|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   пријателки од болница
26.7.2009 23:00:14   
mami
си стекнавте ли нови пријателки додека бевте во болница? комуницирате ли со нив сеуште?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: пријателки од болница
27.7.2009 1:32:09   
biljanaM
Мами јас бев сама породилка.....и сега комуницирам со самата себе ...хахахаuser posted image
за гревче бевuser posted image


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: пријателки од болница
27.7.2009 8:06:24   
mami
де бе Биле, зошто сама? толку немаше никоја друга? во Чаир беше преполно и затоа јаси уште една албанка бевме во помошната соба, кај сестрите па и немав комуникација со другите мамички, па сега и немам другарка од тамуuser posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: пријателки од болница
27.7.2009 11:45:48   
Еца
Јас имав прилика да бидам со уште две жени во соба, од кои со едната навистина се збилиживме, албанка е , но многу супер жена и мило ми е што имам уште една нова пријателка.Лиза ако имаш прилика да го прочиташ ова, а знам дека ќе се дружиме и тука, навистина ми е мило што те запознав тебе и твојата мала принцеза,убавица на мамаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: пријателки од болница
27.7.2009 11:53:12   
Nikolina
i jas imam prijatelka od bolnica so koja cesto se slusame ama za zal neznam koga ke se vidime potorno bidejki taa e od Kocani a jas od Bt.i Elena ajde raskazi sto kako bese znam deka si tuka tebe te brkamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: пријателки од болница
5.9.2009 11:01:58   
evgenija
jas bev vo soba so devojak koja ne bese mnogu po muabetot pa pogolemiot del od vremeto ili bev na mobilen ili go galev bebushot

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: пријателки од болница
5.9.2009 12:19:37   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nikolina

i jas imam prijatelka od bolnica so koja cesto se slusame ama za zal neznam koga ke se vidime potorno bidejki taa e od Kocani a jas od Bt.i Elena ajde raskazi sto kako bese znam deka si tuka tebe te brkamuser posted image user posted image user posted image user posted image


Nikolina,jas sum od Kocani .... A  i jas bev vo soba so prijatelka od bt.hmhm...jas se porodiv vo re-medika, a ti?kako ti se vika prijatelkata?da ne sum jas?!user posted image user posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: пријателки од болница
5.9.2009 12:24:07   
Nikolina
не бе душо баш би сакала да се познаваме лично,јас се породив во државна во Ск.а со неа се знам од патолошка заедно лежевме и баш пред некој ден се слушнавме на тел.а со тебе сигурна сум дека наскоро ќе се запознаеме и убаво ќе си се дружимеuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: пријателки од болница
5.9.2009 12:25:02   
profesorica
Јас повремено се гледам со две женички што беа во иста соба со менево болница од кои едната живее баш блиску до свекрва ми и често се гледаме и баш ми е мила.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: пријателки од болница
5.9.2009 12:27:51   
mother 29
se nadevam i jas .ako te nanese pat za Kocani kaj prijatelkata..pisi mi ke se najdemeuser posted image

a btw imav i cimerka na fax od bt heheh

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: пријателки од болница
5.9.2009 13:02:15   
Natasha5
И јас имам пријателка од болница ,албанка ама многу фина.Си разменивме тел бр.ама не и се имам јавено бидејки нејзиното бебе бесе ризицно и остана во болница усте 2 месеци.Ако е се во ред би требало сега да се дома со бебусот.Па не знам сто да правам дали да и се јавам да видам како се некако ми е незгодно

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: пријателки од болница
4.10.2009 11:51:38   
mami
Нате јас мислам дека треба да и се јавиш..зошто, ако сте се спријателиле сосема е нормално да се јавиш и да ја прашаш како е бебушот сега  

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: пријателки од болница
10.11.2009 12:40:32   
profesorica
ние бевме во соба 8 женички од кои 3-4 беа албанки и баш убаво ми одеше муабетот и со нив.фино е кога ќе запознаеш полно мајки.и фино е кога ќе се сретнеш со нив по некое време и ќе им го препознаеш бебчето кое можеби и сте го држеле во раце за време на вашиот престој во болницата.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: пријателки од болница
24.3.2010 8:54:24   
mother 29
јас имав битолчанка во соба во ре-медика..се вика Јулијана,глумица во Битолскиот театар,роди керка и ја крстија Веда..
немаме контакт,а баш би сакала!сега слушав на тв за БТ па ми текна на неа!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: пријателки од болница
24.3.2010 8:56:04   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

јас имав битолчанка во соба во ре-медика..се вика Јулијана,глумица во Битолскиот театар,роди керка и ја крстија Веда..
немаме контакт,а баш би сакала!сега слушав на тв за БТ па ми текна на неа!user posted imageвон темата, ама морам да кажам дека многу ми се допаѓа името Веда, ама ептен user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: пријателки од болница
28.7.2010 8:32:02   
Палешка РР
Благодарение на РР и јас синоќа се најдов со мојата пријателка од породување, со која лежевме кревет до кревет четири дена user posted image  

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: пријателки од болница
8.9.2010 23:26:19   
suzeto
ne steknav novi...so albanka bev taa ne znaese makedonski a jas ne znaev albanski user posted image si zamina drugiot den , pa me premestija vo druga soba,taa sto bese vo sobata e znaev od porano taka da nova ne zapoznav

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: пријателки од болница
9.9.2010 10:10:41   
arh_diz
Jas zapoznav prijatelka , malku sme podaleku no veke uspeavme da se sretneme so bebinjata taa ima devojce a jas masko

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: пријателки од болница
9.9.2010 14:02:58   
mama26
hhaha bev so uste edna vo sobata crnkinja.....ama nikako nemozev muabet da napravam zasto 2 dena gi prespa.abe luge deteto ne go pobara.moevo so mene bese celo vreme samo za vakcina go zemaa i pak stanav im go barav user posted image user posted image user posted image a tamu polno bebinja naredeni user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: пријателки од болница
9.9.2010 18:26:28   
Martins mom
Да, стекнав 2 пријателки...едната не ја гледам често, живее во едно подалечно село, а со другата често се сретнуваме...Ми помогнаа многу, да не беа тие не знам што ќе се случеше со мене и моето user posted image  user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: пријателки од болница
10.8.2011 13:23:50   
Mihaela 2010
Da,mama Elena,se porodi polovina cas pred mene isto ima kerkicka,si komunicirame cesto,proslata nedela bevme zaedno so lepoticite vo Jambouser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: пријателки од болница
10.8.2011 13:32:10   
miana
steknav prijatelki,duri ednata si go krsti deteto po mene :) ama ne sme vo kontakt..I se zasviga moeto ime mnogu i taka si ja krsti kerkickaata

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: пријателки од болница
10.8.2011 13:56:34   
Natuska85
Јас пошто лежев 20 дена во болница именикот во телефонот ми се збогати па може со 20 нови контакти.Со 4-5 од нив редовно контактирам.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: пријателки од болница
10.8.2011 14:05:07   
miana
mene koga mi rekoa deka si odam ,zapaliv patikite i gledav samo da me snema
5 dena lezzevme...Ke citate porodilna prikazna narednata nedela

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: пријателки од болница
10.8.2011 14:44:42   
Pepelaska *
се дружев со сите цимерки прво беа само 2 а кога си заминував 6. Утрото после мене се породи една снаа за братучед на мм која само на свадбата ја имав видено бевме кревет до кревет,се спријателивме и и сега си комуницираме а од другите немам контакт за жал пошто некоја си одеше за еден ден друга друг и немаше време многу за контакти

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?