|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Труднички желби
22.5.2013 11:33:43   
Martins mom
Блазе на сите трудници што имаат желба за храна. Јас луќе не можам ништо да јадам, од се ми се гади, дури и лебот не можам да го поднесам, се ми мириса неубавоuser posted image Мразам храна од секаков вид. Сакам да пијам само вода, само таа ми е слатка. Не знам што ќе се прави, знам дека ова не е здраво, ама ете не можам да јадам ниту со сила...Докторот ми вели да се потрудам за да не ставаме инфузии, ама ај потруди се...ко знам дека ЌЕ ГО ИСПОВРАТАМuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Труднички желби
22.5.2013 13:09:22   
miana
Vo koj mesec si srcka?

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Труднички желби
22.5.2013 16:12:15   
kikicka
Чекај и јас бев така се до второ тромесечие. Сега почнав да јадам и не ми се гади.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Блазе на сите трудници што имаат желба за храна. Јас луќе не можам ништо да јадам, од се ми се гади, дури и лебот не можам да го поднесам, се ми мириса неубавоuser posted image Мразам храна од секаков вид. Сакам да пијам само вода, само таа ми е слатка. Не знам што ќе се прави, знам дека ова не е здраво, ама ете не можам да јадам ниту со сила...Докторот ми вели да се потрудам за да не ставаме инфузии, ама ај потруди се...ко знам дека ЌЕ ГО ИСПОВРАТАМuser posted image_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Труднички желби
23.5.2013 10:52:13   
Martins mom
За некој ден сум во второ тромесечје, ама ова абер нема да поминеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Труднички желби
23.5.2013 10:57:37   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

За некој ден сум во второ тромесечје, ама ова абер нема да поминеuser posted image


Како со нож ќе бидат пресечени мачнините кога ќе влезеш во второ тромесечие, ќе видиш. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Труднички желби
23.5.2013 11:03:43   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

За некој ден сум во второ тромесечје, ама ова абер нема да поминеuser posted image

Ке помине бе срцка,не се секиирај,,Гледај да внесуваш течности колку што можеш повеке и јади лесна храна...АЈде кај и да ке помине,ама морас да се трудис да помине...Навикнувај го органозмот и внесувај колку што можеш...Поздрав

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Труднички желби
23.5.2013 19:16:56   
kuklickaa
Zdravo na site trudnici,se proklucuvam tuka i jas kako nova :) denes tocno 5 i pol nedeli - rano ama sepak kako sto citam za hranava mmm...jas i prethodno si bev istaflivka i sega si sum istata posebno nestyo ne mi ima teknato tuku i nesto ako mi t ekne si mislam deka ne mi e ista tuku deka mi e sugestivno i si mislam deka mora odma da kasnam...inace jas vo ovoj period dosega najmnogu mi se jade kromid,maslinki i sladoled....ne mozam mnogu ovosje ne sum lubitelm na ovosjeto zedov malku jagotki ama akop ne jadam dzabe ne mozam...a velat deka mnogu bitno e da se jade vo 1 tromesecie zdrava hrana,se obiduvam ama nekako tesko mi odi...vi se slucilo li na nekoja ova i li site ste na zdrava hrana :s

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Труднички желби
11.6.2013 23:08:29   
Snow Queen
Не не сум од типот на трудници што посакуваат лубеница во зима или слично.
Знае да ми се пријаде нешто, но тоа пример да се спреми за ручек, или на следно пазарење да се купи и слично.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Труднички желби
25.6.2013 14:50:31   
masa
И јас немам некои екстремни желби,но периодов ми се јадат многу јаболка.Оние малечките ги јадам по една чинија,но ппред некој ден одвај дочекав да испаднеме од маркет за да си гризнам од зеленото јаболко.Тие ми се омилени и онака а сега ми се баш трудничка желба.Иако се ептен поскапи одвај чекам пак да купам.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Труднички желби
13.7.2013 11:37:49   
energy_m
Jas cela bremenost strvuvam za ovosje.. inaku po priroda sum normalna kilazq, jadam se normalno ama ne znam sto me fati vo bremenosta, kako se menuvaat sezonite taka i moite zelbi, zimava jadev citroni i banani najmnogu, proletta se sto mozese da se kupi na pazar a sega praski i lubenici.. se nadevam deka e na arno user posted image

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Труднички желби
13.7.2013 12:08:47   
Martins mom
Е арно штом не те спопаднала желба за буреци и сендвичиuser posted image , ова со овошјето е супер! И јас по цели денови се давам во овошје, само од него не ми се гади.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот energy_m)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Труднички желби
17.11.2013 16:26:00   
vezilka RR
Абе во животот не сум изела толку мандарини како овие две недели. Абе ќе пукнам ако не изедам некоја. Прееска и аше останато уште една и јаземав да му ја излупам на Никола, оти и тој ги сака. И замислете му лапнав ена резанка, не издржав. Лелееее. И ме спопаѓа по луто. Ми се јадат лути фафаронки, хе, хе.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Труднички желби
6.10.2014 8:49:04   
Mihaela 2010
Sega za sega nemam posebni zelbi,no me raduva toa sto nemam zelba za blagouser posted image
So prvata bremenost mnogu jadev blago,sega sum si nekako povekje kon solenko,sirence,jogutce,krem sirce... a nesto posebno da se treskam od zemja nemam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 63
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Дали?
Jana9

Дали во животот сте ја сретнале вистинската љубов?

ДА (60%)

Не (20%)

Не верувам во вистинкс љубов (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!