|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Детска опрема
11.3.2009 18:34:24   
nina
Која беше првата играчка што му ја купивте на вашите најмили?Или која играчка мислите дека треба да ја добијат прва вашите најмили?Дали има врска каква е играчката?
Па според психологијата да има врска ,но според вас?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Детска опрема
21.3.2009 14:29:01   
mis.
Ovaa e veke detska igracka.Jas pod detska oprema razbiram nesto drugo.Prva igracka na nas ni bese plisana meka sarana tropka vo forma na zvezda.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Детска опрема
21.3.2009 18:28:41   
nina
Добро можеби си во право Мис но сепак може тука за се да се отвара тема па пишав таков наслов бидејки немора само на играчките да се задржуваме.Еве можеш ти да ни напишеш што подразбираш под детска опрема.А за вашата прва играчка сум слушала дека прва играчка треба да е топка шарена по психологиите.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Детска опрема
22.3.2009 0:16:46   
mis.
Pod detska oprema podrazbiram kolicka, relaksator, sediste za vo kola.lulaski, velosipedi,dubalca,krevetcinja itn
Najupotrebuvana rabota bez koja nemozam a se zamislam e detskata kolicka.Za martin maskimalno ja iskoristiv taka sto za stefan morav da kupuvam nova i ne mi e krivo premnogu ja koristam.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Детска опрема
22.3.2009 16:29:09   
nina
Mis во право си јас еве не ми ни текна на тоа а плус мислам дека и играчките се дел од децата.Па ајде да пишуваме за колички и релаксатори:
-Од каде набавивте колички и релаксатори каде има поефтини  и поквалитетни?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Детска опрема
22.3.2009 17:02:22   
mis.
Kolicka kupiv koga bev 9 mesec.Setav niz cel grad sakav ubava,praktivna polu letna i da ne e skapa a kvalitetna.user posted image user posted image user posted image Se vo 1.Na kraj najdov edna prodavnica za kolicki a ima i nesto detska oprema se vika pir komerc vo keramidnica.Tie se glavni uvoznici na chipolino za makedonija i se so cena do 1000 den poeftini.Kupiv edna mnogu sum zadovolna za 4800 aluminiumska so amortizeri PRIMA.
a relaksatorot go najdov za 1800 karsi biser vo aerodrom vo mini trgovskiot pozadi vo redot kaj chico.drzat samo detska garderoba a togas imaa i relacsatori.toj e na bertoni.

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Детска опрема
21.5.2009 11:46:25   
mami
релаксаторот од Бертони го имаме и ние, го добивме на подарок од кумовите и да ви кажам го искористуваме максимално, Лука уште спие во него понекогашuser posted image
а количката ја купивме во бебе центарот, накај парк, кај што беше Чико порано, беше на попуст 6000 ден. и да ви кажам дека ја искористуваме максимално , пробана е и по дожд и снег и мраз и плажаuser posted image user posted image user posted image user posted image буквално секаде...Не е некоја позната марка, дури и не ми текнува сега како се вика. доаѓаше заедно со транспортер што исто го користевме додека дозволуваше Лука, после го израсна па сега е кутија за играчки.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Детска опрема
30.5.2009 0:29:10   
biljanaM
И ние имаме релаксатор од Бертони, и боксот ни е од Бертони, а количката не знам каква е ама ја добивме на поклон од свекрвата 6000 денари ја зема, добра е голема колица ама ние веке не се воземе во неа, кенгурот многу ми олесна....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Детска опрема
11.7.2009 19:09:52   
mami
што мислите за оние потпори пластични на кои се легнува детето додека го бањате? или за столчето за во када? ги користел некој некогаш?

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Детска опрема
17.9.2009 14:48:57   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_27

Здраво на сите !
Сакам да ве поздравам и да ви кажам дека сте ептен супер!!!
Од вас дознав и научив многу работи, преубави теми и прашања се разработени, така да мислам дека и не остана нешто недискутирано.
Ќе бидам мама за скоро време, терминот ми е крај на октомври, почеток на ноември и би сакала да споделам мислења со вас во врска со количка за бебето. Периодот е малце проблематичен за изнесување на бебето надвор и не знам дали е потребно да купам сега или да оставам за понатаму (на пролет).
Какви колички користите, на која фирма, кои се најприкладни за бебето?
Голем поздрав до ситеМама_27 Ние имаме количка од Пјер кардин ја земавме околу 12000 а со неа одеше заедно и релаксатор и задоволна сум иако не беше многу користена а особено кога почна да оди Дамјан.А инаку наши пријатели имаа земено една 9000 на chicco самоп без релаксатор и топ е многу ми се допаѓа.Мама_27 сега заладува а ноември веќе ќе биде ептен ладно и + дури ти поминат 40 дена може и снегови да фатат, мој совет ти е да почекаш, обично околу нова година има попусти па може ќе начекаш некоја добра и квалитетна а за пониска цена.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 17.9.2009 14:55:56 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:15:33   
mama_27
Thank you user posted image

Јас така и си мислев, да поминат студовите па да купам, ама кога слушаш тетки-стрини од страна така е user posted image  Бебињата одма требало да се изнесуваат надвор да добиеле имунитет (баш на најголемите студови и мразовиuser posted image )

Во право си за периодот околу Нова Година, сигурно ќе има попусти, така да веројатно ќе почекам, имунитетот секако ќе си го добиеме со или без количка user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:19:42   
mami
јас сум за тоа да си земеш количка веднаш..ако не надвор тогаш дома ке си ја користиш..а за студовите исто сум како оние баби кои ти кажувале- и на снег- детето надвор...ке ужива и ке му годи свежиот воздух...не планираш ваљда цела зима да ја поминеш затворена дома? а каде и да излезеш надвор верувај дека ке ти треба количка, нема сигурно цело време во раце да го носиш бебетоuser posted image

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:24:01   
mama_27
Уффффф
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:25:40   
mother 29
samo kupi si letna kolicka,zatoa sto vo leto ke bide pogolemko i togas poveke ke setkate.a da zemi si vednas.kaj mene Marko na pocetokot spiese vo kolickata.tie zimnite se glomazni i na leto nema da ti vrst rabota.
nie imame chico i jas sum zadovolna od nea, ja zemav na popust od enci-menci okolu 9 000 cinese

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:27:54   
mother 29
a da ..i za iznesuvanjeto,preporaclivo e i vo najgolem stud da se iznesuva po malce...soodvetno obleceno

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:28:29   
profesorica
mama_27 твое е да одлучиш што ќе правиш мила,

нормално е дека ќе наидеш на различни размислувања на форумов, сепак 40 дена ќе навршиш баш пред нова година па и не е страшно тогаш да купиш количка.

Еве ти една идеја, гледај до тогаш кај има, што има, какви се, што се и одбери некоја па кога ќе дојде моментот само ќе отидеш да ја купиш.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 17.9.2009 15:31:25 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:30:44   
mama_27
Срцки сте user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Детска опрема
17.9.2009 15:40:11   
srnicka
I jas ke se porodam vo noemvri ( ZIMO) ama planiram kolicka obavezno da si kupam uste sega. Nema da sedime doma celo zimo, ke se setame ako ne vo ramstore i tamu ke ja koristime maximalno duri e ladno :))))Znaci ke ni treba user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:07:43   
mama_27
Срничка, сакав да те прашам дали си разгледувала по градов колички, јас шетав деновиве и ништо не ми фати око. Тие што се до 9000-10000ден воопшто не ми се допаѓаат, а тие убавите се над 20000ден. Не знам дали има логика да се инвестира со оглед на тоа што и нема долго да се користи user posted image

Немам никакво искуство, нон-стоп сум во размислувања, а и немам кого да консултирам, прва сум, немало многу долго бебе во фамилија, а и од другарките сум прва user posted image
Најсигурна сум дека ќе купам релаксатор user posted image , мислам дека ќе го искористам зашто бебето ќе може и да си спие во него и да седи кога ќе подпорасне.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:12:59   
srekna mama
мој совет да не се инвестира толку во количка.И не се сложувам дека ќе ти треба во зимо,бебето ке си спие на кревет.Моево има 3месеци,купивме количка (јас не сакав скапа-3 700) и не го собира,кога спие сака да си се истегне... Вие напролет ке направите 5-6 месеци,па подобро земи си летна,ем се полесни и попрактични,Релаксатор добив од колешките,седи во него 20 мин и почнува да плаче.Тоа е мое искуство,па размислете си


(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:22:51   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_27

Најсигурна сум дека ќе купам релаксатор user posted image , мислам дека ќе го искористам зашто бебето ќе може и да си спие во него и да седи кога ќе подпорасне.


I da se prevrti so nego koga ke sedi da go poklopi i da si ja cukas glavata posle.
Jas sum za kolicka i vo nea ke moze da spie dodeka si doma i daleku podolgo ke ja koristis otkolku relakssatorot

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:40:51   
srnicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_27

Срничка, сакав да те прашам дали си разгледувала по градов колички, јас шетав деновиве и ништо не ми фати око. Тие што се до 9000-10000ден воопшто не ми се допаѓаат, а тие убавите се над 20000ден. Не знам дали има логика да се инвестира со оглед на тоа што и нема долго да се користи user posted image

Немам никакво искуство, нон-стоп сум во размислувања, а и немам кого да консултирам, прва сум, немало многу долго бебе во фамилија, а и од другарките сум прва user posted image
Најсигурна сум дека ќе купам релаксатор user posted image , мислам дека ќе го искористам зашто бебето ќе може и да си спие во него и да седи кога ќе подпорасне.

Kompletite se mnogu skapi ama jas baram obicna sto e 0+ bideljki imam transporter i korpa od CAM, bev vo CAM ama samo kolicka e 14250. Vo romantika do sobranie sto e ima kolicki na piere carden imaat 15 % popust i ima ubavi za 5-6000 den. Proveri si ako ti se bendisaat tie ne se skapi, a kompletite so transporter mislam deka bea okolu 11000. Pozdrav

(Одговор на членот mama_27)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:42:51   
mami
а во бебе центарот на Илинденска видовте?Ние насата на попуст од таму ја земавме 6000


(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:45:25   
Весна
Уф, еве јас тука најнеискусното, ама ај да си ја кажам логиката.
Бидејќи, здравје, и мене ќе ме фати тој период со бебето, размислувам да си земеме релаксатор и еве зашто... Зима ќе биде, а секако не би се задржале повеќе од половина час надвор, па извади, расклопи, па склопи количка и отиде времето, а вака со релаксаторот ќе може да се успива, игра, па и храни.
Е штом ќе пукне пролет, бабите летна количка ќе купат user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Детска опрема
18.9.2009 8:47:47   
mami
хехехех ке го шеташ во релаксатор надвор? не е баш толку лесно...user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?