|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која градинка?
26.8.2013 9:49:16   
Yummy Mammy
Ana Dani, ova za sto ti zboruvas ne e prefrluvanje tuku klasicno otpisuvanje od edna i zapisuvanje vo druga gradinka. Moj sovet ti e dodeka ne go zapises vo novata gradinka, da ne go ispisuvas od starata (osven ako nemas nekoja rezervna varijanta).

Duri i ako se raboti za dva klon objekti pod kapa na ist maticen, i togas pak e istata postapka, samo razlikata e sto vo smetkovodstvo veke ke gi imaat vasite podatoci, a inace ti pak moras da go odjavis deteto od starata grupa i da go prijavis vo novata, ako ima mesto vo soodvetnata vozrasna grupa.

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 26.8.2013 9:51:53 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Ana Dani)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: Во која градинка?
26.8.2013 12:22:29   
Gwendolin
Уф после чекање уште од зимата, нас не одбија за во градинка и тоа во сите градинки во Ѓорче нема места, а чекаме од зимата...многу сум бесна. Прашав случајно во Влае, блиску ни е викаат имаме места, ама не смееме да ве примиме зашто една улица ве дели од нашата општина user posted image user posted image user posted image Мамички, знаете ли каде да се обратам не знам зошто да не би го примиле детето кога веќе имаат места, кај кого да се молам? Изгубив и нерви и работа веќе ради градинкиве, навистина нема кој да ја чува. извинете малку нервозна сум, ама знаете ли кого да прашувам веќе?

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: Во која градинка?
26.8.2013 13:50:01   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Уф после чекање уште од зимата, нас не одбија за во градинка и тоа во сите градинки во Ѓорче нема места, а чекаме од зимата...многу сум бесна. Прашав случајно во Влае, блиску ни е викаат имаме места, ама не смееме да ве примиме зашто една улица ве дели од нашата општина user posted image user posted image user posted image Мамички, знаете ли каде да се обратам не знам зошто да не би го примиле детето кога веќе имаат места, кај кого да се молам? Изгубив и нерви и работа веќе ради градинкиве, навистина нема кој да ја чува. извинете малку нервозна сум, ама знаете ли кого да прашувам веќе?

Гвендолин кажи ми а списоците истакнати ли се,и јас чекам одговор во Ѓорче ?

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: Во која градинка?
26.8.2013 17:28:16   
Gwendolin
Да имаше денес списоци истакнати. На крај прашав во сарај што ми е саат и нешто одалеченост пешки (немаме кола) и тие ми викаат ок, може тука, имаме места, одам во главната овде во Хром да ја префрлат апликацијата кај нив, ми викаат нема места, некогаш ако се откаже некој, ќе ви се јавиме. Мм им се развикал малку зашто навистина идиотски се понашаат, не ми кажаа ни зошто ни како не ја примиле, прашал наљубезно за се, тие му викаат некогаш може и да ви се јавиме????? А кога е тоа некогаш, ги прашал, кога детето ќе има 10 год? Тие му одговараат може и тогаш не. А јас претходно им пратив писма им барав објаснување зошто не е примено детето, па сега идиотите нема шанси да го примат во ниедна градинка во Ѓорче. Не знам каде да приговарам и да ги тужам ако треба. ако знае некој што да правам би ми било од помош секаков совет.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: Во која градинка?
26.8.2013 20:17:06   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Да имаше денес списоци истакнати. На крај прашав во сарај што ми е саат и нешто одалеченост пешки (немаме кола) и тие ми викаат ок, може тука, имаме места, одам во главната овде во Хром да ја префрлат апликацијата кај нив, ми викаат нема места, некогаш ако се откаже некој, ќе ви се јавиме. Мм им се развикал малку зашто навистина идиотски се понашаат, не ми кажаа ни зошто ни како не ја примиле, прашал наљубезно за се, тие му викаат некогаш може и да ви се јавиме????? А кога е тоа некогаш, ги прашал, кога детето ќе има 10 год? Тие му одговараат може и тогаш не. А јас претходно им пратив писма им барав објаснување зошто не е примено детето, па сега идиотите нема шанси да го примат во ниедна градинка во Ѓорче. Не знам каде да приговарам и да ги тужам ако треба. ако знае некој што да правам би ми било од помош секаков совет.

ок фала на инфо,ќе одам и јас утре да видам моето дали е примано....е ова стварно ми удира на живци,некако исто ми доаѓа како да речат нема место за сите деца што треба да тргнат во училиште,мислиш не е неопходно,градинката во денешно време е потреба ,а не луксуз и ако твојата општина не може да ти обезбеди услови ,па за што бре мајка му ги плаќаме тие даноци ????

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: Во која градинка?
26.8.2013 23:07:05   
bucko mal
Jas da sum na tvoe mesto ke se zalam do kade ke stignam.Kaj odgovornite vo gradinkata bidi pouporna I kaziim deka mora da ti go primat deteto.Kazi deka ke se zalish kaj ministerot,pa ako treba I kaj premierot,precedatelot.
Togash odma mesto ke najdat.Sekogash vikaat nema mesto a koga ke fati covek vrski odma mesto se naojga.
Jas mnogu bev uporna za sve,koga se raboteshe da drz.institucii ama ic ne mu se mislev I sekogas prv zbor mi bese MORA da najdete resenie.
se nadevam ke uspeete da se zapishete,mora da uspeeteuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Уф после чекање уште од зимата, нас не одбија за во градинка и тоа во сите градинки во Ѓорче нема места, а чекаме од зимата...многу сум бесна. Прашав случајно во Влае, блиску ни е викаат имаме места, ама не смееме да ве примиме зашто една улица ве дели од нашата општина user posted image user posted image user posted image Мамички, знаете ли каде да се обратам не знам зошто да не би го примиле детето кога веќе имаат места, кај кого да се молам? Изгубив и нерви и работа веќе ради градинкиве, навистина нема кој да ја чува. извинете малку нервозна сум, ама знаете ли кого да прашувам веќе?_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: Во која градинка?
27.8.2013 9:28:09   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin

Да имаше денес списоци истакнати. На крај прашав во сарај што ми е саат и нешто одалеченост пешки (немаме кола) и тие ми викаат ок, може тука, имаме места, одам во главната овде во Хром да ја префрлат апликацијата кај нив, ми викаат нема места, некогаш ако се откаже некој, ќе ви се јавиме. Мм им се развикал малку зашто навистина идиотски се понашаат, не ми кажаа ни зошто ни како не ја примиле, прашал наљубезно за се, тие му викаат некогаш може и да ви се јавиме????? А кога е тоа некогаш, ги прашал, кога детето ќе има 10 год? Тие му одговараат може и тогаш не. А јас претходно им пратив писма им барав објаснување зошто не е примено детето, па сега идиотите нема шанси да го примат во ниедна градинка во Ѓорче. Не знам каде да приговарам и да ги тужам ако треба. ако знае некој што да правам би ми било од помош секаков совет.


Gwendolin, ne se raspravaj so ucitelkite, niv im e taka nalozeno, vkupno tolku deca na lista i kraj. I oni normalno si gi zapisuvaat decata na nivnite poznati. Odi so se dete kaj direktorkata na maticniot objekt. Zatoa sto ucitelkite ne se pritresuvaat mnogu, no na direktorkata direktno ili indirektno foteljata i zavisi od poplakite na roditelite. I ona nekogas bila samo ucitelka i sigurna sum deka ne saka da se vrati na staro. Bidi ljubezna i objasni i za sto se raboti. A ako e ona drska, e togas zakani i se deka poznavas luge vo MTSP i "...da ne gi mesame niv sega, da ne dosagame za vakvi banalnosti, sredete ja vie rabotata...."

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: Во која градинка?
27.8.2013 12:34:31   
Gwendolin
Ви благодарам женски, со директорката разговарав, не со учителки, ама џабе, јас зборував, таа си ќутеше и на крај ми рече нели дека ако некогаш има место, ќе се јават. Џабе се. Пишував, ѕвонев по градоначалници, општини, што уште не, ама никој не му е гајле. Од министерство ми одговорија дека можам да поднесам жалба...некој ќе ја разгледа. Оффф, кога си сум муленце и немам врски, а колку ми беше жал ми се плачеше кога ја однесов ќерка ми во градинката, леле колку беше радосна и ја вадам и таму, таа плаче, мафта чао на децата...како да и објаснам дека не ја примаат и не смее да си игра со дечињата? Фала за советите уште еднаш.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: Во која градинка?
2.9.2013 19:00:26   
oliva
има ли тука мајки ко иги носат децата во градинката во радиШани и како сте задоволни

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: Во која градинка?
3.9.2013 23:05:04   
The Mom
Ве молам ако некој го носел своето дете во градинката БАМБИ во Аеродром да пише дали сте задоволни, јас ја запишав во јасли ама уште не сме почнале ...ty

(Одговор на членот Ana Dani)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: Во која градинка?
4.10.2013 6:46:58   
bucko mal
Posle dolgo vreme razmisluvanje dali M ke odi vo gradinka I vo koja da odi,denes se odlucivme samo so edna poseta za edna nova gradinka.Samo sto vlegov vo gradinkava pocustvuvav nekoja toplina,nekoe ubavo cuvstvo,bash kako vo nekoja kuka koga ke odis na gosti I ti ostava dobar ili losh vpecatok.
Najgolem vpecatok mi ostavi sto bese cisto,ljubeznosta na vrabotenite koi gi imase bajagi I prostorot nadvor bese pokrien taka bar koga vrne I vee decata ke bidat zashtiteni.Isto taka se dogovorivme sekogas na noze da ima obuvki,nikako boso da ne go ostavaat nadvor.E sega ke vidime kako ke bide,se nadevam nema da me razocaraat.

Go zapishavme od Fevruari da pocne po 4 saati od 8:30 do 12:30 mm ke go cuva do 15:30 dodeka jas dojdam.Ako odi poveke saati so mm nema ic da se gledaat.Posakuvam se da izleze po planotuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот The Mom)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: Во која градинка?
4.10.2013 15:17:08   
pajce3
Zdravo na site,jas sum majka na tri decinja maski,oddamna gi citam forumite ama duri sega se zacleniv i me interesira nesto poveke za privatnite gradinki koi se kako se kako se so ceni dali nekoj znae barem nekolku da mi predlozi da gi razgledam kade se naogaat kako mozam da gi vidam na internet so prebaruvacot slabo mi odi fala odnapred se nadevam na druzenje kolku vremeto dozvoluvauser posted image

(Одговор на членот aleksandra panevska)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: Во која градинка?
9.10.2013 16:49:50   
mommy_angels RR
денес слушнав нешто што нацвистина ми се допадна-во градинката Корчагин имало две смени,од кога не знам ,ама по се изгледа оддамна.Значи можело да се изведе и тоа ,ако се сакало.Не е лошо примеров да почнат да го следат и другите

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: Во која градинка?
22.10.2013 15:40:50   
mardav
Zdravo,
Jas moeto 2 godisno masko dete go nosam vo novootvorenata privatna gradinka na Vodno, i eve veke mesec dena sme tamu i sum prezadovolna, od hrana uslovi ednostavno nemam komentar. cenata e 10.000. a mozes samo na FB da ja najdes. ako sakas moze da ti dadam broj da otides da ja vidis.

Pozdrav

(Одговор на членот pajce3)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: Во која градинка?
22.10.2013 16:42:51   
anaana
A kazi mi kako se vika taa gradinka i kako i e rabotno vreme??
mene mi treba nekoja sto ke raboti barem do kaj 17h

(Одговор на членот mardav)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: Во која градинка?
22.10.2013 21:26:50   
bucko mal
Gradinkata sto se naoga kaj trgovskiot Mavrovka rabotese I vtora smena,pred nekolku godini.Sega neznam ama mislam deka seuste e taka,kako sto gledam rabotite seuste se isti kako I pred 10godini.
ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

денес слушнав нешто што нацвистина ми се допадна-во градинката Корчагин имало две смени,од кога не знам ,ама по се изгледа оддамна.Значи можело да се изведе и тоа ,ако се сакало.Не е лошо примеров да почнат да го следат и другите_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: Во која градинка?
4.11.2013 23:56:04   
pajce3
kako se vika taa gradinka,jas najdov nesto za taa cena isto malku poblisku do mestoto kade ziveeme...
ali nema veza moze da mi pises kako se vika ke ja dzirnam
falauser posted image

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: Во која градинка?
5.11.2013 3:19:55   
bucko mal
[/quote]

1. Француска Градинка - од 1,5 год примаат ЦЕНА: 9950 ден. ПОЛА ВРЕМЕ до 12:00 - 7600ден.
локација: кај стара телевизија

Работно време : Пон - Пет од 07:30 до 18:00

Целокупната настава и слободните активности се изведуваат единствено на Француски јазик. ПО најновата програма воведено е и настава на македонски јазик.

2. Лилипут - ЦЕНА 14 000 за јасли , за над две години 12 000
Примаат деца од 9 месеци
локација: после ОУ Кочо Рацин

3. QSI-Интернационално приватно училиште од 3 год. примаат ЦЕНА (годишно) 5600$ за пола ден, 7200$ полно време.
локација: кај АБЦ, Парк

4. Веселата Дружина ЦЕНА: 10 000 ден.
Децата се од 2 год, но може и од 1,5 год да примат.

5. Детска Академија Слонче ЦЕНА: /

6. Изворче-Монтесори - од 2 години примаат ЦЕНА: /
локација: до О.У.Јан Амос Коменски

7.Интернационална Детска Академија - ЦЕНА ЈАСЛИ: цел ден 550Е, 370е.
локација: до бивша Австриска амбасада

8. Пиколино - ЦЕНА: 200 евра,
локација: Тафталиџе 2
[/quote]
pajce3 eve razgledaj za privatnite gradinki vo Sk.
Se nadevam ti pomognav,blagodarenie na zzaa sto gi spodeli so nas ovie vazni informacii za privatnite gradinkiuser posted image


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот pajce3)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: Во која градинка?
6.11.2013 16:38:22   
bajaderce
Dali moze nekoj od vas da mi kaze ako znae, dali nekade vo aerodrom ima privatna gradinka i kade??? vi blagodaram mnogu odnapred user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: Во која градинка?
7.11.2013 13:38:47   
topce
има црвенкапа се вика и е кај домот на пензионери.
подетално незнам ама на фејсбук побарајте ги.

(Одговор на членот bajaderce)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: Во која градинка?
7.11.2013 14:49:20   
bajaderce
blagodaram za informacijata :)

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: Во која градинка?
26.11.2013 14:24:13   
green house

Уписите се во тек...

Administrator: Не се дозволени надворешни линкови.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 26.11.2013 20:02:19 >

(Одговор на членот ivche)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: Во која градинка?
26.11.2013 14:28:28   
zzaa
ИЗВОРНА ПОРАКА: green house


Уписите се во тек...


Која е цената? на вашиот фб ништо не пишува.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 26.11.2013 20:02:43 >


_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот green house)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: Во која градинка?
26.11.2013 17:57:22   
anaana
i ne gledam da pisuva rabotno vreme

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: Во која градинка?
2.12.2013 12:25:15   
angela55
Za sto fakame vrski po gradinkite, uste nemozam da si objasnam ( od septemvri odime vo najfalenata gradinka 8-mi Mart, vo Rasadnik). Ako toa e najdobrata gradinka iskreno gi zalam drugite. Deteto koga go zemam daleku e od sredeno! Zasusena ustata odokulu so hrana, idime doma vodata sose sise mu ide da ja ispie, zedno dete za greota. A tolku se faleni, samo vo taa gradinka i kraj. I nie mora da go zapiseme vo taa gradinka I kraj. Posle spienje reeeetko koga e presobleceno deteto, samo ako mu kazes! A koga spie mnogu se poti, pretpostavuvam I drugite decinja se taka. Nemam komentar!

(Одговор на членот Ana Dani)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Kristijan ili Andrea
magicheDa (37%)

Ne (9%)

i dvete (54%)


Број на сите гласови: 57

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!