|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
7.10.2011 11:12:48   
mila mama
Nie pominvme super za prviot rodenden. Go naprvivme vo restoran so bliski rodnini i prijateli. Se sobraa i nekolku decinja gore-dolu na vozrast na kerka mi. Imse i pogoemi deca, no mnozinstvoto bea vozrasni. Napravivme svedska masa i pienje po izbor na gositte. Ubavo bese zasto gostite se setaa navaka nataka, ne bea sednati strogo na stolovite i da posmatraat samo, odejki po jadenjeto si razgovaraa i megu sebe, taka sto se dobi edna prijatna topla atmosfera. Decinjata se iznatrcaa, kerka mi so gazeto se iznaseta po podot user posted image user posted image user posted image taka sto site bevme vo dvizenje i super bese!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
4.11.2011 13:12:33   
momcence
Zdravo Petra! Eve i nasiot rodenden se blizi, a i nie bi imale mnogu gosti. Pa bis sakala da te prasam, koja e taa gooolema igroteka? Kade se naoga? pozdrav

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
4.1.2012 9:50:32   
Luci
Нас ни се ближи првиот роденден, ќе правиме и крштевка тогаш 2 во 1 на 29-ти јануари(недела), роденденот му е поточно на 30-ти(понеделник). Во недела од црква ке одиме на ручек во ресторан само најблиските 10-12 луѓе а во понеделник ќе ми дојдат другите гости дома.  Едвај чекам, ептен сум во припреми , сакам све да биде совршено тој ден. Ќе си нарачам балони за во ресторанот, изнакупив свашта за да ја декорирам масата, ќе нарачам и бонбончиња....ќе ставам слики од све кога ќе поминеuser posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот momcence)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
13.3.2012 15:38:41   
Beatris
Луѓе и јас сум пред истата мака! user posted image  Треба веќе да почнам да размислувам, сакаме да правиме и крштевка и роденден и не знам како да ги искомбинирам двете работи. Дечиња за во игротека немаме, и тие што ги има се уште бебушковци.

Знае ли некој да ми препорача некое културно ресторанче (без народни и скраја да е турбо фолк музики) во центарскиов регион со нормални цени?

Мекици правевме во Фурна ама некако соленко искочи на крај.

Хелп!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
13.3.2012 17:10:25   
penelopa
Беатрис ние за син ми ќе правиме крштевка во Бисер во Три Бисери во Аеродром- ресторанот е убав доволно за 50-60 гости за цени незнам да ти кажам ама можеш да се распрашаш пошто мисалм вие пред нас имате роденден user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
13.3.2012 18:24:19   
Andriance
Nie isto se razmisluvavme za toa kade da ja pravime krshtavkata...se odlucivme za RAGUZA ...deckoto ni e drugar..rece kje napravi fino meni..ja nejkam porcijaski tuku se da si bide na daski...krshtavkata ja zamisluvam kako eden ubav povod da se sobereme dragi luge..samo jas mnogu sakam da ima muzice..znachi ne muzika..onaka sevdalinki...za uzivancija...Beatris..nie kej pravime 6-ti maj..i sakame na terasata..a a ko eventualno bide ladno kje ne piknat vnatre..vie koga ste? mozam da te najavam kaj drugarov kako moja rodnina hiihhii da ti dade fina cena

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
13.3.2012 19:07:51   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Луѓе и јас сум пред истата мака! user posted image  Треба веќе да почнам да размислувам, сакаме да правиме и крштевка и роденден и не знам како да ги искомбинирам двете работи. Дечиња за во игротека немаме, и тие што ги има се уште бебушковци.

Знае ли некој да ми препорача некое културно ресторанче (без народни и скраја да е турбо фолк музики) во центарскиов регион со нормални цени?

Мекици правевме во Фурна ама некако соленко искочи на крај.

Хелп!

„Јана“ ти е супер ресторанче, културно, тивко, отмено, створено за семејни собири, кај Центар за странски јазици



_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:09:47   
Natuska85
Ние закажавме за прв роденден во игротека, пошто кршетвка правевме веќе.Ќе имаме негде околу 10тина дечиња и 30 возрасни.Сега се мислам за менитоuser posted image ,што да спремам дали кетеринг да си нарачам,ама некако солени ми се цениве,дали пици да нарачувам или ордавери да спремамuser posted image . Може да ми кажат мамичките што славеле во игротеки што имавте спремено за гостите?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:16:34   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Nie isto se razmisluvavme za toa kade da ja pravime krshtavkata...se odlucivme za RAGUZA ...deckoto ni e drugar..rece kje napravi fino meni..ja nejkam porcijaski tuku se da si bide na daski...krshtavkata ja zamisluvam kako eden ubav povod da se sobereme dragi luge..samo jas mnogu sakam da ima muzice..znachi ne muzika..onaka sevdalinki...za uzivancija...Beatris..nie kej pravime 6-ti maj..i sakame na terasata..a a ko eventualno bide ladno kje ne piknat vnatre..vie koga ste? mozam da te najavam kaj drugarov kako moja rodnina hiihhii da ti dade fina cena


Nie sme na 1vi maj ili den pred posle ke vidime kako ke bide, i jas sakam taka so daski da bide kako ketering samo sekoj da moze da si sedi, kazi mi broj ili kako da se organizirame pa da prasam. Vas kolku vi iskoci, i za kolku lugje?

Thank you very much! user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:25:20   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Луѓе и јас сум пред истата мака! user posted image  Треба веќе да почнам да размислувам, сакаме да правиме и крштевка и роденден и не знам како да ги искомбинирам двете работи. Дечиња за во игротека немаме, и тие што ги има се уште бебушковци.

Знае ли некој да ми препорача некое културно ресторанче (без народни и скраја да е турбо фолк музики) во центарскиов регион со нормални цени?

Мекици правевме во Фурна ама некако соленко искочи на крај.

Хелп!

„Јана“ ти е супер ресторанче, културно, тивко, отмено, створено за семејни собири, кај Центар за странски јазици




„Јана“ е мнооогу убаво, и ние таму прашувавме за роденденот, ама не да беше солено, туку пресолено. Некоја невидена цена беше од 9-10 евра порција (без разлика дали сакаш даски или како свадба секој посебна порција) и плус тоа без пиење, пиењето не е во цената, се плаќа кој колку испие.

Ние правевме во „Бисера“, Аеродром, цената е 8,5 евра сосе пиење. Ордевери со сувомеснато, пирошки, кашкавал и сезонска салата, главното јадење три вида месо и десерт не одбравме зашто нели има торта. Пиењето е вклучено и неограничено (пиво, вино, сокови, к. вода). Супер поминавме.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:28:58   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Ние закажавме за прв роденден во игротека, пошто кршетвка правевме веќе.Ќе имаме негде околу 10тина дечиња и 30 возрасни.Сега се мислам за менитоuser posted image ,што да спремам дали кетеринг да си нарачам,ама некако солени ми се цениве,дали пици да нарачувам или ордавери да спремамuser posted image . Може да ми кажат мамичките што славеле во игротеки што имавте спремено за гостите?


Jas pravev vo igroteka.Si mkupiv u Vero suvomesnati koga idev nakaj igrotekata i taka u kesi kako sto bea im gi ostaviv i devojcinjata serviraa na daski za 15 minuti.Jas se iznacudiv kako tolku brzo , ubavo i uspesno :-)
Znaci an daskite imase suvomesnato,kaskavalcinja,maslinki onaka klasicen ordever.
Drugo si imav napraveno kiflicki (ama toa mozes i eftini da si gi kupis ako ti e maka da pravis - jas si gi napraviv) i imav dve ili tri krem salati. Mozam da ti pisam recepti ako sakas ama nitu edna ne se pravese povekje od 15 minuti.I gricki kupiv i i tie im gi dadov na devojcinjata i oni si gi serviraa.

Se na se , jas potrosiv mnogu malku pari za jadenje. U vero sto kupiv pd frizider i gricki. Salatite im gi ostaviv vo plasticni sadovi od doma napraveni ,kiflite mi bea domasni i isto mnogu eftino me cinea.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:36:38   
Beatris
Супер е така, сакам и јас ептен да правиме во игротека, ама немаме дечиња, 3-4 дали се се на се user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:39:32   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage



i imav dve ili tri krem salati. Mozam da ti pisam recepti ako sakas ama nitu edna ne se pravese povekje od 15 minuti.

Ај кога ќе можеш пиши ги Салати-рецепти

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:42:42   
Natuska85
По се изгледа така ќе направам и јас.Само што ми спомна нешто газдарицава на игротеката дека се мора со фискални да е,па ќе и однесам од тинекс или веро фискална,мислам дека ќе може такаuser posted image .Ќе си ја препрашам пак. Ај пиши ми во темата рецепти за крем салатите па може да смучкам некоја и јасuser posted image .А кифлички планирам да си нарачам.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 11:58:42   
Mihaela 2010
Za ovaa godina se mislam dali da pravam svedska masa,bidejki vo posledno vreme kade i da ideme se e taka,postaveno pa koj sto si saka ke si zeme,a za decinjata mi dojde idea od mladosta jas koga bev dete,da im napravam sendvicinja od tie lepcinjata dolgi sto se,namackani so puterce kaskavalce i salamce,mislam deka ke im se svidi..plus neli gricki micki...Inaku igrotekive se zakon,2 saata igranje dosta im e,cista rabota,doma da pravis po skapo ke fati..

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 13:09:04   
maki1
Ние правевме во „Бисера“, Аеродром, цената е 8,5 евра сосе пиење. Ордевери со сувомеснато, пирошки, кашкавал и сезонска салата, главното јадење три вида месо и десерт не одбравме зашто нели има торта. Пиењето е вклучено и неограничено (пиво, вино, сокови, к. вода). Супер поминавме.


Lele i nas ni se blizi rodendenot,(krstevka pravevme i bevme vo edno od restorancinjata kaj Duomo ne mi teknuva na imeto),jas planiram pocetok na maj da dojdam i da baram mesto.Ova deluva dosta interesno,mislam deka Penelopa rece deka krstevka ke pravi ovde.I nie sme so ista maka,samo sto na nas nie uste potesko za izbor zosto rodendenot ni e na 31.5 ,znaci toplicko,ne si ni za vnatre ni za nadvor,a i decinja nesto posebno nemame.Lani bratucetka mi pravese rodenden na maloto vo ABC teniskoto i epten bese super ,so svedska masa i pienje normalno od tamu.Em za starite da si sedat ,em za decinjata da si igraat,ama pa neznam kako ke bide so vremetouser posted image user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 13:17:52   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Беатрис ние за син ми ќе правиме крштевка во Бисер во Три Бисери во Аеродром- ресторанот е убав доволно за 50-60 гости за цени незнам да ти кажам ама можеш да се распрашаш пошто мисалм вие пред нас имате роденден user posted image


Пенелопа, во Бисер беше најскапо од сите места каде што прашавме. Таму беше некаде 12-15 евра порција и тоа со некои глупости на мени со имиња што не ни знаев што значат. Предјадење некои тестенини со спанаќ... И тоа исто така без пиење.
Е, сега, местото е многу убаво, ентериерот е прекрасен.  Само мене таа цена ми беше тотално безвезе и изгор скапо. Па за свадба платив 12 евра порција сосе пиење.

Инаку, маки1, овој ресторан Бисер е во Три Бисери, а Бисера е сосема друг ресторан во Аеродром, а до Бисера има уште еден ресторан Бисер user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 13:19:54   
maki1
AAAaa,epa ne znaev,a bas se zacudiv za cenatauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ete za dr.pat ke si znam.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 14:24:54   
penelopa
Ана Моли знам дека ресторан Бисер не е ефтин ама ете тоа е желба на свекор ми а башка и ги познава газдите- затоа некако се одлучувме таму да правиме а колку точно гости уште не сме правеле список ама некде до 30 рачунам.
Маки вие најубаво да видите ресторан што има и за надвор и за внатре па во зависност од времето да ви се на располагање и да се прилагодат. Ех супер во исто време ќе бидеме во СК па може да се видимеuser posted image

< Поракaта ја уредил penelopa -- 14.3.2012 14:26:11 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
14.3.2012 15:18:25   
vida
Ние прв роденден на Данило ке правиме сега во недела дома кај мојте има најмногу простор,ни се собираат околу 40 души,од џамбо изнакупувавме за украсување,тањирчиња,чашки сите тие работи за на маса ги купив со ист дезен и веке си испланиравме и како ке украсиме едвај чекам user posted image Торта нарачав како ке испадне ке видиме,таа многу ме плаши.Се надевам дека ке испадне како што планираме.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 0:35:52   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Беатрис ние за син ми ќе правиме крштевка во Бисер во Три Бисери во Аеродром- ресторанот е убав доволно за 50-60 гости за цени незнам да ти кажам ама можеш да се распрашаш пошто мисалм вие пред нас имате роденден user posted image


Пенелопа, во Бисер беше најскапо од сите места каде што прашавме. Таму беше некаде 12-15 евра порција и тоа со некои глупости на мени со имиња што не ни знаев што значат. Предјадење некои тестенини со спанаќ... И тоа исто така без пиење.
Е, сега, местото е многу убаво, ентериерот е прекрасен.  Само мене таа цена ми беше тотално безвезе и изгор скапо. Па за свадба платив 12 евра порција сосе пиење.

Инаку, маки1, овој ресторан Бисер е во Три Бисери, а Бисера е сосема друг ресторан во Аеродром, а до Бисера има уште еден ресторан Бисер user posted image



Restoranot vo Tri Biseri se vika TRI BISERI hiihihihhi da nema zabuni

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 9:42:37   
AnnaMolly RR
Ете, гледаш? Од толку Бисери и Три Бисери и мене парампарче ми се направи во мозокот user posted image user posted image user posted image
Тогаш, Три Бисери е изгор, а овој Бисер ако е кај Бисера не е скап воопшто.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 9:55:38   
Џесика
Значи, вака: Три бисери е во Три бисери, Бисера е карши Три бисери, а во близина е Бисер, кај амбулантата Јане Сандански... се разбравме???user posted image Ај идете си во игротеки, не прајте свадби user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 10:04:18   
Beatris
Пепе ги сака бисерите, бисерите го сакаат Пепе user posted image user posted image user posted image

Јас сакам во игротека ама незнам кај има рент-а-кидс, пошто овие нашиве се ептен мали бебиња а и у јасли да праиме, и за таму малку се user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.3.2012 10:08:24   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Ана Моли знам дека ресторан Бисер не е ефтин ама ете тоа е желба на свекор ми а башка и ги познава газдите- затоа некако се одлучувме таму да правиме а колку точно гости уште не сме правеле список ама некде до 30 рачунам.
Маки вие најубаво да видите ресторан што има и за надвор и за внатре па во зависност од времето да ви се на располагање и да се прилагодат. Ех супер во исто време ќе бидеме во СК па може да се видимеuser posted image

E bas bi bilo ubavo penelopa,nie okolu 5 maj doagame,taka da planirajte ako ste tamu obavezno da se vidime.user posted image

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?