|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што ве прави тажни?
29.10.2010 17:42:05   
annie
тажна сум секогаш кога ќе помислам низ се што поминавме како семејство од доаѓањето на свет на нашето второ детеuser posted image user posted image user posted image кое се роди со тешка генетска болест..........тажна сум кога ќе ми текне дека моето првородено дете растеше без мајка покрај мајкаuser posted image user posted image user posted image (поради болеста со мојот син повеќе бевме во болница отколку дома)

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што ве прави тажни?
29.10.2010 20:51:12   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Ако најблиските ме повредат, ако ме изневерат на било каков начин, оние кои најмногу ги сакам.
Тажна сум кога некој од семејството е болен, тажна сум кога и моите деца се тажни.
Најтажна ме прави отсуството на татко ми !


Paleska, kako jas da sum go pisuvala postov... i uste. sekogas me pravi tazna siromastijata i nemokta na decata sto ziveat vo poedini drzavi vo Afrika i site regioni kade sto ima vojni. Tie siroti mali, gladni i bespomosni sustestva. Sekojdnevno pravam "strategija" kako da napravam nekoj "podvig" i da gi zastitam ili da ja ublazam nivnata bolka; No, za zal nekoj mnoooogu "po fraer" od mene gi vlece site konciuser posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што ве прави тажни?
4.1.2011 15:32:10   
mosa
tagata e cuvstvo sto preovlduva vo mene.tazna me pravat mnogu raboti na primer toa so cesto sum osamena i neraspolozena.user posted image mo se place koga nemam komu da kazam kako se osekam nemam nioj zs nikoj ne me razbira

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што ве прави тажни?
4.1.2011 16:52:57   
Martins mom
Не имаш нас моса...ние ќе те ислушаме и разберемеuser posted image user posted image user posted image
И јас овде си помагам...на РРuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што ве прави тажни?
4.1.2011 16:53:28   
Pepelaska *
Многу работи ме прават тажна, деца на улица голи и боси, мајки кои ги влечкаат со нив за да просат ама најмногу ме прави тажна што не можев да го дојам син ми user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што ве прави тажни?
4.1.2011 17:07:54   
negla
mene me rastazuva toa sto svekrvata i svekorot ne me sakaat kako snaa iako jas gi sakam kako moi roditeli i me pravi tazna toa sto do mart mora da cekam da zabremenam oti togas treba da gi pravam poslednite analizi za klamidijauser posted image user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што ве прави тажни?
4.1.2011 17:26:11   
misticia
Многу работи ме прават тажна, деца на улица голи и боси, мајки кои ги влечкаат со нив за да просат ама најмногу ме прави тажна што не можев да го дојам син ми

мило ми е што немаш вистински проблеми :) ќе помине и со адаптирано млеко и ќе те сака најмногу на светот, и јас така бев тажна за првата ќерка, втората ја дојам добро поминав и со двете нека се живи и здрави :)

negla

mene me rastazuva toa sto svekrvata i svekorot ne me sakaat kako snaa iako jas gi sakam kako moi roditeli i me pravi tazna toa sto do mart mora da cekam da zabremenam oti togas treba da gi pravam poslednite analizi za klamidija

за второво брзо ќе дојде не се секирај, а за првиов проблем да ме видеше мене пред 4 години
подароци и купував за да ме сака, не одеше, кога викаше по мм бев на нејзина страна - не одеше, се преправав дека се што ќе купи ми се допаѓа - ништо не одеше - и после се станав не како неџла туку како ферхунде се измножив со нула
денес симона ми вика мамо ти не го сакаш татенце, така го лажеш туку го гушкаш - мене деде ми кажа - дури ни тоа не ме прави тажна пред Божиќ, ич не се замарам

не бидете тажни пред Божиќ, помогнете кај што можете другото не е во наши раце и да уживаме во празниците


(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што ве прави тажни?
4.1.2011 17:33:08   
negla
user posted image taka e ,misticia!! samo pozitivno od nasa strana , a na niv neka im ostane tezinata user posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што ве прави тажни?
4.1.2011 20:15:04   
strelec 8
ne znam zosto ali cesto sum tazna.i sega sum tazna.na se placam.i na dete sto pee pesnicka,na covecki sudbini otii rabotam takva rabota i so site se soziveavam.tazna sum koga nekoj ke pocine ako ne se znam so nego.tazna sum koga nemam ni 50 den.da otidam na kafe so drugarka.na se placam.na ubavi i na tazni situacii.

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што ве прави тажни?
26.10.2012 15:52:37   
Dimana
Denes sum tazna ,a posebno koga ke ja otvoram ringeraja ,toj naslov taa prikazna mi odzvonuva vo glava nemozam da se pomiram kako napaga ovaa bolest mladi lugje.
I da mila Lara ne e fer toa sto ti se slucuva ,ja imas mojata podrska i pregratka ako toa e nekakva uteha i hrabro ringerajkite se so tebe i vo dobro i vo loso.user posted image

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што ве прави тажни?
2.7.2013 7:50:45   
bucko mal
retko sum tazna ama eve poslednive denovi bev tazna, kako da imav pretcustvo deka ke slusham neshto neubavo I povtorno negative test za moja bliska osoba,se iznamacija veke neka se izraduvaat I tie ednash pa I site shto cekaatuser posted image

(Одговор на членот Dimana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што ве прави тажни?
21.3.2014 0:40:28   
Defne90 RR
Ме прави тажна тоа кога ќе слушнам некои невистини и лоши зборови за мене,кои што се кажани од личност која што јас многу ја сакам и почитувам.Е тогаш срцето ми плаче и си мислам како може ова да ми го направи личност што до вчера ми била најдобар пријател и најголема поддршка за се.Ама се трудам таквите личности да не бидат дел од мојот живот и да не им се нервирам многу иако тоа прилично тешко ми оди.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што ве прави тажни?
28.11.2014 21:14:27   
scared RR
Тоа што не можам да забременам user posted image и што се ме боли, ко баба сум некоја user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што ве прави тажни?
28.11.2014 21:18:18   
Ki4iko
Тажна сум кога синчето ми се разболува.иако знам дека брзо ќе помине, тие неколку дена сум најтажна

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што ве прави тажни?
28.11.2014 21:21:18   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Тоа што не можам да забременам user posted image и што се ме боли, ко баба сум некоја user posted image


Koga lugeto se tazni user posted image
Nikogas ne se otkazuvaj !!!!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?