|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Големина на стомакот во бременоста
28.10.2012 15:48:10   
kikicka
Мешковци што сте убави, и не бидете будали да се нервирате до каде ке терате, уживајте мене почна пак да ме фака мерак за мешенце после 2 години, вака кога ве гледам!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот maja1983)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Големина на стомакот во бременоста
28.10.2012 16:00:31   
Maca25
ааа Кико време ти е!!! Таман ти да го родиш Л. ќе има 3 години, ќе ти помага user posted image



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Големина на стомакот во бременоста
28.10.2012 16:10:04   
kikicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

ааа Кико време ти е!!! Таман ти да го родиш Л. ќе има 3 години, ќе ти помага user posted image



Свекиии ти пааа user posted image user posted image user posted image Ти си втасанаа ептен за друго ама ај!
Се извинувам на мод од форумов што сме офтопик, бришете не.

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 28.10.2012 16:14:32 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Големина на стомакот во бременоста
2.2.2013 11:05:51   
profesorica
Секоја бременост е различна- не џабе викаат.Со Дамјан мешето ми рипна буквално втора половина од 8ми месец а сега уште во 5ти ми се познаваше и уште тогаш ја носев облеката од 9ти месец.Сега имам поголемо меше user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.2.2013 13:47:46   
katalina1
Mene mese mi se poznavase od 4 mesec negde.Naglo zgolemuvanje od 7 krajot i eve sega 8.Kakva ke sum do kraj samo gospod znae...nejse,neka e se' vo red so cucka.Mnogu mi e tesko oblekuvanjeto corapi,cizmi...a za sreduvanje na intimata voopsto da ne zboruvam.Taka na slepo se sreduvame,kaj fatam-fatam,strav mi e da se poglednam tamu doluuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.2.2013 15:01:12   
princessa
i jas sum 5ti mesec i ne mi se poznava mnogu, epten malku. I vo 1ta bremenost bese taka, vo 8mi mesec mi porasna stomace user posted image i mi stana ogromno do krajuser posted image

(Одговор на членот katalina1)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Големина на стомакот во бременоста
7.2.2013 17:31:14   
temjanuska2
mene meseto mi se poznava od 5 mesec a sega 6 m mnogu se poznava ,tuku sakam da pomine ovaa zima od hulahopki i cizmi mi e preku glava user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Големина на стомакот во бременоста
7.2.2013 18:18:08   
temjanuska2
ne me drzi srce konecno si go izmeriv meseto 84 sm vo obem a 20 neduser posted image lele...

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Големина на стомакот во бременоста
23.2.2013 12:18:43   
temjanuska2
jas pak si go merev stomaceto i e isto 84 sm a vsusnost ne se ni osekam popravena ,od denes sum vo 23 ned i sum +7kg user posted image vie mamicki do kaj ste so mesetouser posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Големина на стомакот во бременоста
24.2.2013 13:15:14   
temjanuska2
eve me mene pak oti vas ve nema user posted image ova ne e mesto za ova tema no sakam da ve prasam kako ste so gradite? od pred 2 ned gi osekam namaleni t.e i gi gledam deka mi se namaleni.Na pocetokot mi bea napnati kako topka i okrugliuser posted image a sea mi se taka kako spusteni i ne se napnati,pa zatoa sakav da ve prasam dali i kaj vas e isto

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Големина на стомакот во бременоста
24.2.2013 21:46:54   
Simona_k
Тemjanuska2 ај остави го мешето да си растеuser posted image тоа му е работа да расте
Не се замарај,јас чекам второ и да ти кажам искрено ни со првото ни со второво не сум го мерела мешко ни еднаш.Го сакам каков што е (гоооолем како баскет) и да го мерам и да ме го мерам тој еuser posted image Уживајте во бременост,после и да сакате да имате таков облик или големина неможете,гледате дури и тој има посебна убавина

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.2.2013 13:22:47   
temjanuska2
photo.php?fbid=432916023454050&set=a.247888488623472.60960.247887148623606&type=1&theater user posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.2.2013 13:24:05   
temjanuska2
merak mi e da go meram user posted image i da vidam do kolku moze da raste user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Големина на стомакот во бременоста
28.2.2013 10:10:08   
temjanuska2
mamicki ajde nikade ve nema ,nema nekoja druga gorda mamicka da kaze kolkavo e meseto user posted image kakvo e kako lubenica kako kruska user posted image Moeto e sto znam taka trakalezno kako lubenicka user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Големина на стомакот во бременоста
28.2.2013 16:43:52   
Simona_k
Зар не сум напишала?user posted image
Еве моето е како баскет...и уште растеееееееееuser posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Големина на стомакот во бременоста
1.3.2013 15:33:14   
princessa
moeto e kako lubenicauser posted image user posted image user posted image . Bogami pocna da se poznava vekeuser posted image

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.3.2013 16:39:31   
idnata_mama
Jas sum pri kraj na 10ta nedela i edvaj cekam da se pojavi meshko... Mislam deka tek togas ke skontam deka imam bebe vo stomakot, vaka moze nekolku saati da ne mi tekne deka sum trudna user posted image . Koga pocnuva da raste mesheto, koga prv pat se primetuva deka nekoj e truden? jas iskreno edvaj cekam, ama citajki ve izgleda individualno e user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.3.2013 19:17:46   
princessa
cel 91cm vo 22nedelauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот idnata_mama)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Големина на стомакот во бременоста
9.3.2013 21:26:40   
idnata_mama
Јас не си го мерам мешко ама неделава подрипна малку и ако носам тесна блуза си се познава трудничко мешенце заоблено user posted image . Баш се чудам што толку рано си се заоблува и оформува а некаде сум меѓу 11 и 12 недела. Ако расте вака уште сега незнам колкаво ќе биде летово, ама јас бескрајно му се радувам и само го галкам и му зборам user posted image а и често си го сликам за да му кажам на бебушко мама од колкаво зрнце си го носела во меше user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Големина на стомакот во бременоста
9.3.2013 23:35:12   
temjanuska2
user posted image mene maz mi ima merak da me slika so meseto,nekogas mislam deka toj se poveke raduva na mesko otkolku jas user posted image

(Одговор на членот idnata_mama)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.3.2013 12:57:44   
idnata_mama
аааа па и мене тато ми е сликарот, на него му текнува тоа, дури си мери секоја сабота ме слика user posted image да се имало слика од секоја недела user posted image user posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Големина на стомакот во бременоста
11.3.2013 15:31:16   
dida
mene i so prvata i sega so vtorata ne mi porasna mnogu stomakot. Sega sum 22ra nedela i samo sto pocna malku da se poznava stomakot.

(Одговор на членот idnata_mama)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Големина на стомакот во бременоста
11.3.2013 15:38:19   
dida
Vo prvata bremenost mi narasna vo 7mi mesec ama se izdrzuvase user posted image

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Големина на стомакот во бременоста
12.3.2013 8:21:24   
*devojce*
Uffff jas sum 22ra nedela i stomakov mi e bas golem,luge od strana mi vikaat 7-8 koj mesec si?user posted image

(Одговор на членот dida)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Големина на стомакот во бременоста
17.4.2013 9:40:28   
Mami82
Jas sum 19 nedela, sega meseto pocnuva naglo zabrzano da raste, i edvaj cekam da potporasne. :) seuste ne sum pocuvstvuvama dvizenje, ama go ocekuvam vo sekoj moment. user posted image

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?