|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Загрижени сме за...
6.2.2010 18:47:05   
ripce
Загриженоста е честа појава во денешниот стил на живеење. Загрижени сме за семејството, работата, здравјето. Многумина се насекирани за пријателите или, пак, за сегашнава ситуација во државата. Експертите ја дефинираат загриженоста како состојба на дилема и период кога доаѓате во судир со личните ставови околу нештата што ви се битни.

Понекогаш зачестената загриженост станува проблем сам за себе. Загриженоста може да ја намали дневната активност, да ја намали вашата работна способност. Често сте расеани и имате намалена можност за концентрација или имате проблеми со заспивањето. Многу е сериозно кога сфаќате дека не сте во состојба да се справите со загриженоста, дека ви го контролира животот и ви го модифицира стилот на живеење.

Колку често сте загрижени?
Што најчесто ве загрижува?
Колку загриженоста влијае врз вашите секојдневни активности, врз вашата работна способност?


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Загрижени сме за...
7.2.2010 10:59:03   
BILE.F
Ајде јас да почнам!
Како прво најмногу се загрижувам за моето семејство, а после најблиските.
Загрижена сум и за работата, кога има проблеми, зашто струката ми е осетлива.
Домашните грижи гледам да не ги мешам со работата, за да не оставам последици пак на ова поле.
И работата те отргнува барем за кратко време од проблемите.
А за другите работи што се надвор од мојот круг, се грижам, ако можам помагам, ама не дозволувам да ми влијаат на обврските и моето секојдневие!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Загрижени сме за...
7.2.2010 14:36:53   
melody
Mnogu cesto sum zagrizena i toa najmnogu za semejstvoto pa potoa kako vtora mi e rabotata.Za prijatelite i rodninite mnooogu retko,osven ako mi e pobarana pomos i razmisluvam samo denta eventualno utredenta.
Inaku mnoooogu zagrizenosta mi vlijae na psihofizickata sostojba i koga sum takva mnogu sum neotesana i nedupotreblivauser posted image Dobro e toa sto znam da si ja iskontroliram i momentalno od pesimist vo optimist da se pretvoramuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Загрижени сме за...
7.2.2010 16:37:00   
Saturn
Прво за моето семејство, најмногу сум загрижена за здравјето на децата, кога имаат температура или сл. ако не ми јадат, или кога ќерка ми прави проблеми со спиењето, па за родителите, за нивното здравје, кога гледам дека стареат, а понекогаш и за работата и финансиите. 

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Загрижени сме за...
7.2.2010 18:27:37   
Annabel
И јас нормално се грижам за моето семејство, ама најмногу ме загрижуваат моите родители како и Saturn. Прво пто не сме во ист град, второ што стареат и се почест се болни, па кој ќе се грижи за нив...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Загрижени сме за...
7.2.2010 18:39:21   
caci20
Загрижена сум за опстанокот, за работата, за тоа што мм не може да најде работа. Загрижена сум кога Петар е болен, за себе што не можат да ми откријат каде го губам железото и што едвај преживувам ден за ден се поомалаксана и депресивна. Загрижена сум за брат ми, за веќе еднаш да се среди.

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Загрижени сме за...
7.2.2010 19:43:14   
penelopa
Накратко за се што ми е важно во животот!

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Загрижени сме за...
8.2.2010 8:24:46   
mamasane
Најголема загриженост чувствувам за здравјето на моите најблиски пред се за синчето, и за малку затнато носе мене ме фаќа паника. Исто така загрижена сум што маж ми работи во многу лоши услови кои му се одразуваат на здравјето и затоа ќе бидам пресреќна ако најде некоја подобра работа. И секако дека се грижам за работата иако за сега е се во ред ама во денешно време човек не може да се опушти и да биде сигурен во ништо.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Загрижени сме за...
29.6.2011 21:15:57   
Maca25
....здравјето на моите најблиски, за моето здравје, за станбеното прашање, кредити, работа....и уште еден куп работи.Не знам како да се справам више со се!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Загрижени сме за...
30.6.2011 1:49:15   
Тања РР
Уринарната инфекција на ќерка ми, пак се вратиuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Загрижени сме за...
30.6.2011 8:37:17   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

....здравјето на моите најблиски, за моето здравје, за станбеното прашање, кредити, работа....и уште еден куп работи.Не знам како да се справам више со се!







_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Загрижени сме за...
2.7.2011 23:05:49   
Џесика
Оф, загрижена сум за здравјето на мм, за мое вработување, и за моите нерви!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Загрижени сме за...
2.7.2011 23:10:52   
AnnaMolly RR
Моментално сум загрижена за мојот висок крвен притисок...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Загрижени сме за...
3.7.2011 16:17:52   
Bogdancanka
Zagrizena sum za brat mi i za negovite ludi ideiuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Загрижени сме за...
3.7.2011 18:22:59   
Палешка РР
Летувањето на Марио во Градиште, можното заминување на мм во Германија..... user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Загрижени сме за...
8.6.2012 15:47:50   
Mihaela 2010
zagrizena sum sto kolku pari da vleguvaat vo kukja pak ne stiga i ne stiga...i neznam do koga vaka,valjda eden den ke mi se prosvetli i mene,zagrizena sum toa dali ke uspeam da se premestam na bolje mesto koga ke zavrsam so fakultetot,zagrizena sum kako ke pomineme u gradinka od septemvri....u princip grizive mi se za bliska idnina...ne sakam da se zamaram sto ke bide za nekolku godini

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Загрижени сме за...
8.6.2012 16:02:06   
vezilka RR
Денес богами се загрижив на каде иде нашава Македонија, пола народ е неписмен, кај помладиве мислам уште пострашно е, и никој ич уво не го боли за тоа!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Загрижени сме за...
8.6.2012 23:36:45   
ananikol


Zagrizena sum za moeto malo since,26h bevme pod visoka temperatura a potoa iscezna skroz nenadejno kako i sto dojde.Napravivme istituvanje na urina i krv -se e vo granicite na normala...no jas sepak,sepak cuvstvuvam deka nesto nee vo red....

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Загрижени сме за...
9.6.2012 12:40:46   
penelopa
Ме загрижува што во последно време сум станала голем песимист и нон стоп мислам на лоши работи. Посебно сум загрижена за user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Загрижени сме за...
24.9.2012 13:37:50   
Bogdancanka
zagrizena sum za mojata izbrzlivost,mnogu cesto pocnav da izbrzuvam za se, toa sto sum naumila toa si kazuvam bez da razmislam na posledicite...vakvoto ponasanje moram da go kontroliram ama kako user posted image ne gledam koj i sto ima okolu mene....ete denes imav edna slucka sto od moeto nerazmisluvanje drugi zagazuvaat ah lele sega me jade nerva ama gotovo veke bidnauser posted image user posted image user posted image svesna sum deka za se si treba mesto i vreme ama ajde de.....



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Загрижени сме за...
24.9.2012 14:41:19   
lilicka
Многу сум загрижена за здравјето на мојот таткоuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Загрижени сме за...
24.9.2012 15:03:09   
Barbicki2
cel zivot sum zagrizena da ne mi umre nekoj blizok,mn mi e strav,isto od soobrakajki,mnogu se grizam koga ke patuvame na avtopat,i za mm sekoj den zosto e sofer.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Загрижени сме за...
15.10.2012 14:22:22   
Melanija RR
Загрижена сум зошто пак сум без работа user posted image таман ќе тргне втора-трета плата и оп толку.Никако да поуживаме додека сме сами со мм и на раат да прошетаме user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Загрижени сме за...
17.10.2012 19:30:41   
kremco
Nastrana nasiot zivot,zagrizena sum za edno semejstvo kaj nas vo blizina.Ziveat mnogu siromasno,da se kaze bedno majkata e samohrana ,so svekrva i 4 deca,tatkoto e skoro pocinat i imaat bebe,ziveele od stocarstvo ama nasiov narod im ukrale del od dobitokot.Gi vidov na vakcina i vednas morav da im pomognam,se rasprasav za adresa i ime.Ne dobivaat socijalna pomos.Sobravme mnogu alista,igracki pa duri i pari i hrana doma i trgnavme da gi barame,seloto se vika Vince i izgleda zafrleno kako da e srednovekovno.Im odnesovme se sto mozevme,radosta bese ogromna,ama sega postojano mislam na tie deca,kako li prezivuvaat,toa tolku me opteretuva da nemozam da funkcioniram.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Загрижени сме за...
17.10.2012 21:56:57   
mosa
Zagrizena sum za mm zatoa sto e vozac i mnogu se sekiram za nego,se sekiram i za toa koga ke go prijavat na rabota,se sekiram i za sin mi,malecok e no jas se sekiram za toa dali go vospituvam pravilno,za mojte zivci,za toa koga ke si gi sredam hormonite,za smetkite,kreditot,koga ke izlezeme od krizava,za bratmi(srednoskolec e),pa da ne zabega po losi patista,za zdravjeto na mojte.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

готвење!
детенце

Сакате да готвите за вас и за најмилите?

Да,секогаш. (62%)

Само кога имам време. (25%)

Поретко,преферирам друг да ми готви. (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!