me preplavija so obleka uste koga bev 6 mesec.zolva mi me prasa za dozvola, ne i napraviv nikakov problem pa od Solun tri golemi polni kesi mi donese pa taka od start bev opremena do 6 meseci.
Sega za edna nedela vlagam vo 7 mesec pabidejki i vtoroto e zensko ne mi treba od rekviziti i obleka nisto osven kozmetika i normalno nekoe kompletce koga ke iskacame.bas sega se vrativ od Capitol mol pa razgleduvav bebeski raboti.
Ako ti e ubavo i kejf na dusckata slobodno razgleduvaj si ic ne se optovaruvaj dali e rano ili ne.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 836
   RE: Опрема за новороденче
11.1.2015 23:55:41   
Ilina87
Hopeful, исто и мене ми беше шубе да купувам рано, но не можев да одолеам на бебешките работи, посебно на облеката. Првиот комплет го купив кога бев 4ти месец од бременоста, каква радост за мене беше тоа user posted image . Ќе ти речам ако ти е мерак купи си нешто, нема врска дали е рано или не.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 837
   RE: Опрема за новороденче
12.1.2015 22:31:06   
nataly86
Хопефул јас како мајка на близнаци би те советувала да си почниш со времеuser posted image имаш време да си распоредиш трошоци да не ти дојде се наеднаш бидејки детската гардероба чини цело богатство, па уште и кефот кога е голем па требало капче, па тетра па ваква пелена па за покривање па постелнина па оградици и итн итн user posted image јас си куував постепено пример ова месец тетра пелени. нареден постелнини.... така да до 32 г. ми беше се купено исперено и испеглано па со мирна совест отидов нс порогај user posted image

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 838
   RE: Опрема за новороденче
13.1.2015 2:24:50   
sonc90
veke kazav i pak ke kazam...jas imam edno a ne bliznacinja pa edno cudo pari frliv na se i sesto zatoa KUPUVAJTE NA VREME...se nesto ke vi bide potrebno zatoa snabduvajte se predvreme...kako mislite inace?pred kraj na bremenosta da trcate se da kupite?ili otkako ke se porodite?togas nema da znaete glavata kaj vi e...baska moze babite ke vi kupat neso AMA kolku ke vi se svigja toa nesto?opremete se zaso ima edno cudo raboti za kupuvanje a i da bideme realni mn pari kosta opremata za bebe...

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 839
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 13:24:20   
pepuska
Првото бебе е зимско ,а ова ќе биде летно што ќе биде потребно освен бодинја платнени шпикозни и памучни пелени идеи ?

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 840
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 13:36:15   
lukajana RR
Зависи од времето не купувај многу мене женската ми е родена на 26.05 и поголем дел од летото го поминавме во боди со кратки или од тие бодињата како фустанче и чорапчиња и ретко некогаш шпикозни кога беше поладно ноќе

(Одговор на членот pepuska)
Непосредна врска до пораките: 841
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 13:42:11   
Hopeful RR
lukajana, таман мислев ова да го прашам - и мене терминот ми е мај, значи да планирам претежно боди со кратки ракави, евентуално пантолончиња и шпилхозни за навечер. Колку пара боди ти беа доволни за дундата тоа време?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 842
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 15:52:01   
blond
Hopeful, moevo e rodeno kraj na juni i preku den bese po bodi na kratki rakavcinja i corapcinja,a navecer spikozni. Mi trebaa okolu 3 bodinja sekojdnevno da imam vo sekoj moment na raspolaganje.

Sega ni se tuka nekade terminite, iako imam dovolno bodinja od sinko, sepak ke dokupam bodinja,od niv nikogas dosta :). Ne kupuvaj mnogu bebeska garderoba, brzo ja rastat. Jas imam desetina kompletcinja neobleceni voopsto :)

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 843
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 17:37:39   
lukajana RR
Hopeful јас имав некаде десетина бодиња на почетокот со ракавчиња исто и шпикозни тенки памучни после докупив бодиња на бретелчиња и нешто пофенси за дотерување од мерак за женско фустани машни за на глава и имав панталончиња со ногавички кој ми се видоа многу практични за летно бебе комбинирани со боди со ракавчиња.Можеш да купиш по некое парче шпикозни и комплетчиња со кратки пантолончиња ама не многу брзо ги растат и плус е лето па брзо се суши.Во просек да имаш три пресоблеки дневно зашто ручат па бљуцкат па бањање и една машина дневно или на два дена

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 844
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 19:59:11   
Hopeful RR
Девојки, фала на советите, баш сте ми од помош user posted image Значи по три дневно, за двајцата по шест, значи да ги имам околу 15, па и ќе ги преперувам често, бар на лето тоа е лесно. Плус шпилхозни, пантолончиња, ама тоа не мора во толкав број. Него, каде кај нас да барам евтини и убави бодија? Се што гледав некако личи на евтино, ама и не е - по 300 ден за боди мислам дека е малце многу... Или немам осет за цени?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 845
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 20:58:52   
sandriana RR
Тритекс имаат убав памук, и не се прескапи бодињата - околу 150-180 се мислам (ги има во Рамстор маркетите и низ маалски дуќани за долна и детска облека), и Кимико исто, тие се за нијанса поскапи.

< Поракaта ја уредил sandriana RR -- 4.2.2015 21:00:17 >


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 846
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 21:49:17   
Melanija RR
На Тритекс се супер на кратки се 180-210ден а со долги се 300ден.Исто на Симини се ок на квалитет ама чудни после перење и со бројката.Но имаа едни како ѕиври се водат со стапалце и без се супер,како панталончиња. Едни такви и боди и ете комплет.За летни бебиња и шорцеви има секаде.
Симини производи има вос коро сите каде има пешкири,бањарки,комплети чаршав и јорган, ..и сл.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 847
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 23:27:19   
kokicekokice
Iskusni mamichki moze li da mi kazete so koe brojche na bodi e najpraktichno da se pochne da se kupuva za novorodenche?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 848
   RE: Опрема за новороденче
4.2.2015 23:42:56   
lukajana RR
Најчесто 56ка идеална за бебе родено до 4кг ама немој многу парчиња брзо ги растат.позз

< Поракaта ја уредил lukajana -- 4.2.2015 23:49:37 >

(Одговор на членот kokicekokice)
Непосредна врска до пораките: 849
   RE: Опрема за новороденче
5.2.2015 10:08:25   
Melanija RR
Како што пиша lukajana 56ка, но растат па треба да имате и 62ки.Неколку 56ки за 1 месеци после 62ки

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 850
Страница:   <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 [34] 35 36   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?