|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вежби во бременост. Да или не?
3.3.2014 20:40:12   
Milicka27
И мене Др.Кристинка во Плодност ме советува да вежбам ама онака некои лесни работи, пешачење, јога, пилатес.....Па кај да е ќе си почнам со тоа нека се разубави времето и таман одиме на прошеткииииuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Вежби во бременост. Да или не?
30.4.2014 15:19:00   
Stefanija Stefi
И јас го добив истиот совет од неа user posted image и веќе некое време одам на јога и навистина ми е пријатно user posted image

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Вежби во бременост. Да или не?
15.4.2015 0:01:28   
Melanija RR
Има статија за Вежби и совети за трудници во која има насоки за вежбање , но секако пред да започнете консултирајте се со вашиот гинеколог.
Статијата прочитајте ја ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Вежби во бременост. Да или не?
10.2.2016 21:46:08   
MarigoldNeva
Rabotev kako aerobik instruktor koga ostanav prv pat bremena, koga ne mu odgovarase veke na bebceto mi stvarase nelagodnost i znaev sama koi vezbi mozam, a koi ne treba vekje da gi pravam. Vo sedmi mesec se zapisav na joga, ama mi bese premnogu sporo i dosadno. Mislam deka sekoja trudnica sama ke si znae i ke si oseti sto moze i kolku da moze da
vezba, edinstveno voljata za dvizenje e neophodna.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 54
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ja proslavivte godisninata od matura?

Da (33%)

Ne (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!