|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козјо млеко
20.5.2013 13:33:13   
Annet
kako se naoga kozjo mleko, od luge sto odgleduvaat ili go ima na pazarov kako drugoto?

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Козјо млеко
20.5.2013 14:01:12   
dostickage
Annet imas vakvo mleko vo site pogolemi marketi

user posted image

Ova e okolu duplo poskapo od krajvoto mleko- cisto informativno za cenata.

Jas od luge ne bi zela, sekoj si znae ama jas ne bi.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Козјо млеко
20.5.2013 14:09:34   
penelopa
Кај нас има вакво како што пишала dostickage ама јас не преферирам тетрапак па затоа купувам нехомогенизирано ги има во стаклено шише со помал рок на траење. Инаку да дупло е поскапо козјото млеко- барем кај нас 600мл. чини колку 2 € со тоа што тука се сертифицирани точно знаеш од која кметија е произведено.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Козјо млеко
20.5.2013 14:13:15   
dostickage
Kaj nas nema nehomogenizirano za zal.
Jas i zatoa ne kupuvam kozjo, kupuvam kravjo svezo so pokratok rok.

Da ima nehomogenizirano kozjo odma bi kupila.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Козјо млеко
23.8.2013 8:08:44   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

ајде некој искуство околу козјото млеко и детето,значи информациите што ми ги даваат во последно време се тотална спротивност.Од една страна дека било најблиску до мајчиното,а од друга не било толку добро оти влијаело на лош квалитет на крвната слика ????????




ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Колку штио имам читано за козјото млеко е дека е најздраво млеко после мајчиното,но тоа што влијае на крвната слика е сега не знам точно поим ,но не содржело некоја материја за да се апсорбира железото во крвта.Сепак според мене е подобро козјото млеко.Но јас еве сеуште се двоумам дали да му дадам,има 1 годинка,еднаш имам порачано ,ми донесоа луѓето,но ете не му го дадов, мм го пиешеuser posted image





ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

јас веќе и давам и слатко си го пие,ама ме замислија предизвикувало анемија,а тоа да ти било БИ МОЖЕЛО да предизвика...многу работи можат да предизвикаат се и сешто...така да цуцка моја ќе продолжи да си крка козјо млекце кое и онака е најдобро при борба со бронхит,а ние врти сучи ќе закачиме user posted image









< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 23.8.2013 8:13:31 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Козјо млеко
23.8.2013 9:13:10   
Yummy Mammy
I mene dr mi ima kazano deka kozjoto e najzdravo mleko (ako dobro se sekavam zatoa sto na kozjoto mleku mu e potreben pokratok proces na prerabotka). No jas nikogas ne sum im dala na decava od sto ne znam od kade da kupam. Sum barala vo vero, i nemalo.
Kade vie kupuvate kozjo mleko? I kakvo (tetrapak, presno, go varite, ne go varite?!)



_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Козјо млеко
4.6.2014 23:40:07   
bucko mal
Marko do 20m. piese ad-mleko.Naednash prekina da go pie,mu dadov kravjo mleko,pola voda-pola mleko.Go prifati odma ama se pojavi prolem.Navecer imashe grcevi I gasovi.
Probav so drugo kravjo mleko,isto beshe.Veke tri dena mu davam kozjo mleko isto taka pola-pola.Navecer pocna da spie cela nok,sto taka porano ne bese.
Me interesira dali imate nekoi ponovi informacii za kozjoto mleko?Dali e dobro da se dava na ovaa vozdrast?

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 82
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?