|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Труднички желби
13.10.2010 9:29:04   
eskada
haha sea gleam i nekoj drug jade bureci pa samo takvi raboti mi se jadat a posle to mn mi e loso ama jas vazno da si se najadam

(Одговор на членот eskada)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Труднички желби
13.10.2010 9:30:21   
merema
hahhah kako mi se jade i mene burek ama ufff tuka nema hah pratete mi nekoij makedonski burekuser posted image

_____________________________

STO BILO-POMINALO,STO KE BIDE -KE POMINE

(Одговор на членот eskada)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Труднички желби
19.10.2010 8:34:05   
vezilka RR
Да ви кажам искрено како се ближи крајот се повеќе ми се јаде благо..и тоа не било што туку од кроасаните на 7 days..мњам, мњам..Леле првите 6 месеци колку водев сметка што се бутам у уста..сега врска нема, се јадам..ЌОТЕК за мене!!

(Одговор на членот merema)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Труднички желби
17.6.2011 10:07:41   
miana
Jas nemam posebni zelbi...Mesoto go odjadov i vo ovaa i vo prethodnata bremenost..Obisno sakam rebra na skara a sega ne sakam ni da gi vidam...A mnogu sakam argeta pasteta i zelencuk i ovosje :)

(Одговор на членот eskada)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Труднички желби
17.6.2011 14:27:18   
Lidina
Меракот за скара и мевца не ми помина ама ич. Ептен оти киселини имам инаку, секој ден месо би јадела. Немам многу килажа вишок само 12 кг,а стрв ме има фатено еднаш за хамбургер, и сега ми се јаде ко ќе ми текне. И кафе саакам многу, абе се што е нездравоuser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Труднички желби
17.6.2011 14:37:03   
miana
Lele a jas pa prestanav kafe da pijam  :)  Vo prvata bremenost i zigarite i kafeto bea prvoto nesto sto mi se zgadi...Sega kafe pijam po edno na den ( cigari prestanav da pusam koga zabremeniv so prvoto-pred 4 godini)  i toa za da mu pravam drustvo na mazmi i malce da me rasoni bidejki imam za ucenje a koga se vrakam doma od rabota sum kapnata i taka so toa se rasonuvam  ..>nekogas i samo mi go vari mazotmi i mi stoi taka kolku za da go druzam :) 

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Труднички желби
18.6.2011 16:51:45   
Lidina
lele Miana bravo jas pak mislam kojznae sto ke mu bide na bebevo ko ke se rodi. Kafedjija ke stane kako mene:)) I mene mi se zgadija cigarite ko ostanav bremena ama kafevo ne bre nikako:))))

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Труднички желби
18.6.2011 17:06:33   
lilicka
Јас сум само стрвнаuser posted image за овошје,неможам да си го замислам денот без овошје....баш денес ми се јаде лубеница и диња едвај чекам мм да дојде дома да искочиме да земемеuser posted image

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Труднички желби
2.8.2011 18:52:53   
Zivka*
I jas nemozam da ne kasnam ovosje vo denot.....samo ovosje mi bara bebusot,za drugo nisto ne sum strvna:))))))))
Ama ponekogas taka mi teknuva za burek,banicki i simit pogaca,a tuka vo Polska nema nisto od toa i mnogu mi fali nekako toa.... taka od vreme na vreme da si kasnam za dorucek od sabajle ,pa edvaj gi docekav roditelite na maz mi da si dojdat od makedonija za da mi donesat burek i simit pogaca ::(((

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Труднички желби
10.3.2012 6:45:54   
iskricka
Едвај чекам да почнат патлиџаните и краставиците, умрев за шопска.user posted image Инаку пошто ги оставив цигарите и не ми се лошеше, јадам по цели денови

(Одговор на членот Zivka*)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Труднички желби
10.3.2012 8:28:28   
Luci
Абе не умирај па тиии, има и сега патлиџани и краставици, супер се, бар тие што јас ги купив пред неколку дена. И направив шопска за мераккккк беше. Ај труднички извинете ако ви направив лиги сега со муабетов
ИЗВОРНА ПОРАКА: iskricka

Едвај чекам да почнат патлиџаните и краставиците, умрев за шопска.user posted image Инаку пошто ги оставив цигарите и не ми се лошеше, јадам по цели денови_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот iskricka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Труднички желби
10.3.2012 12:14:26   
Cipi Ripi
Lele i jas umrev za sopska, a svekrva mi sekoj den mi vika: sakas nesto kiselo??? A jas pusta Neeee, sakam svezo. Sakam sopska, i ona mi vika ke pocekas uste malce.user posted image Taka mi e koa ne mozam sama da si kupam.Grevce.Hihihi

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Труднички желби
10.3.2012 12:23:20   
Luci
Ај да не плачете, еве јас Ви направивuser posted image user posted image На здравје нека Ви еuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Труднички желби
10.3.2012 12:30:37   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Lele i jas umrev za sopska, a svekrva mi sekoj den mi vika: sakas nesto kiselo??? A jas pusta Neeee, sakam svezo. Sakam sopska, i ona mi vika ke pocekas uste malce.user posted image Taka mi e koa ne mozam sama da si kupam.Grevce.Hihihi

Знам како ти еuser posted image Лежев и јас во кревт 17 недели па што ќе ми донесеа тоа јадев.Не дека не ме прашуваа што сакам ама па кај ми носеа и да пребирам ли....А ако ти се јаде толку шопска нека ти купи мажот ти батали што вика свекрва ти.Небива па да ја мислиш шопската плус сега Луци уште толку те настрве со сликаваuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Труднички желби
10.3.2012 12:41:37   
Cipi Ripi
Bas taka se osekav, kaj mi nosat uste da prebiram, ama sea luci me sredi, mora da se kupuvaat patlidjani i krastavici.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Труднички желби
10.3.2012 13:10:19   
mama_sk
Aj svekrvica user posted image neka ne izvodi mnogu, neka ti kupi dva-tri domati i nekoja krastavicka barem kolku za merak, nema da se potrosi za 100 den. Tuuu kakvi se svekrvive, a da i pobarase kerkata ili sinot i na niv li ke im recese da pocekaat!?! Znam kako e da ne mozes da izlezes i sama da si kupis... ama ke mu se javis na mazule i ke mu se pozalis deka mnooogu ama epten mnoogumu se jade sopska salaticka na bebeto user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Труднички желби
10.3.2012 15:02:29   
meU87
Посебни желби до сега не сум имала, освен пред една недела што ми се прејаде грозје, ама кога видов дека килограм беше 330ден , а на сето тоа и не мирисаше на грозје, дефинитивно ми помина желбата user posted image
Инаку осеќам поголема потреба да јадам нешто месено, пецива, мекици, банички, тоа ми е слатко.

(Одговор на членот mama_sk)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Труднички желби
10.3.2012 15:44:05   
Cipi Ripi
Prijatelki moi, da vi se pofalam JADAM SOPSKA. Mazeto mi kupi patlidjani i krastavici, mmm, da ne e toj nisto nema da vidam. Ama i ne mozev da izdrzam, stvarno za 100 denari bese rabotava. Ajde povelete site, pogotovo trudnickite.user posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Труднички желби
10.3.2012 15:55:21   
Џесика
Ех, што ми е мило што ти се исполнила желбата Ципирипи, исто ко јас да сум се најала шопскаuser posted image за мт...
Јас кога бев трудна не бев толку стрвна колку што бев пред да забременам... а кога ќе ми се пријадеше било што, ич не се мислев, си купував веднаш... user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Труднички желби
10.3.2012 18:39:55   
kikicka
Ауу јас манијак за храна што ми текнеше одма набавував ,станував со мисла на бурек и одма не одев на факс без да апнам бурек од спањак и јогурт а после тоа обавезно крофна јадев user posted image ,и да не зборуам цело време јадев милки,сладолед сникерс се удавив у тој,палачинки леле секоја вечер затоа се сторив 30 кг плус а бебувко си се роди 3830 буце во образите беше како крофна иста user posted image ,е за солено ич немав нагон ама јадев колку толку.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Труднички желби
10.3.2012 18:45:26   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Prijatelki moi, da vi se pofalam JADAM SOPSKA. Mazeto mi kupi patlidjani i krastavici, mmm, da ne e toj nisto nema da vidam. Ama i ne mozev da izdrzam, stvarno za 100 denari bese rabotava. Ajde povelete site, pogotovo trudnickite.user posted image

user posted image за тм...и наздравје нека ти еuser posted image
Јас во двете бремености изразив желба за слатко од зелени смокви друго ништо посебно немав желба да каснам

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Труднички желби
10.3.2012 18:50:08   
Cipi Ripi
Fala mnoguuser posted image Zdravje da imate site.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Труднички желби
10.3.2012 18:54:39   
Cipi Ripi
I samo da vi prijavam deka sega ke jadam uste edna, ama ovaa so vecera/user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Труднички желби
5.9.2012 13:23:05   
babyblue
abe ne bev takva da go napinjam mm da mi donese nesto ludo za jadenje, ama imav epten merak za riba i toa pastrmka, celo vreme mi se jadese. go terav da me seta po site ribni restorani vo sk. ednas bevme na gosti kaj edni prijateli ziveat na 3ti sprat vo zgrada, dodeka se kacuvavme nagore(nemase lift) mi zamirisa na riba bev 6ti mesec trudna, nekoj od stanovite si spremal a mene pusto mi se jade riba. a lugevo imaa samo sardina, pa otidovme da kasneme vo restoran, mm sepak mi ispolnivase po nekoja zelba.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Труднички желби
22.5.2013 11:16:13   
Melanija RR
Посебни и екстремни желби немам, ако ми текне нешто да ми се пријаде не го бројам дека ми е од бременоста туку ми текнало како и пред тоа.
Ама кога некој друг ми прави муабет и ако се спомне храна ми викаат е да не кажам да не ти остане на мисла, или земи пробај ама те молам пробај, и на сите им викам абе ако сум трудна не сакам се да пробам user posted image

Ете пред 2 месеци кај старосватицата на гости и имаше руска салата и и викам ,знаеш дека помислив ми се пријаде мммммм и пред 5 дена ми вика ај дојдете вечер на руска помислив вика на тебе и направив user posted image и плус ми спремила и тањирче за дома

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Na koe?
Jana9

Na koe more bi sakale da odite na letuvanje?

Egejsko more (29%)

Jadransko more (57%)

Crno more (14%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!