|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 11:13:57   
Ina11
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Вучко кај Универзална?!?! Бев и ништо не најдов!

Ne, vo Aerodrom. Dolniot sprat im e prepoln so sekakvi kostimi za deca i vozrasni i drugi rekviziti

_____________________________

17.01.2008
26.11.2011

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 11:27:32   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Што се случува со договоров, ќе се иде ли на плоштад? И што напраивте со маските. Јас побарав во две три продавници и катастрофа се, ништо не најдов, уште немаме маска. А ич не ме бива за инпровизација user posted image


Ќе се иде, ќе се иде. Јас, мами2 и темјана сигурно доаѓаме. 11 кај Цар Самоил. Јас и темјана со мажи доаѓаме, за мами2 не знам, ама ако сакаат и мажлињата нека дојдат, ќе правиме фамилијарна средба user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 11:34:56   
vezilka RR
Епа добро тогаш..хи,хи и јас со мажле да дојдам нека трча малку по дете, а многу веројатно и сестра ми со децулите. Ама немаме маска уште user posted image . Немам идеја..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:02:44   
mami2
Со две деца на Плоштад во гужви, сама???
нееее и мм доаѓа, па нека се подружат малку мажите, да видат како ни е user posted image
А и на роденден сме после, па ќе одиме директно

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:17:12   
AnnaMolly RR
Одлично. Ќе ги оставиме татковците да трчаат по децата, а ние да си помуабетиме user posted image
Туку, ако биде вака врнежливо ништо од планот user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:19:29   
jagodica
Bas mi e milo deka ke se berite vo Skopje user posted image
Samo neznam vremeto dali ke ne posluzi ako e kako denes nisto od maskite user posted image
Dali znaj nekoj dali ke ima druzba od Ringeraja druzba vo Btiola ?
Vo sekoj slucaj ako e ubavo vremeto nie odime site cetvorica user posted image

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:20:08   
Џесика
И шо сеа, и ја мојов да го земам??? Па ја со две деца ќе бидам... иначе и ние немаме маска, син ми не дозволува да го цртам по лице, а камоли да му ставам маска... ништо, јас ќе му облечам од внука ми фустанче и шнолички, ќе биде девојчица user posted image (мм ќе ме убие)

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:22:35   
AnnaMolly RR
Па земи го, Џес. Ќе си бидеме сите групна маска - РР семејство user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:23:04   
AnnaMolly RR
Јас Филип ќе го маскирам во панкер. Ќе му направам и четка од косата user posted image Мм ќе ме убие и мене, ама гајле ми е.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:57:02   
vanessa30
Prognpzata bese deka vo Nedela soncevo so T do 25 C, taka da ke bide ubavo. Nie uste sme mali za maskiranje

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Рингераја дружба под маски
30.3.2012 12:57:47   
AnnaMolly RR
Супер ако е така! Ванеса, ако сте мали, може и така да дојдете немаскирани ако сакате да се дружиме.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Рингераја дружба под маски
31.3.2012 15:15:06   
AnnaMolly RR
Дечки, не знам дали ќе се уклучам пак до вечер, па еве да потврдам дека утре доаѓам на плоштад. 11:00 кај Самоил.

Значи јас, темјана, мами2, маца, џесика + мажи и деца. user posted image

Натушка, андријанче, блу_блу ??? Што решивте вие?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Рингераја дружба под маски
31.3.2012 17:08:26   
blue_blue
Nie vcera se opremivme so polna kesa kostimi, taka da imame obleki za ovaa i za narednite 2-3 godini. Edna prijatelka mi gi dade od nejzinite deca. Moive izbraa za godinava da bidat Snezana i Ariel. Na plostad ke odime ako ne vrne. Maz mi sigurno ke gi nosi, ako ne vrne, a jas spremam materijali za idnata sabota za edna konferencija na koja ke zboruvam, pa ako stignam ke dojdam i jas. Ako doagam ke ti se javam AnnaMolly

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Рингераја дружба под маски
31.3.2012 19:26:49   
Џесика
И ние најдовме маска, мајка во 5 до 12 се запнуваuser posted image и сега кој ќе дојде сигурно?

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Рингераја дружба под маски
31.3.2012 19:39:52   
Natuska85
Мене ми е рано 11.К спие до кај 12 па после планираме да шетнеме маскирани до плоштад или Веро ако врне(таква прогноза има). Ќе ти се јавам Ана Моли да ми кажете кај сте стационирани па ќе дојдеме и ние со тато ќе сме.Инаку ќе сме маскирано во глувче ако неможете да не препознаетеuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Рингераја дружба под маски
31.3.2012 22:38:20   
Maca25
Стварно, да не е рано 11?!?! Нина е спанка, па ќе треба да ја будам рано user posted image
Ама ако се договориме 11, нека биде 11, ќе станеме некако.
А знае некој што и дали ќе има нешто на плоштад? И кое време почнува?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Рингераја дружба под маски
31.3.2012 23:25:39   
Џесика
Мислам дека обично околу 11.30-12.00 има секогаш за дечињата некаква забава, ама каква, не знам user posted image ама ако де, ќе се забавуваме, јас и син ми сме спремни за смеење за утре...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:32:56   
Maca25
Надвор врне или ми се чини на мене само? Ќе одиме на Плоштад или на др. место?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:37:39   
miana
Leleeeee kolku me napna vremevo..Pa dobro be ovie organizatorive gledaat li vremenska prognoza?? Pa vcerana vesti kazaa deka ke bide vakvo vremeto a mi organiziraat aprilijada..Zosto bre ne napravija nesto za vcera? Lele kolku mi e maka,kerkami i vnukami se spremni za na plostad..Inace na net pisuvase na time,mk deka pocnuva od 11 h ,ke peat super zvezdickite. Ajde kakvo i da e ke gi setnam na brzinka ,ke gi slikame i toa e toa user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:38:15   
AnnaMolly RR
Мене ми рекоа дека во 11 почнувало на плоштад. Ама може и 12. Само времево малку терсене... Ако врне ајде во Веро центар или Рамстор... Што знам?

Кажувајте!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:43:02   
miana
Abe ke prestane da vrne..Valjda..user posted image Nema cel den da vrne. Neznam!!! Jas ke go ostavam bebeto na majkami i na brzinka na plostad so pogolemkovo

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:43:14   
temjana

женски ова времево ама ич не ветува надвор е ладничко а почна сега и да росиuser posted image Ајде ќе видиме за саат време дали ќе се смени на подобро, ама ако е вака јас изгледа ќе откажам за посончеви денови дружбата

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:43:54   
AnnaMolly RR
Ајде нека кажат и другите, па стварно ако врне и ако дува вака на плоштад тешко одење. Не знам во Веро дали ќе има нешто?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:47:51   
Maca25
Нина и така ќе носи кабаница црвена, тоа и е дел од маската, така да заштитена е. Него ладно е надвор. Сега гледам 11 степени, со дожд и ветар. Што знам што да правиме??!?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Рингераја дружба под маски
1.4.2012 9:49:06   
Maca25
Ако не па, да направиме РР дружба под маски ама од дома user posted image Да ги спремиме децата, да ги сликаме и да се смееме овде user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?