|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: невидливо пријателче
2.11.2013 13:40:13   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Поттикната од статијата да видиме дали и колку нашите рингерајчина имаат имагинарно пријателче.
М пред извесно време кога играше секогаш си зборуваше и тоа најчесто употребуваше реченици кои ги слушнал од мене, мене многу ми беше интересен дека зборува како мене.
Јас имав имагинарно другарче и тоа подолго време беше присутно во мојот живот, дури му имав и име дадено, се викаше Билјана, не знам зошто, ама не го сакав зашто секогаш кога нешто ќе се разочарав и се обраќав и се карав со нејзе. Како што реков беше присутно дури и кога бев поголема зашто бев свесна и многу пати се прашував дали е во ред тоа што „сама“ си зборувам, дека некој би помислил дека не сум во ред. Не се сеќавам точно кога исчезна од мојот живот



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: невидливо пријателче
18.12.2013 17:14:09   
Палешка РР
Замислено пријателче на Миа и е Скуби Ду. Му се крие под биро и си зборува со него user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: невидливо пријателче
28.2.2014 17:23:34   
Палешка РР
Имаме ново имагинарно пријателче - Ку*ле од Орле (овој израз го користи мајка ми, а таа ја чуваше минатата недела).

Ова пријателче и е оправдување кога ќе направи нешто лошо - ако нешто истури, турне, скрши...одма вели - Ку*ле од Орле ме натера/ми ја мрдна раката/ми шепна.
Ако е немирна вели дека Ку*ле од Орле ја лошел.
Ако ја боли нешто Ку*ле од Орле ја штипел.
И навечер кога не спие тој и зборувал...па морала прво него да го заспие за таа да заспие...

И сега со двајца се расправам user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: невидливо пријателче
2.3.2014 22:46:59   
Snowhite RR
Хахах Миа, Палешκа на голема маκа си, те жалам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: невидливо пријателче
19.9.2015 18:29:53   
mommy_angels RR
Еве ја и ќерка ми си има замислено пријателче,Алек.Си игра со него,си зборува,јас морам да му зборувам,арно ама ме кара кога продолжувам да му зборувам,а тој излегол од соба user posted image .Така со време почна да ми кажува,за да знам дека Алек си отишол.Туку ова со замислените другарчиња изгледа е некоја финта на овие хиперактивните деца,да си имаат изговор за белјите што ги прават user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?