|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
20.12.2009 12:35:47   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama


Јас мислам дека парите дадени за породувањето ми се најдобро потрошени пари во животот
.

исто!тоа се пари потрошени за моето дете,за мојата иднина.ни на момент да не се посомневам ако не дај боже нешто му се случи,да добие максимална грижа и помош од сручни лица!а тоа што јас го добивав како што доликува на секоја родилка е веке претходно зборувано!и  тие да ми се последни пари,би ги дала без размислување!не од аспект дека сум лигава и не можам да трпам болака,туку како што кажав ...за доброто и на моето второ дете!
user posted image ре-медика, со алал да ви е секој мој денар!


(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 19:05:05   
talisman
Рано ми е до терминот и страв ме фаќа што и како ќе биде. Се некакви ужаси се случуваат во гинекологииве, те родилка починала во Државна, те овие во Прилеп ги касапат родилкиве, така да јас само се надевам дека се ќе помине во најдобар ред и дека ќе поминам лесно. Јас веќе решив да се породам во Чаир, па ме интересира има ли и таму апартмани и колку се плаќа ??? Ако веќе неможам да се надевам на алтруизмот на персоналот тогаш барем да може некој мој да доаѓа и да ми се најде тие неколку денови. Дали треба однапред да си побарам да бидам сместена таму или можам тоа да го направам дента кога ќе ме примат ?? За во приватна болница некако не ми се даваат толку пари за породување, секоја чест на секого, но јас повеќе гледам тие пари да ги инвестирам во иднината на бебушот. Јас како со неродениот Петко, уште не е родено, а јас мислам како и каде ќе го школувам :) :)

< Поракaта ја уредил talisman -- 22.12.2009 19:06:53 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:06:21   
mami
Мила, во Чаир има еден или два апартмани само...мислам дека беше некаде околу 50 евра на ден, не сум сигурна, тоа ке треба да си прашаш, а инаку треба да си кажеш однапред, зошто ако нема закажано никој, сестрите си договараат некоја нивна да седи таму. Ке си отидеш последниот месец таму на ЦТГ, и ке се распрашаш и договориш. А кога ти е терминот?

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:28:12   
talisman
Има време, дури 24 април ама како сум нестрплива некогаш ми е страв сама да не си предизвикам предвремено да се породам - недај Боже user posted image Фала многу ѕа информацијата, ако се решам и ако има место за мене, таман ќе одвојам буџет за апартманче па можеби подобро ќе поминам :)

п.с: Отсекогаш знаев дека во болнициве сепак сестрите го имаат главниот збор :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:29:51   
mami
аа па тоа секогаш е така..и таму кога ке си- барај си сторго се што ти треба, ако си молчиш и чекаш никој не ти обрнува внимание...
а имаш време...што му се мислиш уште од сегаuser posted image user posted image уживај, а мислењето остави го за последните две неделиuser posted image

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:35:10   
lilit
   lele pa ijas sum vo april ama na 30 i jas nekako razmisluvam za cair posto bi mozelo da najdam vrski citaj sestri a plus i jas sakam vo apartman.Iskreno sakam vo Re-Medika ama sega so pskapuvanjevo tesko.A dali vo cair dozvoluvaat da gleda tatkoto zasto mm gledase za Marko pa saka i za ova dusiceuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:36:01   
Еца
50 евра е за апартманите на клиника, за болницата Чаир прочитај ТУКА

НО ТАМУ АПАРТМАНОТ ОД ДЕН ЧИНИ 1500 ДЕН


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:41:22   
lilit
Fala za odgovorot epten ste brziuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:49:38   
talisman
И те како брзи, фала и од мене user posted image Лилит кој знае, ако бебушот биде мрзлив и ко пречекори терминот може и да се најдеме таму user posted image И јас сум во потрага за „ сестра„ не заради тинтрање и што ти знам, туку само колку да си обезбедам пристоен и човечки третман. Колешка ми со првото се породи во Државна и толку добро помина што второво го роди 12 години подоцна user posted image Недај Боже ни јас, ниту ти, а ниту една друга идна мама да го доживее тој ужас. Па нели тоа треба да е нешто најубаво што ни се случило, а не нешто ѕа што ќе ми треба цела деценија за да го заборавам user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 20:59:03   
lilit
    Dobro jas ne cekav 12 ama skoro sest posle uzasot vo Drzavna i zatoa sega sakam vo druga bolnica .Inaku ke bide super da se najdema tamuuser posted image baske mi bide milo

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 21:05:41   
mami
Знаете дека имавме случај кога две мамички ни се породија и се погодија заедно во соба? ајде нека има уште многу такви...

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 21:10:33   
Еца
Да, да наша Биле и ЛидијаС се сретнале во државна во иста соба и по никовите се нашлеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 21:12:29   
mami
ете а се мислам од прееска кои две беа...од толку бргу што ни расте семејството веќе ми се мешаат ситеuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Во која болница се породивте?
22.12.2009 21:16:41   
Весна
Се породив во Чаир. Немав апсолутно никаква врска, а можев да најдам... И навистина одлично поминав, особено во породилната сала. Прекрасни сестри имаше, и убави ;), многу беа внимателни и ме надгледуваа. Ми ги навлажнуваа устата, проверуваа до кај сум, како сум, ме чистеа и откако се породив ме покрија со веќе стоплено кебенце. Е сега горе во одделението, од трите дена што останав, едната вечер беше катастрофа. Цел саат и пол чекав од некаде да се појави сестрата за да ми ја преповие Јаничка, која за греота плачеше, зајдуваше зашто беше утоп покакана. Срцето ми се параше, таа плаче, јас плачам. Инаку, чисто беше, новички спаваќи добивавме секоја вечер за сабајлечки да имаме да си се пресоблечеме. Истото и со чаршавите, кои не беа нови, да, исфлекани и подискинати, но чисти. Сепак, се’ на се’ сум задоволна од приемот (како што очекував, одлично поминав).

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Во која болница се породивте?
9.1.2010 10:38:50   
sestra
vo red taka e imate pravo sekakvi sestri ima jas mislam na toa deka ke bidam nekogas majka bez razlika dali sum sestra ili ne mozda i jas ke se najdam vo istata situacija i zatoa sekogas sum odgovorna prema zenite i bebinjata gi sovetuvam imat potreba od nasa nasmevka i dobro odnesuvanje tie se vo taa faza na depresija koga stvarno im e potrebna nasata pomos od moja strana ni edna zena ne bila nezadovolna dovolno mie sto bile zadovolni i blagodarni od moja strana imalo slucaj koga i gi navreduvale bez potreba ima sekakvi zeni sekogas sum idela na toa da gi smiram i da im objasnam deka ne treba da se nervirat posto toa vlijae i na bebeto jas sum zadovolna od zenive sto sum rabotela so niv pozdrav

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Во која болница се породивте?
9.1.2010 10:48:58   
sestra
pozdrav vo cair apartmanot go plakas 1500 den za nok daj boze da se sretneme pa ke vidis deka stvarno ubavo ke pomines a za toa deka sestrite go imat glavniot zbor greska e za apartman ke se dogovoris so doktorot i ke zakaze toj deka e za negov pacient i se cuva za tebe primer bi mi bilo zadovolstvo da mi bides pacient a isto taka i tvoeto bebe user posted image so pocit Sestra

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Во која болница се породивте?
9.1.2010 11:05:55   
sestra
sve e ok se soglasuvam so tebe ama so ke pravis site sme razlicni a jas ne bi mozela da se odnesuvam taka i ja rabotam rabotata so zadovolstvo ne gledam kolku se plakam toa sum odbrala i teram do kraj pozdrav

(Одговор на членот Markoimama)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Во која болница се породивте?
13.1.2010 11:42:24   
Iv14
Zdravo, dali nekoj vo skoro vreme se poragjal vo Cair so carski rez? Koj dr. ve poragjase? Mozete li da mi preporacate koi doktori vo cair sto e OK za poroduvanje so carski? Isto me interesira dali obicno carskiot go pravat so spinala ili opsta anesetzija I dali e dozvolena poseta ako si vo apratman? fala :)


(Одговор на членот sestra)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Во која болница се породивте?
13.1.2010 11:52:09   
mami
ив14 ако се вратиш наназад во темава ке добиеш одговор на своите прашања..

П.С. Добредојде на Рингераја

(Одговор на членот Iv14)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Во која болница се породивте?
14.1.2010 11:25:18   
Iv14
Fala mami... gi procitav prethodnite postovi...vidov deka do sega ima pofalbi za dr.Kirovski i dr. Jegeni. Dali nekoj ima iskustvo so dr. Meto Trajcevski ili Trajkovski? nego mi go spomna mojot ginekolog...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Во која болница се породивте?
20.1.2010 14:25:17   
Annabel
Јас ќе се пораѓам на ГАК, и првиот пат се пораѓав таму,  и супер си поминав од нега до хигиена во апартманот, се беше супер. Ме пораѓаше д-р Петровски, а сестра Ане и Ивона беспрекорно се грижеа за мене.

(Одговор на членот Iv14)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Во која болница се породивте?
30.1.2010 10:26:41   
April

Гинеколошка клиника добива нова опрема


Скопје
Нова опрема на Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје ќе биде пуштена во употреба во сабота. Опремата, со која што ќе се комплетира Одделот за интензивна нега и терапија на предвреме родените бебиња, претставува донација на мобилниот оператор Вип.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Во која болница се породивте?
30.1.2010 10:27:29   
April
via TIME.mk

ИЗВОРНА ПОРАКА: April


Гинеколошка клиника добива нова опрема


Скопје
Нова опрема на Гинеколошко-акушерската клиника во Скопје ќе биде пуштена во употреба во сабота. Опремата, со која што ќе се комплетира Одделот за интензивна нега и терапија на предвреме родените бебиња, претставува донација на мобилниот оператор Вип.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Во која болница се породивте?
5.2.2010 0:01:37   
alex_mo
   Замислете во  болницата во Велес немало  греење т.е малку било само замлачено ,па болните си носеле греалки од дома,а родилките ги пуштале само по една нок.Ме фати и паника и нервоза,па зарем е и ова возможно.Вчера др на контрола ми рече кога ке ме фатат болки прво кај него ,тој да ми каже кога да одам и да ме „спремел„(незнам што му значеше),за кога ке отидам набрзо да се породам,да не седам многу во болница.Незнаете како ме смири...малку ми дојде полесно..

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Во која болница се породивте?
5.2.2010 0:44:00   
nadica
   Замислете во  болницата во Велес немало  греење т.е малку било само замлачено ,па болните си носеле греалки од дома


леле мила па тоа е жално user posted image user posted image
и во ск во државна на кардиологија немаат греење вујко ми беше таму па наместо подобар си дојде и измрзнат user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?