|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Made in China
24.4.2009 7:21:16   
Еца
Еве Октавија ми даде идеја да ја отворам оваа тема и да подискутираме малку повеке околу произодите кои потекнуваат од Кина.

Јас лично избегнувам, многу ретко или воопшто не купувам производи на кои пишува дека потекнуваат од Кина, а посебно не гардероба и играчки за деца.Мислам нависитна се создаде еден лош имиџ за производите од Кина бидејки нашата земја дозволува увоз на се и сешто,а не знам баш колку сето тоа се контролира.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Made in China
16.6.2009 23:29:17   
Marta
Lele so ogled na toa deka prodavnicite se preplaveni so kineska roba, veke ne znaeme sto e a sto ne e kinesko.Zatoa nase, i da bides siguren sto i kako si kupiluser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Made in China
16.6.2009 23:46:25   
katence
Kineskite proizvodi se stvarno za nikade.
Nekolku pati se izlazav i im kupiv na decava po nekoja igracka koja sto zavrsi vo kanta naredniot den od tolku sto se kvalitetni.
I vo stranstvo ima mnogu proizvodi sto se proizvedeni vo kina no kvalitetot e sosema drug.Site proizvodi za vo evropskata unija se daleku pokvalitetni od ovie nas sto ni igi isprakaat no za zal toa e,nikakva kontrola kaj nas.

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Made in China
17.6.2009 10:26:06   
niki
Da toa e tocno sto veli Kate. Eve nie na kerka mi sto i kupuvame igracki vo GR na site stoi Made in China, no se fantasticno kvalitetni i traat imame nekolku kupeni uste pred dve godini na koi samo im menuvame baterii inaku nitu izbledela boja, nitu se nekade puknati, nisto ko novi da se, a imaat preziveano treskanje frlanje, gazenje, se i sesto. A igracki sto dobiva koga doagame u MK ne i traat ni nedela dena.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Made in China
11.12.2009 10:37:32   
mami
бев вчера во неколку кинески продавници, има интересни и ефтини работи ама ми е шубе да купам, да не има нешто отровно на нив па да си направам бељаuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Made in China
11.12.2009 10:49:02   
bojanas
Се согласувам со ники. Се што имам купено од Џамбо од Грција - играчки, алишта, бањарки, постелнина - се е супер.
Почнувајќи од боди и шпихозни за бебиња кои на вриење по 100 перења не мрднале за разлика од преценетите на МТЧ кои се парталосаа по второто перење или оние од мотхерцаре што се искинаа на центрифуга. Мислам дека кај нас го носат најголемото ѓубре од Кина и затоа имаме таков став.
Играчките се утка и траат 10 минути додека оние од Грција кои се од Кина еве веќе 3 години се читави и мислам дека ќе траат 100 години.user posted image

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Made in China
11.12.2009 10:51:44   
profesorica
не купувам кунески производи ниту облека.на Дамјан му имаат донесено неколку играчки но одма се распаднале.пр. камиони и колички.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Made in China
11.12.2009 10:54:56   
Bogdancanka
мене не ми е страв да купам нешто кинеско ако ми се свига го купувам баш ме брига дали било кинеско или незнам какво........

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Made in China
11.12.2009 11:01:13   
arh_diz
Golem broj na raboti se sijat vo Kina i firmirana roba se sie vo Kina. No ima odredeni fabriki koi se dobri. A ova sto se prodava na pazar e najlosoto nesto moze da bide i radioaktivno

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Made in China
11.12.2009 11:04:02   
mami
па затоа ми е и мене, некако шубе, а интересни украси имаше ке видам може од тие хартиените дедомразовци за на ѕид ке му земам

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Made in China
11.12.2009 12:13:04   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: bojanas

Се согласувам со ники. Се што имам купено од Џамбо од Грција - играчки, алишта, бањарки, постелнина - се е супер.
Почнувајќи од боди и шпихозни за бебиња кои на вриење по 100 перења не мрднале за разлика од преценетите на МТЧ кои се парталосаа по второто перење или оние од мотхерцаре што се искинаа на центрифуга. Мислам дека кај нас го носат најголемото ѓубре од Кина и затоа имаме таков став.


бојана и јас имам доста гардероба од Џамбо,Грција од боди,тренерки,бањарки,ќебенца и на сите имаа декларација Џамбо но кога ќе прочиташ од каде потекнуваат на сите им пишува made in china.Квалитетни се немам збор и многу убави но кинески се и тие.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Made in China
11.12.2009 12:17:51   
arh_diz
No toa se drugi fabriki kaj sto se sijat poskapite. I pominuvaat sekakva kontrola nemozat da se prodavaat bez dozvola (sertifikat)

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Made in China
11.12.2009 12:26:56   
Enika
Значи иа разлика на роба која е од некоја европска марка на пример која се шие не само во Кина( повекето) туку у во др земји каде што е поефтина раб сила ( јас во H&M  иам видено етикети  Made in Bulgarija, Thailand  и сл) и производи кои се кинески...значи скоро сите компании шијат во Кина зашто и е поефтино (и кај нас во Штип на пример, се шие за МарксендСпенсер, кондури и сл) ама тие се со материјал од самите фирми...не кинеска роба. А за жал, кинеска никкава роба или колку сакашuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Made in China
11.12.2009 12:39:29   
Bogdancanka
еве тука бо Богданци Гевгелија се шие добра детска гардероба или за воздрасни и на сите пишува made in Грција

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Made in China
11.12.2009 12:43:51   
mis.
да  и јас имам нешто од гевгелиски конфекции шиено што се со грчка декларација а истите ги имам видено да се продаваат по скопските бутици како грчка роба.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Made in China
11.12.2009 12:47:12   
Bogdancanka
има доста еве пример е и Анел во Валандово се шие све нај нај и цените се доста солени во грција имам пријателка што купувала во грција од таа роба и доста е скапа а тука кога има намаление истите парчиња можеш да ги купиш по примамливи цени и пристапни за секој што неверувам дека во грција им се исти.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Made in China
11.12.2009 14:04:32   
mother 29
 мango  шијат во Кочани!user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Made in China
6.4.2010 13:13:19   
dragana_vane
 Vaka go citam forumot, i gledam deka se sto ima kaj nas e Made in China!? Me interesira za bebeskite raboti kade mozam da kupam ubavo kompletce vo Sk, za iznesuvanje od bolnica ( za devojce), taka so tul interesno, neka e , no da ne e Made in China?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Made in China
6.4.2010 13:22:37   
caci20
Mnogu tesko da najdes, a da ne e made i China. Vidov interesni bas vo Biser vo Aerodrom. Taka ubavo spakuvani vo kutija. A mozes i vo Premaman ako ti se davaat poveke pari.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Made in China
6.4.2010 13:33:16   
dragana_vane
Biser mi e daleku za odenje, obicno setame vo gtc, i potoa vo Ramstor, ama ke vidam vo Premaman. thanks

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Made in China
6.4.2010 13:37:40   
topce
види во Енцименци во трговски мислам дека се уште имаат попуст на зимската гардероба.
пролетно летната не сум ја видела и незнам каква е, ама во зимската има супер работи баш за
бебушки.

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Made in China
6.4.2010 13:40:16   
dragana_vane
Topce kaj se naoga encimenci vo gtc?

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Made in China
6.4.2010 13:45:47   
topce
само малку да ја сложам реченицава

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Made in China
6.4.2010 13:46:38   
Annabel
Ако наидеш на Стружанка, види и таму, имаат квалитетни работи, македонски, не кинески... 

(Одговор на членот dragana_vane)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Made in China
6.4.2010 13:47:55   
topce
гледа накај Жена парк, во пролазот има и Европа продавница.
Значи кога одиш од страната на Жена парк првиот пролаз од лево, а продавницата е од десно со големи букви пишува Енцименци или ние си ја викаме  Chicco.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?