|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Топлинки
31.1.2012 13:45:02   
vezilka RR
Их, малку сум неупатена..хе,хе. А каде можам да најдам Фродо, има некоја спецјализирана продавница, или?

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Топлинки
31.1.2012 13:47:10   
vezilka RR
Их,малку сум неупатена..хе,хе. А каде можам да најдам Фродо, има некоја специјализирана продавница? И дали се со анатомска влошка?

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Топлинки
31.1.2012 13:50:47   
Maca25
Нина има неколку пара топлинки, ама она си сака бре само едни чорапчиња дебели да си ги носии ништо друго. Чорапите си ги вика патичиња и само нив ги носи. А јас зимово се испофлав пари за топлинки и ниту едни не и се погодени.
А и ортопедот ми рече по дома да биде на рамно, се да осеќа со ноџето и така уствари се оформувало стапалото.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Топлинки
31.1.2012 13:55:12   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Их,малку сум неупатена..хе,хе. А каде можам да најдам Фродо, има некоја специјализирана продавница? И дали се со анатомска влошка?

Kerkami obevzno nosi tolinki po doma i sekogas i kupuvam ciciban ili froddo..
Ovaa godina i kupiv froddo za vo gradinka i ciciban za doma..Inaku tocnoe deka kolku moze poboso da odi deteto ( ako e toplo ) toa e podobro..Inaku froddo ima prodavnica 15 tina metri odalecena od Peko vo GTC na vtori sprat..Na krajot mu doaga so portokalova reklama pisuva Froddo

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Топлинки
31.1.2012 14:00:19   
vezilka RR
Благодариме user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Топлинки
31.10.2012 9:09:15   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

kako opincinja,tie se najdobri,i nie lani zimata so takvi ja isteravme a sega za doma ima,super se tie po 150 denari se


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Ние му купивме на син ми едни како чорапчиња а доле и од страна кожно, се викале трчалкиuser posted image Од тинекс имало некоја акција за 99 денари. Топ се!

Трчалки беuser posted image user posted image user posted image И ние носиме трчалки за по дома и за во градинка, ама за надвор ладно е со нивuser posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ja lani Iva se u takvi ja setav,ama so hulahopki i corapi pod niv za nadvor,pa se potese......user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

da i jas takvi koristev do pred godinkata, dodeka ne proodi ne i oblekuvav nikakvi obuvki. A od ladnoto najgolem spas e vrekicka za vo kolicka topli poti nema gajleuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Рингерајчиња трчалчињаuser posted image

Јас мислам дека за 6-7 месечно бебе може со нив во количка и надвор, нели? Вие што им облакавте кога имаа 6-7месеци?


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Fala vi devojki, ke kupam takvi trckalki , a kolickata ima zimska prekrivka pa plus i kebence moze da stavime , ke isterame nekako zimava !!!

user posted image user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Fala vi devojki, ke kupam takvi trckalki , a kolickata ima zimska prekrivka pa plus i kebence moze da stavime , ke isterame nekako zimava !!!

user posted image user posted image user posted image

Ете така ринг, јас и ти зимово евтино ќе си поминеме, со трчалки user posted image user posted image user posted image
Имаш и на пазарче, 150 денари се.user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Daj be stavete slika od ovie trcalkive ..Kerkami ima edni takvi termo corapi so koza odozdola ama jas ne gi znam kako trcalki...user posted image_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Топлинки
31.10.2012 9:16:22   
Mihaela 2010
Jas i kupiv od ciciban za doma i edni drugi eftinki za vo gradinka,na mat star,od ciciban sum mnogu zadovolna bidejki nitu ednas ne i se ispoti nodzeto,a u princip i se potat,taka da toplo vi gi preporacuvamuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Топлинки
31.10.2012 9:59:00   
Natuska85
И ние имаме на цицибан за по дома и за во градинка вакви,само темно плава боја и сум презадоволна,многу му се лесни и згодни за носење.За по дома некогаш му ставам и само два пара чорапи од кои едните термо.

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Топлинки
31.10.2012 13:13:16   
Pepelaska *
Лани ја поминавме зимата со едни топлинки , мислам пепито пишуваше на нив не беа скапи околу 600 денари, му ставам исто и од оние со кожинки за дома , единствено во нив не му се потат нозете


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Топлинки
31.10.2012 14:52:03   
AnnaMolly RR
Му купив топлинки за 160 денари од една продавница во Чаршија, супер се. Обични со лепенка. А за дома имаме онакви како чорапчиња што се.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Топлинки
31.10.2012 20:57:32   
mila 3
od toplinki kupuvan ili petito ili corapcinja so kozince, ednas kupiv od kegeshos i nejkese da mi gi nosi posto se po tvrdi. Pepito gi kupuvav vo beverli po 600 den a lani gi nacekav na pazarce vo gorce po 450 den

< Поракaта ја уредил mila 3 -- 31.10.2012 20:58:18 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Топлинки
31.10.2012 21:18:33   
SkCura77
По дома ми шетка само по обични чорапчиња, зашто допрва проодува и многу е с`клет да му облечам нешто. Купив топлинки од ДМС, ги најдов во Беверли Хилс доле во подрум за 600 денари, многу едноставни, со лепенка. Дома губи рамнотежа со нив, па го оставам бос, ама во градинка ми нагласија дека ќе му требаат. Во градинка го пуштам со онакви `опинчиња`, зашто ортопедот само тие ми ги дозволи. Рече други чизми,кондурчиња и сл да му стојат на нога колку да не е по чорапи на ладново, ама не и да оди во нив.

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Топлинки
7.11.2012 12:12:45   
anaana
nie sme skoro 8 meseci. i ja gledam nekogas se isprava na kaucot, normalno koga sum jas do nea :)
sega i stavam edni kako toplinki ama meki se celite. od koga da pocnam so anatomski toplinki? ili kondurcinja?
jas i kupiv edni od frodo 17ka brojce, tie bea od merak poveke ama izgleda i se mali... :)
dali e rano za toplinki anatomski?
mi e strav koga se isprava so ovie mekive nesto neubavo da ne pocne da gazi

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Топлинки
7.11.2012 22:22:41   
tonci
i moeto za 4 dena ke pravi 8 meseci a pred 1 nedela mu kupiv toplincinja na frodo po konsultacija so doktor ama fizijatar i sega si zastanuva na noze so celo stapalo a bez niv koga e boso samo na prstinja i toa gi vitka prsttinjata na vnatre user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Топлинки
7.11.2012 22:25:33   
elenak
Ние си купивме од ,,трчалките,, user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот tonci)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Топлинки
8.11.2012 0:56:40   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: tonci

i moeto za 4 dena ke pravi 8 meseci a pred 1 nedela mu kupiv toplincinja na frodo po konsultacija so doktor ama fizijatar i sega si zastanuva na noze so celo stapalo a bez niv koga e boso samo na prstinja i toa gi vitka prsttinjata na vnatre user posted image


Ако сте малку поупатени или ако одите кај саглам ортопед требаше да знаете децата до 3 години одат и ТРЕБА да одат на прстиња заради правилно формирање на стапалце...затоа и се препорачува детето што повеќе да биде босо ( бар дома кога неможе надвор нели).

така да освен меки топлинчиња за ова време не ви треба ништо друго..а ако дома ви е топло може и само по чорапчиња

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот tonci)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Топлинки
8.11.2012 0:57:38   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

nie sme skoro 8 meseci. i ja gledam nekogas se isprava na kaucot, normalno koga sum jas do nea :)
sega i stavam edni kako toplinki ama meki se celite. od koga da pocnam so anatomski toplinki? ili kondurcinja?
jas i kupiv edni od frodo 17ka brojce, tie bea od merak poveke ama izgleda i se mali... :)
dali e rano za toplinki anatomski?
mi e strav koga se isprava so ovie mekive nesto neubavo da ne pocne da gaziсамо такви или најубаво босо...се додека не прооди асално..тогаш анатомски

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Топлинки
8.11.2012 10:52:12   
Calypso
По дома син ми исклучиво од тие „трчалките“ носи, а ако му е жешко, само по чорапи е. Не го замарам да носи класични топлинки, мал е уште, за нив ќе мислам некаде после 3-4 години. Вака нека му се развива стапалото како што треба, тоа ми е приоритет.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Топлинки
8.11.2012 10:59:40   
Bethany
И за нас се тие трчакли, како ги викате вие, права ствар. Му купив некои топлинки, ама гледам дека кога лази, оди , паѓа некогаш и нога му се искривува. Па и јас донесов заклучок дека не му требаат такви туку некои помеки.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Топлинки
8.11.2012 18:48:38   
Maca25
За по дома мислам дека е најубаво детето да ви е босо. Нормално, ако ви е потопло дома. Кај нас дома пука парното, па Н. никогаш не сака да носи топлинки.
За во градинка и купувам топлинки, секоја година различни. И таму е топло, па не сакам да и врие ноџето цел ден. Кога носи високи топлинки, затворени, кога ја носам дома приметувам дека ногата и е испотена и чорапата влажна. Оваа година земавме топлинки како балетанки, ниски, со една лепенка. Сега за сега и се ок.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Топлинки
17.9.2013 16:04:29   
vezilka RR
Се запнал Никола, сака топлинки како другар му од градинка, ги гледа во локалното продавниче и вика сакам вакви. Е сега, јас имам еден мал проблем во врска со тоа. Тие се на матстар, не сум купувала до сега од нив ине знам дали се со анатомска влошка. Дали некој има купувано од матстар и како ви се чинат?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Топлинки
17.9.2013 17:43:03   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Се запнал Никола, сака топлинки како другар му од градинка, ги гледа во локалното продавниче и вика сакам вакви. Е сега, јас имам еден мал проблем во врска со тоа. Тие се на матстар, не сум купувала до сега од нив ине знам дали се со анатомска влошка. Дали некој има купувано од матстар и како ви се чинат?

Пред може две недели бев таму ,земавме нешто за мм и баш ги згледав,додуша беа уште сандалчиња,ама сепак нивни се. Е сега не ми се допадна тоа што дел од моделите беа со анатомска влошка,а дел не. Види си дали ти одговара тоа што ти го сака

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Топлинки
17.9.2013 23:09:09   
Bilence2
Jas zemav pred nekoj den od frodo, ama na niv pisuva pavle. Toplinkite na frodo bas sto pisuva frodo na niv se kade kade pokvalitetno izraboteni. Nemase broj od niv, a vo prodavnicata vo city mall rekoa ke dobijat kon kraj na sept. Ke probam togas da gi zamenam, oti stvarno ima razlika vo kvalitetot.


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Топлинки
4.10.2013 7:58:39   
Ring
Ajde malku pomos, zatoa sto samo denes mi ostana za kupuvanje toplinki, za vo ponedelnik veke treba da gi imame za vo gradinka.
Kade da najdam ubavi anatomski , a ne mnogu skapi ?Najdov vcera ama ne anatamoski i ne bea skapi okolu 350 denari.

sekoja informacija e dobrodojdena user posted image user posted image

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Топлинки
4.10.2013 8:25:01   
vezilka RR
Леле мојата мака. Анатомски а не скапи нема. Анатомските се околу 900 денари. Пред две недели купувавме ние. Во Фродо изборот беше катастрофа. Ние земавме на цицибан. Во Кеги имаше некои од 350 денари, не беа анатомски, ама имаше некоја анатомска влошка да си ја докупиш и да ја вметнеш. Мене таа варијанта не ми се допадна, оти тие влошките на се личеа, само на анатомски не личеа..обична влошка, само малку по мека, без никакво перниче.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?