|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хoмeопатиjа
17.5.2013 14:51:31   
EciPeci
Nie lecevme kaj mene i sin mi. Aj on mal e nemozam da osetam od odma kolku rezultati ima,megutoa kaj mene imase.

_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Хoмeопатиjа
17.5.2013 17:06:06   
kikicka
Анет сама да констатираш алергија неможеш. Земи упат од матичен за да направиш алерго тест во Ск дали на Имунологија( не ти препорачувам се чека доста за резултати) или можеш дирекно на приватно само што е скапо, ке и земат крв и ке и направат алерго тест па после ке видите што и дали е алергична. Е сега за хомеопат подобро да одите пак во Скопје кај хомеопатка и да и кажете се што и како за да може да ви даде точна дијагноза. Ти до сега 100 пати требаше да отидеш да и направиш алерго тест.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Хoмeопатиjа
19.6.2013 12:53:01   
Annet
Napraven alergo test, brisevi,krvna slika,se po red i po 2 meseca dteto ne e dobro,ispi 3 antibiotika propratno sirupi na prirodna baza ,sirupi za alergija,dobi urtikarija......Ne e dobra voopsto.
Zakazav kaj Dr,Biljana Gjurovska za utre.So Gospod napred.belkim ke najdeme spas.Inaku sega se vrakam od mat lekar i mi dade uste edne antibiotik, e ne go davam,dosta bese vise,crveno grlo bilo..uffffffffffffff
eve varam doma caevi Mukoplant davam,DOSTA e.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Хoмeопатиjа
20.6.2013 11:59:54   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Napraven alergo test, brisevi,krvna slika,se po red i po 2 meseca dteto ne e dobro,ispi 3 antibiotika propratno sirupi na prirodna baza ,sirupi za alergija,dobi urtikarija......Ne e dobra voopsto.
Zakazav kaj Dr,Biljana Gjurovska za utre.So Gospod napred.belkim ke najdeme spas.Inaku sega se vrakam od mat lekar i mi dade uste edne antibiotik, e ne go davam,dosta bese vise,crveno grlo bilo..uffffffffffffff
eve varam doma caevi Mukoplant davam,DOSTA e.

Тоа е нашата хомеопатка(по препорака на Yummy Mummy), се надевам ќе бидеш задоволна исто како јас

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Хoмeопатиjа
20.6.2013 15:56:53   
Annet
Mnogu veruvam deka ke bidam zadovolna,mislam deka trebase uste vednas da odime,a ne da se setame po bolnicite.ama za pamet.Vaka najiskreno isleze 100pati poskapo,a dete ne ozdraveno:(((
ИЗВОРНА ПОРАКА: Luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

Napraven alergo test, brisevi,krvna slika,se po red i po 2 meseca dteto ne e dobro,ispi 3 antibiotika propratno sirupi na prirodna baza ,sirupi za alergija,dobi urtikarija......Ne e dobra voopsto.
Zakazav kaj Dr,Biljana Gjurovska za utre.So Gospod napred.belkim ke najdeme spas.Inaku sega se vrakam od mat lekar i mi dade uste edne antibiotik, e ne go davam,dosta bese vise,crveno grlo bilo..uffffffffffffff
eve varam doma caevi Mukoplant davam,DOSTA e.

Тоа е нашата хомеопатка(по препорака на Yummy Mummy), се надевам ќе бидеш задоволна исто како јас


(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Хoмeопатиjа
21.6.2013 14:31:52   
Annet
Devojki jas da vi kazam da ne ne mislite,zavrsivme rabota.Jas sum voodusevena od Dr.Biljana,a potoa i od samata ordinacija.od pristap.od razgovor,od se se.
Kaj nas izgleda sseeeta rabota e od krajnicite,a tuka i na Orl 5-6 pati bevme krajnik golem ne vidoa i ja se cudam,pa sega ke pieme H.lekovi,se nadevame deka ke pomine i kaslica i povrakanje:)))
Uste odma nemozam da kazuvam rezultati,kazavte deka treba vreme,i ke cekame,ke pravime kako treba.
vazno surupi nema,kurtul:)))))se nadevam deka ke se pofalam povtorno:))I nie bel den da vidime:))

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Хoмeопатиjа
21.6.2013 17:31:22   
rina13
Одлично Анет се надевам дека во скоро време ќе прочитам позитивни резултати

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Хoмeопатиjа
27.8.2013 12:18:22   
Marina789
Ve molam da mi go dadete brojot na homeopatot Biljana Gjurovska i da mi kazete kade se naogja

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Хoмeопатиjа
3.8.2014 21:53:34   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: IrenaMila

Zdravo majki,malata mi e 1 godinka i mi fana eserihija koli,bi sakala da ja nacnam temava,da se konsultiram so vas okolu ovaa bakterija,nacin na istrebuvanje,kosultacii so poedinci za homeopatsko lekuvanje i dokolku imate kontakt so ova lekuvanje da mi preporacate nekoj Homeopat.Vi blagodaram odnapred i se nadevam ke mi bidete od korist.



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Хoмeопатиjа
6.8.2014 14:28:53   
Annet
JAs ke vi kazam tel br na Dr Biljana Gjurovska e----------
vo Novo Lisice.
I ovde procitajte.Homeopatska ordinacija GAIA

Админ: Телефонскиот број е пратен во пп

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 6.8.2014 23:18:38 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Хoмeопатиjа
21.11.2014 10:02:06   
Anuska14
И ние ја посетуваме Билјана Ѓуроска и мислам дека жената е топ, има одличен пристап со деца и со родители, знае да објасни да смири и сл. Најнајискрено ја препорачувам бидејќи е услужлива и по телефон и на емаил...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Хoмeопатиjа
25.11.2014 22:23:07   
Ki4iko
Јас до сега не сум употребувала ваква терапија,но денес прочитав мајка се фалеше дека болката од никнење заби кај 6 месечно бебе ги пребродила со помош на некои хопеопатски кристали купени од таква аптека во скопје.баш ми беше чудно за постоењетона таква аптека, дали може ссами да си купуваме такви лекарства?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Хoмeопатиjа
25.11.2014 23:08:58   
caciana
Jas do Sega ovoj poim sum go sretnuvala po mnogu forumi I grupi,I seuste Ne mi e jasno za sto Se raboti,Dali e toa lecenje so bilki ili nesto drugo user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Хoмeопатиjа
26.11.2014 8:31:28   
Anuska14
Тоа се ситни гранулчиња изработени на билна основа(колку што јас сум информирана). Имаат благ вкус и затоа децата лесно ги прифаќаат. Јас не би препорачала никому сам да купува бидејќи согласно симптомите и нив ги препорачува докторот-хомеопат или евентулано мајката ги дава но секако претходно со добро проучување на она што се случува со детето.
Нашата хомеопатка од првата средба ни укажа на важноста како треба да се чуваат лекчињата-подалеку од зрачења, од телефон, компјутер, тв и завиткани во алуминиумска фолија за да можат да ја зачуваат својата лековита моќ.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Хoмeопатиjа
26.11.2014 10:19:38   
Ki4iko
Јас разбирам се, ама некако ми е ризично сами да си купуваме такви лекови, не знам user posted image

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Хoмeопатиjа
27.11.2014 7:48:00   
caciana
Ne mi e jasnouser posted image So pomos na homeopatija kakvi bolesti Se lecat?Dali homeopatijat e legalna?ili Se smeta za nadrilekarastvo?

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Хoмeопатиjа
27.11.2014 16:48:06   
Ki4iko
И мене ме мачат истите прашања.кај нас во пп нема таков лекар .

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Хoмeопатиjа
20.5.2016 21:01:02   
yana147
девојки ке ве молам некој да ми одговори имам проблем со тироидна тсх 12 антитела 200 ке може ли да ми помогне оваа наука хемоепатија да се излечам и да не пијам хормони цел живот и дали на некој му има помогнато хемопатијата?

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Хoмeопатиjа
17.3.2022 23:20:23   
Zanina
Zdravo

Odamna nekoj nema iskomentirano na temava pa sakav da prasham da spodelite iskustvo za lekuvanje na tret krajnik so homeopatija

(Одговор на членот yana147)
Непосредна врска до пораките: 69
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?