|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Информации за остварување на правото за И...
9.9.2016 21:54:45   
kapina
Potrebni ti se dva spermogrami vo rastojanie da bidat od eden mesec i da bidat napraveni vo dve razlicni lab krvna slika za tebe hepatit b i c za soprugot i za tebe spermokultura hormoni na. Tret den od ciklus brisevi i 4 d eho za morfologija na matka

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1251
   RE: Информации за остварување на правото за И...
9.9.2016 22:36:02   
orhidea242
A inseminacii ne trebaat bidejki nemam lapro samo HSG so eden ne prooden kanal.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1252
   RE: Информации за остварување на правото за И...
10.9.2016 14:33:59   
kapina
Napravi barem dve inseminacii za sekoj slucaj pa mozda ke nemas potreba od ivf

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 1253
   RE: Информации за остварување на правото за И...
10.9.2016 15:50:38   
kik@
Orhideja242 najdobro javi se vo fondot I tie ke ti objasnat se sto te interesira. Eve ti brojcinja
023-289-053
023-289-012
023-289-011
023-289-010
Mnogu se fini I kulturni ama mozes da gi baras sekoj den od 12:30 do 16:30
Pozdrav I so sreka :-)


_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1254
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.9.2016 12:03:00   
gordana 123
zdr devojki sakam da mi kazi nekoj dali ilm praveno ivf vo njubor klinika i dali e pod fondot

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1255
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.9.2016 15:14:55   
kapina
Da rabotat so fondot new born klinik za iskustvo jas nemam iskustvo so ovaa bolnica no citam oti imaat mnogu pozitivni iskustva

(Одговор на членот gordana 123)
Непосредна врска до пораките: 1256
   RE: Информации за остварување на правото за И...
16.11.2016 14:23:57   
MademoiselleNina
Што документи требаат за второ ИВФ?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1257
   RE: Информации за остварување на правото за И...
16.11.2016 17:03:18   
kik@
Nina ZA VTOR OBID ZA IVF ti trebaat:
-2 spermogrami od razlicni kliniki so najmalku 1mesec rastojanie od prviot do vtoriot spermogram
-Spermokultura
-Hormonski status na 3 den od ciklus
-Pap test ne postar od 1god da e ureden
-Mikrobioloski brisevi
-Dokumenti od histeroskopija,laparoscopija ili 4d eho ako e tezok maski faktor
-Markeri za hiv, hepatit b I c
-Krvna slika, glikemija I sedimentacija
-izvestajot od ustanovata vo koja sto ti pravea ivf,znaci izvestaj od punkcijata i izvestaj od transverot
So sreka user posted image

_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1258
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.1.2017 12:19:09   
Kvisko
Само да си пишам тука за секој случај. Ако не ви стигне известување од Фондот за три-четири недели јавувајте се.
Мене пред некој ден ми стина писмо дека треба да комплотерима документација а воопшто не сум дала документи и плус матичниот број беше друг на жената што треба да го добие известувањето. Се јавив во Фондот и ептен ми се заблагодарија што сум им помогнала да ја исправат грешката.
Така што се прават грешки ненамерни некогаш затоа јавувајте се.
Сега само се надевам дека таа на која што и беше упатено писмото ќе си комплетира документацијата па ќе си добие едно слатко бебенце.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1259
   RE: Информации за остварување на правото за И...
3.10.2017 19:40:55   
Bebence 15
Me interesira koj dokumenti se potrebni za vtoro ifv? Prvoto bese so transfer na 2 embrioni, edniot izgubi srceva akcija, drugiot bese vanmatericno....Sega sakam da podnesam za vtor vaucer, sto mi e potrebno? Vi blagodaram

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1260
   RE: Информации за остварување на правото за И...
4.10.2017 18:30:39   
kapina
Ti treba pap test hormoni spermogram krvna slika brisevi hepatit b i c

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 1261
   RE: Информации за остварување на правото за И...
23.10.2017 20:33:38   
Bebence 15
Pak spermogram? Nemoze so tie od prvoto in vitro?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1262
   RE: Информации за остварување на правото за И...
25.10.2017 20:49:42   
kapina
Ako ne e postar od 6 mesec I spermogramot moze ako e postar ne

(Одговор на членот Bebence 15)
Непосредна врска до пораките: 1263
   RE: Информации за остварување на правото за И...
15.11.2017 15:26:24   
soncence**
Капина си одговорила за документите за втор обид за ивф преку фонд и гледам дака немас пишано за инсеминации. Не треба дда се прават повторно така ли ?
од 12 часот звонам во фонд но не ми се јавуваат за да прашам

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1264
   RE: Информации за остварување на правото за И...
15.11.2017 15:29:48   
soncence**
user posted image алал да ми е, не гледам дека погоре кики има пишувано што се траба

(Одговор на членот soncence**)
Непосредна врска до пораките: 1265
   RE: Информации за остварување на правото за И...
20.11.2017 11:10:48   
kate..
zdravo podolgo vreme me nema no sakame spermogram da ispitime no sekade baraa hiv da se ima ispitano e sega razbrav kaj maticnava moze da se odnese primerok ama idele od alfa lab mislam i go zimale primerokot i malku mi e nejasno zs od tamu ne barat hiv

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот soncence**)
Непосредна врска до пораките: 1266
   RE: Информации за остварување на правото за И...
22.11.2017 0:25:58   
suzeto
Zdravo devojki temava mozebi ne e bas za ovde no me interesira dali bolat inekciite decapeptil...treba da gi primam bideki pravev laparaskopija...tri treba da primam na sekoj 28 dena i koga e najdobro da pocnam

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1267
   RE: Информации за остварување на правото за И...
11.2.2018 20:58:09   
Leoo1
Zdravo da prasam nesto preporaka za doktor i klinika za ifv prvpat ke pravam zdravje ako bide se ko so treba ama me faka panika

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1268
   RE: Информации за остварување на правото за И...
12.2.2018 23:54:17   
kapina
Jas ti go preporacuvam Dr trajkovski new born klinika

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1269
   RE: Информации за остварување на правото за И...
13.2.2018 23:14:42   
Leoo1
Na listata na kliniki me vidov new born


(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1270
   RE: Информации за остварување на правото за И...
14.2.2018 19:48:48   
kapina
Drugo im e imeto tanina li taka nekako bese

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1271
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali ste mrzliva licnost?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!