|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: На одмор со децата
19.7.2013 10:41:54   
masa
Незнам дали е соодветна темава,но ми треба совет од вас.Пред некој ден малата имаше проливче и дадов пробиотик,но не престана,па дававме енетофорил (мислам така беше,прв пат давам па не сум сигурна за името user posted image ,ама ќе сватите) три дена и матичната ни препорача уште пет дена пробиотик.Ние за два дена тргаме на одмор па се мислам дали е паметно да продолжам со пробиотико за време на цел одмор user posted image Минатата година на два пати ми поврати во сон,само по еднаш на неколку дена растојание "од ништо" што се вели (секако имало причина) и после наредиот ден беше ок,ама сепак ја држев на диета,а знаете на одмор гледаат сладолед па бараат,па овошје не давав по два дена после тоа.А на пријателите што беа со нас малиот доби проливче неколку дена.И на рекламата за линекс препорачуваат да се зема пред одење на одмор,но дали е паметно подолга употреба ќе се собере две недели или да се консултирам со докторuser posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: На одмор со децата
19.7.2013 10:52:19   
Yummy Mammy
masa, jas bi ti preporacala Prolife, namesto Linex, i mene mi gi preporacaa vo apteka. Toj moze da go zema celo vreme, bez prestan, i koga ke i se podobri sostojbata. Jas redovno nosam takvi pasteli i cela familija jademe po edno na den i pred odmor i vo tekot na celiot odmor, zatoa sto menuvas sredina, od vodata sto ja pies moze da se javi dijarea, od moreto... decava na sekoj odmor imaat pomalku prolivce i jas sum zaklucila deka e od sto goltaat od moreto.
I uste edna rabota da ti preporacam (zasto mene mi se sluci na prviot odmor so bebe, da mi dehidrira od povrakanje i dijarea), zemi si so tebe elektroliti, se prodavaaat vo apteka, i zemi si najobicna supa od petel. Taa se mnogu korisna pri vakvi problemi.

A doktorkata sto mi ima kazano, koga si taka nadvor od doma, nemas sto drugo, sama napravi rastvor od voda, seker i sol.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: На одмор со децата
19.7.2013 13:53:50   
masa
Ние всушност и Prolife користиме моментално,но рекламата за линекс ми беше инспирација,дека нели и тоа е пробиотик.Значи може цел одмор да се прима.Јас бев малку во дилема да не го навикнам на нив организмот ако ги прима подолг период.А електролитите ги имам секогаш и ги користам обавезно не само при пролив и повраќање,туку и кога има Т.Секако на одмот со едно мало фрижидерче полно со лекови одам ЗАДОЛЖИТЕЛНО.Со мало дете незнаеш што може да те снајде,мора да бидеш подготвен за се за "недај боже" нели.Најдобро ништо да не ти затреба user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: На одмор со децата
19.7.2013 17:29:34   
Felly RR
masa, јас мислам дека било кој пробиотик може да се дава подолго време, не би требало да има никаков проблем. Ајде убаво да си поминете на одмор, и ништо да не ви затреба од тоа фрижидерчето. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: На одмор со децата
26.5.2014 14:18:30   
Mila mamicka
Првата година го носевме син ми на одмор на вториот крак во Грција со неполни 4 месеци и поминавме супер. Тој беше само на мајчино млеко, па не му ја мислев за храна и сл. Одевме двапати на плажа, сабајле и попладне по 1-2 саати и толку. Тој си спиеше во транспотерот, беше мирен, па и ние си се одморивме. Минатата година, пак бевме, на Санторини, и му беше многу интересно, сака да се бања, да се сонча на плажа, да си игра со песокот. Мислам дека никоја мајка не треба да се плаши како ќе помине на одмор со бебе/дете, треба само се предвреме да испланира и организира и нема да има никаков проблем. Јас пред секое патување (летување или зимување) одам кај матичната која ми дава совети за се што може да се случи, си земам аптека со мене и не се плашам дали ќе се разболи и сл. Па, крај краеви, не одиме во џунгли на одмор, на сите туристички места има болници и доктори. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 55
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

/
Jana9

Koga odite na odmor od prilika 10 dena kolku kuferi za eden nosite?

1 (67%)

2 (33%)

3 (0%)

Mnogu (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!