|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кредит преку банка
7.4.2012 15:09:47   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Анонимен ние сме скоро ист случај како вашиот и еве веќе година време сме во новиот стан.Јас мислам да не чекате повеќе,да почнете да си барате стан.Може ќе заштедите за две три години и ќе плаќате помалку камата пошто главницата ќе ви е поголема меѓутоа што е со парите дадени за кирија(фрлени во воздух)user posted image .Со тие пари што ги дававме за кирија ние денес си ја плаќаме ратата од кредитот,меѓутоа знам дека за неколку години станот ќе е целосно наш нелиuser posted image
i jas sum za ova  da zemes kredit ali da se iskoristi razumno a sto vikaat za odmor toe ne mi se sviga i nie zemavme za da si ja napravime kujnata i dnevnata i eve ni zavrsuva vo maj posledna so mm ne mozeme da se razbereme toj vika veke ne zimam kredit ke stedam a jas mu vikam (ti si mnogu po toa stedenjeto znam) nema ni denar da zastedis  mu vikam zemi pak za da kupime kola bidejki se sluzime so na moite isto i kako nasa e ali ne e toa toa neli ja imas vo dvor drugo e nekogas i na niv treba i na nas vo isti moment i lugeto (moite )sekogas odlozuvaat sto i da e samo da ne se naluti mm,i mu vikam zemi i znaes deka toj mesec mora da vneses rata sakal nejkel mora za toa najprvo da odelis pa za drugo ako ima a vaka nema sansi da zastedis sto vikaat starite kolku poveke imas poveke trosis i ne znam kako ke bide seuste sme vo prigovori


< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 12:43:14 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кредит преку банка
2.7.2012 23:25:40   
anaana
da ve prasam dali mozam da zemam kredit dodeka sum na porodilno. edna koleska mi rece deka taa cekala dodeka da i zavrsi porodilnoto uste 2-3 meseci za da moze da zeme?
a mene nekako mi se brza. sakame stan da kupime i nekako do noemvri krajot sum na porodilno..

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кредит преку банка
3.7.2012 0:28:52   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

da ve prasam dali mozam da zemam kredit dodeka sum na porodilno. edna koleska mi rece deka taa cekala dodeka da i zavrsi porodilnoto uste 2-3 meseci za da moze da zeme?
a mene nekako mi se brza. sakame stan da kupime i nekako do noemvri krajot sum na porodilno..


Нема врска што си на породилно...јас баш прашував и тоа за станбен кредит...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кредит преку банка
3.7.2012 1:04:15   
anaana
znaci mozam da ti popolnam aplikacija i da dobijam potvrda od rabota za plata. drugi dokumenti nesto od fondov ne treba??
i mene me zacudi koleskava sto mi rece deka ne mozam.. bas ke prasam vo tutunska utre

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: кредит преку банка
8.10.2012 14:21:53   
MotherCare
млади сте супер, ќе заработите! него, има од тие кредитите за рефинансирање, баш читав во Капитал весникот. Добра работа се. Да се земе нов кредит, но по поповолни услови – подолг рок на отплата и пониска каматна стапка, и да се врати стариот кредит...најубаво!

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: кредит преку банка
7.11.2012 11:51:25   
anaana
nie zadovme kredit preku stopanska banka sega :)
lele kolku godini za otplata. ama si dobivme stance :))
lele kolku se raduvam
inace preku tutunska ne mozevme bidejki imaat administrativna zabrana, a kaj mene na rab. ne mi potpisuvaat bidejki sum uste na porodilno - ne mi stigalo plata od kaj niv tuku od fond.
ama preku stopanska ne baraa takvo pa uspeavme.. i ete ni go odobrija :))
odvaj cekam da si go zememe klucot i da pocneme da renovirame.
ako znaete dobri majstori za skopje kazuvajte :)))

(Одговор на членот MotherCare)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: кредит преку банка
26.12.2012 20:28:23   
Anci 84
Dali nekoj znae ,dali moze so maticen broj i ime i prezime(sekako) da se vidi dali taa licnost e kreditosposobna.Mislam dali tie vo banka si imaat uvid vo toa vednas koga ke go ispisat maticniot broj,znaci podatoci za taa licnost.Znaci rabotata e vo toa sto zolvata ni dolzi pari,i celo vreme podnesuvaat kredit i ni kazuvaat deka gi odbivaat,a mazot raboti vo drzavna firma i zima dobra plata,pa mojot somnez e vo toa deka tie moze i voopsto ne podnesuvaat za kredit samo da ne gi vratat parite.user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: кредит преку банка
30.5.2014 21:57:39   
Dilina
Само што ја видов темава ми се стемни user posted image

И кредит, и кредитна, минус, дајнерс,,.... user posted image

На кој не му треба не му препорачувам, ама па да не се кредитиве ништо не може човек д акупи и да нашрави за дома...

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: кредит преку банка
30.5.2014 22:14:49   
LoveableMe RR
Денес нема човек што нема кредит, рати на картички.....ама тоа е, мора да се турка....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: кредит преку банка
30.5.2014 23:15:59   
mommy_angels RR
Јас овде можам само да кажам дека сами со мм си купивме плац и направивме куќичка.Епа вие "do the math" user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: кредит преку банка
31.5.2014 12:57:14   
Melanija RR
Сакам ама нема user posted image да живее капитализмот user posted image сериозно можеби и може кредит преку некоја бакна но не верувам со договор на 6 месеци.
Не ни дошло нож до грло,а ако биде ќе бараме чаре.
Дали знае некој да дава некоја банка кредит (онака мал) за договор на 6 месеци но без обврска да се зема плата преку нив,ниту некакви гаранти и жиранти?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: кредит преку банка
2.6.2014 9:34:31   
sandriana RR
Дали знае некој да дава некоја банка кредит (онака мал) за договор на 6 месеци но без обврска да се зема плата преку нив,ниту некакви гаранти и жиранти?

Вака- банка-лихвар, или позајмица од свој user posted image Малку црн хумор, ама мислам дека дури ни штедилниците не даваат кредит на овој начин (евентуално да прашате, ако се работи за сума докај 1000 еур, па некоја опција со нотари мислам има), ама кај нив каматите се плафон.
И да прашате во Шпаркасе банка - сега кога јас земав кредит, кај нив наидов на најсоодветни услови.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: кредит преку банка
23.8.2014 22:21:40   
Dilina
Знам дека во стопанска даваат кредити без жиранти итн .... ама за толку краток период нз....имаат една картица, мој ќеш е таа... колку ќе извадиш на таа сума ти сметаат, некако како кредитна само неможе да се пазари со нејзе.. и сигурно како и кредитната може колку сакаш средства да ставиш на нејзе... прашај за тоа мислам дека ќе ти заврши раб...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: кредит преку банка
24.8.2014 0:25:12   
kapina
Nema takva banka jas zemav kredit od komercijalnabanka bez ziranti500 evrano na mm at
tata ode preku nea I fala bogu ovoj mesec mi bese posledna rata gotovoe

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кредит преку банка
9.2.2018 11:10:21   
Aneta A
Zdravo,

Koga ke docni porodilnoto a mi trebaat pari cesto koristam mali kreditcinja od:

www.krediti.com.mk

zemam 4.000 denari vrajkam 4700.
Mozebi e skapo, ama koga ti treba toa e.
Plus ne izleguvaam od doma apliciram on line, ne mi baraat dokumenti, i mi gi isplajkaat za 1 cas.

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кредит преку банка
21.1.2020 15:53:45   
Sandan
Никогаш нема да земам заем - ако немате добра работа, тоа ќе донесе само повеќе проблеми за вашето семејство. Како и да е, треба да се обидете колку што можете, обидувајќи се да најдете работа ... Јас работам дома сега како трговец, можете да проверите на коментарите на Instaforex ако сте заинтересирани.

(Одговор на членот Aneta A)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

iminja
cece7

iminja

martin (38%)

marin (16%)

maksim (46%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!