|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чоколадо
10.5.2010 21:53:22   
Viktori
Јадат чоколадо само за Нова година, дури траат пакетчињата. Јас никогаш не сум купила чоколадо.
Порано мајка ми им носеше животинско царство ама сега не ги ни прометуваат. И чудна работа.. никогаш не ни побарале чоколадо, а секој ден се мотаат со мене по продавници.



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Чоколадо
10.5.2010 22:06:36   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za tebe Viktori.
Evemene Monika seuste mi nema probano cokoladi iako kaj nas znae da sedi i na masa i da ne zeme.
Pedijatarot nas ne pofali za toa i ni rece stom naucila da zivee bez nego uste poubavo za nea.Mozebi izgleda tvrdoglavo od moja strana a mozebi za nekogo izgleda cudna mojata postapka sto ne sum i ponudila cokolado na Monika no toa e moja odluka za sega site ja postuvaat.
Namesto cokoladi i nosat banani i portokali.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Чоколадо
10.5.2010 22:11:37   
jovanka
Jadat i dvajcata a poveke sin mi saka od kinder torticiti.Dokolku se dava cokolado vo odredeni kolicini ima pozitivno dejstvo vrz organizmot zatoa sme tuka roditelite da kontrolirame da ne se sluci cokoladoto da bide glavno jadenje da im se ponudi kako uzinka.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Чоколадо
11.5.2010 0:50:06   
Maca25
Јас воопшто не сакав да и дадам на НИна чоколадо, ама мм запна ај малце ај малце и сега ептен се нервирам што ја научи да јаде благо. многу сака чоколадо. и даваме живоетинско царство или крем бананче, ама поретко.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Чоколадо
25.9.2010 22:14:53   
Палешка РР
Марио и дал Милкинис на Миа денес user posted image што е вика ова, јас ќе јадам таа да ме гледа, е неможи user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Чоколадо
25.9.2010 22:18:52   
Mamicka3
Paleska pa ubo napravilo deteto Mia veke ne e tolku malecka more neka jadi so mu dusa saka na malata kuklicka

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Чоколадо
25.9.2010 22:48:56   
mama26
moevo dete uopste ne jade cokolado i se sto e blago...cudno duri...iako stomatologot mi vika deka treba da se raduvam na toa user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Чоколадо
3.1.2011 18:30:05   
suzeto
jade i toa mnogu,narocito napolitanki........porano davase sve sega ne dava nikako iako ne go jade seto ne go dava, vika za posle ce si cuvam..sekoj den obavezno kinder po edno parce nekogas i plus druga cokolada ili politanka...........izgleda na mene se pogodil za toa user posted image user posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Чоколадо
3.1.2011 19:24:55   
Палешка РР
Леле колку чоколадо имам изедено деновиве од колетчињата на Миа, мх, мх user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Чоколадо
3.1.2011 19:27:14   
Maca25
Нина доби еден куп пакетчиња пооолни со чоколади. Ко за беља па на нас е ни се јаде баш толку многу user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Чоколадо
3.1.2011 21:18:31   
mama26
kaj nas e po staro..seuste ne jade cokolado.da go molis za edna kocka user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Чоколадо
3.1.2011 21:52:44   
suzeto
ic da ne go molisuser posted image cokoladata kaj mali deca stvara nervoza...na edna prijatelka od amerika taka i rekle na dr.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Чоколадо
4.1.2011 9:41:38   
mama26
tocno suzeto poveke energija..moevo ne sednuva uste cokolado da jade i nesvest ke padnam user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Чоколадо
4.1.2011 10:21:18   
sandravlae
Monika ne jade cokolado duri i koga sedi na masa ona zema i ni dava na nas. Duri i pedijatarot ni rece ako naucila da zivee bez nea uste poubavo, i da ne ni palo na pamet da i dademe dodeka mozeme da izbegnuvame. Za sega e vaka pa ke vidime za ponatamu.


pedijatarot na marko ni kaza deka doktorive bile na predavanje konvencija sto i da e i deka tamu im kazale deka posle acerolata najgolem antioksidant e cokoladoto normalno pozdravo e toa so 70 % kakao no decata nemozat da go jadat toa pa za niv zivotinsko,ama normalno da ne se preteruva otprilika edno zivotinsko vo denot e dovolno.
marko e 16 meseci pa znae retko da pobara "ago" hahhhaah

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Чоколадо
5.6.2011 17:43:59   
Snowhite RR
Свекрва ми од градинка кога биле на предавање и баш прашале за чоколадо и таму му рекле дека чоколадото не е штетно туку напротив е убаво за развој на мозокот, особено темното чоколадо. Е сега се разбира во нормални граници. И јас мислам дека за штетно го сметаат заради тоа што кога децата ќе почнат да го јадат, не знаат колку е доста и го јадат во големи количини и со тоа ем не им се јаде друга храна, ем и забите ги расипуваат. А ако се јаде секој ден по малку не е штетно.
Јас на Михаил му давам од 8 месеци некаде и почетокот му давав по 1 животинско дневно, ама сега е поголем и ако види во фрижидер чоколадо нема шанси да не го изеде и кај бабиве му даваат и стварно не знам колку јади, некогаш па може воопшто да не изеде чоколадо


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Чоколадо
11.6.2011 0:22:43   
suzeto
da temnoto cokolado e zdravo...no tie ne go jadat toa i ne veruvam deka nekoj go jade toa.....i nie ne go jadime

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Чоколадо
4.11.2011 8:24:07   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

Ne znam dali e za tuka prasanjevo ama zivotinsko carstvo od koga pocnavte da davate na decata?Prasuvam posto sin mi ima 7 meseci i duri posledniov mesec pocna ubavo da ja prifakja hranata,pred toa jadese po malku nekako tesko gi navikna vkusovite i mislam deka e rano za cokolado.Preeska svekor mi mu akna so sila parce vo usta ovoj se zgrozi i povrati se sto jadese prethodno.Na jatrva mi maliot jade torta,grav i takvi stvari od 4 meseci pa mislat deka i moeto taka treba.


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Jas i imam dadeno od 4 meseci taka malku topeno a ne da i butkam inaku od 5 meseci i monte ima jadeno i odi neka go povrati toa kako i se usladi .inaku reakcii nikakvi nemashe nesto alergija i slicno


ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

Mene mi e malku strav i se novo koga mu davav mu davam preku den za ako ima reakcija da bide porano,a ne sum bas za cokolado da jade sega zosto mnogu tesko ja prifati hranata,duri sega pocna normalno da jade.Si mislev da ne se navikne na ubavo blagicko pa posle da ne jade zelencuk.Ama ne bilo taka go povrati,dali moze deka prv pat se zapoznava so toj vkus.A i plus sme so egzem pa naknadno vnimavam sto mu davam.



< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 4.11.2011 8:25:13 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Чоколадо
4.11.2011 8:29:07   
AnnaMolly RR
Филип е луд по чоколадо! НИКАКО не му давам да јаде повеќе од 1 животинско дневно или 2 ретчиња киндер. Во последно време јаде чоколадо за готвење, имам едни како мали топчиња и интересно му е.
Ама кога е кај бабите или ако види цело чоколадо некој да му донесе, нема престанување додека не го снема, па мора и мама да помогне (тешко менеuser posted image ).


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Чоколадо
4.11.2011 13:28:30   
Natuska85
Една пријателка пред некој ден на user posted image покрај другото му донесе и неколку чоколатца животинско и јас и викам аа фала,фала ќе се облажи мама.И ова таква зачудена па нели К. има веќе 6 месеци не му даваш чоколадоuser posted image .И почна да ми паметнува што треба што не треба да се дава.Ок,ок.Какво чоколадо,уште сеа ако го учам на благо кај му е крајотuser posted image .И така чоколатцата фино лепо завршија во стомачето на мамаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Чоколадо
4.11.2011 14:04:57   
JovanaJ
Nie posle godinka pocnavme cokolado da jademe. Ama otkako go proba....tolku bese. Bara cesto sega.
Si jademe site nie blago, pa i sin mi....user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Чоколадо
4.11.2011 14:12:48   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Една пријателка пред некој ден на user posted image покрај другото му донесе и неколку чоколатца животинско и јас и викам аа фала,фала ќе се облажи мама.И ова таква зачудена па нели К. има веќе 6 месеци не му даваш чоколадоuser posted image .И почна да ми паметнува што треба што не треба да се дава.Ок,ок.Какво чоколадо,уште сеа ако го учам на благо кај му е крајотuser posted image .И така околатцата фино лепо завршија во стомачето на мамаuser posted image user posted image user posted image пат слишам на толку мало дете да му се даде чоколадо. Јас на моето user posted image сега за роденденот му дадов да проба од тортата бидејќи беше чоколаден мус - неколку пати лизна и не сакаше повеќе. Има провано и неколу лажички пудинк Монте тоа повеќе му се допаѓа.



< Поракaта ја уредил penelopa -- 4.11.2011 14:14:02 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Чоколадо
4.11.2011 14:25:39   
Maca25
Ќерка ми периодично јаде чоколадо. Може цел месец да не проба, па после едно цело киндер да изеде. Додуша и ние ретко купуваме чоколадо дома. Обавезно некој кога ни доаѓа и носи чоколадо, кое одма јас го зимам и го кријам. И давам по едно ретче после јадење, ако јадела убаво. Ако не јаде нема ни чоколадо user posted image . 2 пати неделано јаде Монте или крем бананче. Повеќе сака Марети брускети. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Чоколадо
4.11.2011 14:26:23   
miana
Kerkami gi ima odjadeno...Polni sme so cokoladi doma...mnogu mi e smesno koga nekoj se obiduva so cokoladno da ja zalaze a taa ne trza user posted image Ajde dojdi so mene ' ke ti kupam cokolado....user posted image ili ' ako si mirna ke ti kupam cokoladouser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Чоколадо
4.11.2011 15:36:25   
kikicka
Ние јадеме кога мама ќе даде сама незнае ни да каже освен бумба и ма ма татее ...атце незнае и не добива user posted image и јас како натушка кога и носеа како помала се завршуваше во моето желудниче ....монте и давам моѓе еднаш во неделата или преку две зависи како ќе купам,исто и со животинското ..овде има едно чокса се вика и е мнг убавооо и така ќе и го отворам и она сама си го тооопее па кога ќе си се наручка го фрла и толку ....денес и дадов нутела една лажичка со бискоти и банана така испасирано и мнг убаво беше....

< Поракaта ја уредил kikicka -- 4.11.2011 15:41:49 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Чоколадо
4.11.2011 15:48:12   
Pepelaska *
јас му дадов дури на 10 месеци и тоа една коцка две со гриз варен. Не е многу по благото ако му дадам ќе си касне ако не не бара ама ако види случајно чоколадо ја отвара и ја гризе user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?