|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Оглас
20.2.2012 11:11:04   
Winit
Ni treba taxi prevoz od Aerodrom do Zajcev Rid i nazad, ama so mesecna fiksna cena. Znaci ke treba da ne nosi nautro vo 8.30 i da ne zema vo 17 casot sekoj raboten den. Ako poznavate nekoj koj se zanimava so taxi prevoz i smetate deka mozebi bi prifatil vakva ponuda ve molam pustete tel. vo privatna poraka za da se javime i da dogovorime za cenata i drugite uslovi. Odnapred blagodaram. user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Оглас
22.2.2012 19:35:38   
Mamickaa
Поздрав девојки

Подолго ме немаше на форумов иако често го посетував,ми недостигавте искрено!Чував детенце околу 6 месеци,сеуште го чувам ама до 1 Март,многу се приврзав за него ама,мамичката остана дома,трудничка и нема потреба веќе од чување...иако од кога знам за себе,израснав со мали бебињаа и моите две(више се големки)и сватив дека за мене нема поубава работа од нив,ги обожавааааааам исто како свои ги гледамuser posted image ...па затоа ако има некој потреба од чување на бебенце или детенце,слободна сум од 1ви Март,кој сака нека пише,ќе се договориме...имам и препораки од две места,имам неполни 30 год,позитивна сум и знам како со дечиња,искрено од срце ова го пишувам..user posted image

п.с. на двете места платата ми беше 12 000 денари(полно раб.време),тука спаѓа се во врска со детенцето,ранење,шетање,читање приказни,буквално се само за него...е сега за платата испод оваа неможам да прифатам,бидејќи не е мала одговорност,ни секунд не сум ги оставала сами,верувајте исто како со моите сум се однесувала...ако има некој заинтересиран нека ми пише по приватна порака... 

поздрав

(Одговор на членот Winit)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Оглас
22.2.2012 19:52:31   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Winit

Ni treba taxi prevoz od Aerodrom do Zajcev Rid i nazad, ama so mesecna fiksna cena. Znaci ke treba da ne nosi nautro vo 8.30 i da ne zema vo 17 casot sekoj raboten den. Ako poznavate nekoj koj se zanimava so taxi prevoz i smetate deka mozebi bi prifatil vakva ponuda ve molam pustete tel. vo privatna poraka za da se javime i da dogovorime za cenata i drugite uslovi. Odnapred blagodaram. user posted image


kej ti pisam pp...tatko mi se zanimava so toa...pa kje se dogovorime

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Winit)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Оглас
23.2.2012 22:05:45   
MERUSHKA
Sakam da kupam povolen dubak za masko bebe!!!!!

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Оглас
24.2.2012 6:32:29   
Mimushka
i jas baram da kupam dubak.

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Оглас
24.2.2012 9:31:17   
Luci
Женски а да си купите нови од пластичарска, по 1000 сеuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mimushka)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Оглас
24.2.2012 9:41:21   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: MERUSHKA

Sakam da kupam povolen dubak za masko bebe!!!!!


POVOLEN ILI POLOVEN??

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Оглас
24.2.2012 10:04:31   
MERUSHKA
Хехе.....па и поволен и половен :)))

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Оглас
24.2.2012 11:47:39   
Џесика
Потребни се агенти за контакт центар (за работа од дома)!
Се бараат комуникативни личности за продажба на веќе добро познат производ во странство. Работата е од дома, потребно да имате само ваш компјутер и интернет, немате никакви трошоци,повиците се на наш трошок!
Заинтересираните нека остават порака во инбокс по што ќе бидат накнадно контактирани за интервју / обука.
Потребно е :
-Добро познавање на српски јазик (зборување)
-Основно познавање на работа со компјутер
-Да сте комуникативни и упорни
Нема ограничување колку може да се заработи! Нема никакви ограничувања и никакви трошоци за агентот!

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 13.3.2012 21:01:42 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Оглас
13.3.2012 20:55:21   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Velena

Можеби не е вистинско место,но би сакала да објавам оглас дека се продава нова само 4-5 пати користена количка Chipolino,модел Dakota 2011.Количката е многу убава и квалитетна купена од Chipolino-Софија.Доколку некој е заинтересиран цената е 6000 денари.


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Оглас
16.3.2012 9:56:48   
Yummy Mammy
Prodavam inhalator/nebulizer Zepter, kupen e 16.11.2011, koristen e 2-3 pati, garancijata mu e 2 godini. So komplet oprema: maska za vozrasni, maska za deca i plus specijalen del za inhalacija pri bronhijalni zaboluvanja; rezervni filtri i rezervni sadovi za lekarstva; ima adapter za vo struja, plus adapter za vo kola; patnicka torbica za site delovi; garancija, upatstvo, smetka... cuvam bukvalno se.
Inhalatorot e vo odlicna sostojba, jas go prodavam zatoa sto imam dva (dobieni na poklon). Za deca e super zatoa sto voopsto ne e bucen. Za cenata, kupen e 195 Evra, jas ke go dadam za 10.000 den.
Ne mozev da stavam slika, eve poglednete go tuka zaedno so site delovi i upatstva. http://www.zepter.com/MainMenu/Products/Medical/VitalSystem/CompressorNebulizer.aspx



_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Оглас
26.3.2012 12:27:42   
AnnaMolly RR
КАСТИНГ ЗА ВОДИТЕЛ/ВОДИТЕЛКА на тв Емисија
Проект: Кулинарска емисија!
Вештини:
-Одлично зборување на англиски јазик.
- Љубител на готвењето, основни готварски вештини и голем гурман.
-Желба за патување и истражување
- Комуникативна личност.
Сега за сега толку, дополнителни информации на
070330661
2700266
Диме Ѓорѓиевски


Ова е фирмата во којашто работам. Ако е некој заинтересиран, пишете пп за да ургирам. user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 26.3.2012 12:28:03 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Оглас
9.4.2012 19:19:01   
Andriance
ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Групацијата ЕОЅ е водечка финансиска компанија во Европа за Откуп и наплата на побарувања и факторинг аранжмани присутна на 3 континенти во повеќе од 24 земји. ЕОЅ брои повеќе од 4.000 вработени и секаде нуди еднакви можности за вработување. Македонската компанија на ЕОЅ Групацијата, ЕОЅ Матрих доо има отворена позиција за:

Дипломиран правник

Асистент во Правниот оддел на компанијата, на определено време од една година (замена на отсутен работник до негово враќање на работа)

Кандидатот што го бараме:

• Има високо образование (завршен Правен факултет VIA / VII1) со положен правосуден испит,
• Има одлично познавање во делот на облигационото право, должничко – доверителски односи и работно искуство од најмалку три години на правни работи,
• Има одлично познавање и способност за работа со компјутер особено МS бизнис апликации, Word, Excel, MS Outlook (неопходен услов),
• Има познавање на англиски јазик на ниво на бизнис комуникација,
* Работно искуство во правни работи во,за или во соработка со интернационални корпорации е предност.

Нашиот асистент:
• Работи во Правниот оддел на компанијата,
• За потребите на одделот и клиентите превзема активности во процесот на судска наплата на побарувања,
• Ја застапува компанијата во судски спорови пред судовите на РМ
• Изготвува правни акти и врши работи поврзани со статусно право и норматива,
• Изготвува месечни извештаи за превземените активности,

Kандидатите кои успеаа својот интерес да го видат во наведената позиција, своите биографии треба да ги достават на mk-hr@eos-matrix.com со задолжителна назнака на кодот на позицијата за која аплицираат или на адреса: Кеј Димитар Влахов 3/1,Скопје. Сите доставени информации ќе се третираат како строго доверливи.

EOS, With head and heart in finance
http://www.eos-matrix.mk
http://www.eos-solutions.com

decki..ova e firmata vo koja rabotam jas...ako ima nekoj nekoi prashanja slobodno pp

< Поракaта ја уредил Andriance -- 9.4.2012 19:20:25 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Оглас
17.4.2012 23:57:14   
Andriance
ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Групацијата ЕОЅ е водечка финансиска компанија во Европа за Откуп и наплата на побарувања и факторинг аранжмани присутна на 3 континенти во 27 земји. ЕОЅ брои повеќе од 8.500 вработени и секаде нуди еднакви можности за вработување. Македонската компанија на ЕОЅ Групацијата, ЕОЅ Матрих доо има отворена позиција за:

Референт за директна продажба



Кандидатот што го бараме:

• Има високо образование (завршен Економски факултет, Бизнис Администрација)
? Има најмалку 2 години работно искуство како менаџер на продажба или наплата; маркетинг агенција – менаџерска позиција, други менаџерски функции во комерцијални организации поврзани со организирање и управување со тимови;
• Има познавање на принципите и методите за претставување, промовирање и продавање на услугите;
• Има познавање на принципите и процесите за обезбедување услуги на клиентите и лични услуги, вклучувајќи проценка на потребите на клиентите, исполнување на стандардите за квалитет за услугите, и оценка на задоволството на клиентите;
• Има одлично познавање и способност за работа со компјутер особено МS бизнис апликации, Word, Excel, MS Outlook (неопходен услов);
• Има познавање на англиски јазик на ниво на бизнис комуникација;

Нашиот референт:
• Работи во Одделот за продажба во компанијата;
• Проактивно работи на пронаоѓање нови деловни можности и се грижи и одржува постојана комуникација со клиентите;
• Обезбедува целосна асистенција и учество во развојот на процесот на стратегиско планирање и подготовката на годишниот план за работа;
• Подготвува презентации, организира канали за дистрибуција на понудите и промовираните производи;
• Презентирање на бизнис планови за зголемување на продуктивноста;

Kандидатите кои успеаа својот интерес да го видат во наведената позиција, своите биографии треба да ги достават на mk-hr@eos-matrix.com со задолжителна назнака на кодот на позицијата за која аплицираат или на адреса: Кеј Димитар Влахов 3/1,Скопје. Сите доставени информации ќе се третираат како строго доверливи.

EOS, With head and heart in finance
http://www.eos-matrix.mk
http://www.eos-solutions.com

Јас пак user posted image ако има прашања...слободно пп..


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Оглас
18.4.2012 12:50:35   
ivoni4ka
ТТК Банка АД Скопје објавува:
ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА
1. Директор на Филијала Струмица (1 извршител),
2. Директор на Филијала Штип (1 извршител)
Потребни квалификации:
• Високо стручно образование од областа на економијата
• Најмалку три години искуство во областа на банкарството
• Одлично познавање на англиски јазик
• Одлично познавање на MS Office пакетот
Карактеристики на работното место:
• Одговорен за организирање и раководење на активностите (работењето) во филијалата и експозитурите во регионот
• Учествува во изготвување на буџетот на филијалата/експозитурата
• Одговорен за активно следење на постоечките клиенти
• Одговорен за анализа на пазарен потенцијал и наоѓање на нови клиенти
• Одговорен за анализа на конкуренцијата во регионот
• Одговорен за секојдневно активно следење на наплатата на кредитните производи
Вештини и способности:
• Познавање на пазарот, производите и регулативата од областа на населението и правните лица
• Солидно познавање на праксите од банкарството со население, процесите и потребите на клиентите од населението и правните лица
• Способност за управување со голема група на луѓе како и способност да создаде вистинско тимско опкружување
• Одлични комуникациски и организациски способности
Испратете Ваша биографија (CV) и мотивационо писмо најдоцна до 30.04.2012 година, со назнака за
1. Оглас за Директор на Филијала Струмица или
2. Оглас за Директор на филијала Штип
на следната адреса: ТТК Банка АД Скопје, ул. Народен Фронт 19а, 1000 Скопје или на е-маил: hr@ttk.com.mk

_____________________________



(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Оглас
26.4.2012 16:06:20   
angelai
Se prodava elektricna pumpa za izmolzuvanje, nova seuste e podgaracija uste 6 meseci, MEDELA MINI ELECTIC
Ako e nekoj zainteresiran neka mi pise na PP

< Поракaта ја уредил angelai -- 26.4.2012 16:11:24 >

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Оглас
9.5.2012 16:14:37   
spasoje
Ok gi vidov cenite, no neznam od koi seuste imas?i kako da se najdemeda gi vidam da odberam?user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Оглас
9.5.2012 16:50:33   
Annet
Мебел-Ви Виница
MЕБЕЛ-ВИ ИМА ПОТРЕБА ОД ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ ЗА САЛОНОТ ВО БИТОЛА.
Потребни квалификации:
-Средно образование
-Работа со компјутери
-Основно познавање на Англиски јазик
-машко
Потребно документи:
-кратка биографија
-копија од лична карта
-фотокопија од Диплома за завршено образование

Потребните документи можете да ги доставите по пошта на следнава адреса
ДООЕЛ Мебел-Ви ул.Марксова бр.23 Виница или на vrabotuvanje@mail.mebel-vi.com

(Одговор на членот spasoje)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Оглас
23.5.2012 18:02:22   
Annet
Hotel New Star 5*
Se baraat devojki za honorarna rabota kako konobarki po svadbi... Tel. za kontakt 070372742

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Оглас
24.5.2012 12:48:30   
Elce
Барам жена за чување на 11 месечно дете.Ми треба од 8 ми Јуни да започне,живееме во Карпош3.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Оглас
28.5.2012 15:16:11   
miana
Продавам НОВ неотпакуван џампер за скокање за на врата за бебе..Тежина до 12 кг.
( добив два на поклон за крштевка и затоа го продавам) Во форма на пајче е и чини 2.000 денари.

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Оглас
28.5.2012 15:21:28   
Felly RR
Леле мианке, па што не се договоривте со Јами Мами, таа толку време бараше џампер,а ти си ќутиш.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Оглас
28.5.2012 15:45:06   
Pepelaska *
Продавам Belly Bandit појас за слабеење и затегнување по породување, воопшто не е користен, чини 3600 денари, а го продавам 1700. ваков е
user posted image

информации по пп

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Оглас
28.5.2012 16:51:29   
miana
Па Фели,јас и купив на Јами мами и тогаш си купив и за моето бебе ( како поклон од мајками ) и добив уште еден поклно и сега имам два. Ајде кој е за џампер нека пише во ПП
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Леле мианке, па што не се договоривте со Јами Мами, таа толку време бараше џампер,а ти си ќутиш.user posted image


(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Оглас
28.5.2012 16:57:26   
Yummy Mammy
Miana i nejzinite gi iskupile site jumperi pa posle nema za drugite user posted image user posted image user posted image
Se salam srcka, ke razglasam po drugarki, ako ima nekoj zainteresiran zasto stvarno nigde niz skopjevo ne moze jumper za na vrata da se najde. A ti pak prasaj si vo Tiara dali ke ti go zamenat za nesto drugo, zasto i bez fiskalna, oni si imaat nivni deklaracii na proizvodite, se gleda deka e od kaj niv kupen i po datum ke si ja najdat fiskalata vo kompjuter.


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Па Фели,јас и купив на Јами мами и тогаш си купив и за моето бебе ( како поклон од мајками ) и добив уште еден поклно и сега имам два. Ајде кој е за џампер нека пише во ПП
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Леле мианке, па што не се договоривте со Јами Мами, таа толку време бараше џампер,а ти си ќутиш.user posted image





_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?