|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Новогодишна еуфорија!
29.11.2013 13:15:49   
Mihaela 2010
Kaj e da e kje pocne...cekam narednata nedela da zemam plata i pravac vo Jumbo,sigurno vekje pocnale so novogodisnite ukrasi,pa da se podnovime so nekoi novi lampioni
Bidejki imame golema elka,sekoja godina ja nadopolnuvame so nekoj nov ubav lampion,i se taka sur ne se prepolni pa ke vadime od starite...
ke imam i prilika da zirnam i nekoe poklonce za M,da pikiram pa nareden pat sama bez nejze da se kupi...
Mm se ispraksira od origamite da pravi prekrasni snegulki pa ovaa godina planiram i da nakitam doma

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Новогодишна еуфорија!
29.11.2013 13:23:47   
vezilka RR
Хе хе во Џамбо еуфотијата почна од почеток на ноември, тогаш ги извадија украсите. Мене ми е малку прерано. Па така ќе фати месец ипол еуфорија, па срце ќе ме стрефи од толку возбуда user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Новогодишна еуфорија!
29.11.2013 13:28:48   
sandriana RR
Некако рано ми е и мене за еуфории, веројатно кога ќе почне Т за зборува за тоа, кога ќе почнат со активностите во градинка на тема Нова Година, тогаш ќе ми текне user posted image
Обично после 15ти Декември почнувам да размислувам за китење и подароци.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Новогодишна еуфорија!
29.11.2013 13:38:10   
rina13
Јас наκитив пρед неκолκу дена.Неκ се ρадува дете цееел месец унапρед, а богами и јас со неа.Подаρоци после 15 деκемвρи.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Новогодишна еуфорија!
29.11.2013 13:49:07   
Bethany
е па јас кажав ќе чекам неделата, 1. декември барем, ама не дочекам user posted image
Накитивме елка вчера, и украсивме по дома. Заедно со синче , тој ми помагаше, еден по еден лампион ми донесуваше и јас му помагав да стави на елката. И се радувавме и двајцата заедно. Добар е, не ја фаќа елката. Убава му е, светкат лампичките, тој ја гледа и од време на време се сврти кон неа и вика: ЕКА! (елка)
Ех што ни е убаво user posted image

Ама подароците не купивме се уште, за тоа има време, инаку ќе треба да купуваме три пати новогодишни подароци додека дојде Н. Година user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 29.11.2013 13:50:12 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2013 19:08:30   
Bethany
Денес и градот ни го украсија!
За разлика од минатата година, кога беше се темно и тмурно, многу слабо украсено, годинава е пријатно освежување.
Не дека не можеше уште повеќе ама подобро нешто отколку ништо. Додуша, има надеж, може и ќе докупат и достават уште некои нови украси.
А Скопје годинава украсено е? Уф какво беше прекрасно лани.... ѕвездено небо од лампиони, прекрасно беше украсено.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2013 19:12:16   
Melanija RR
Пишува дека од денес се поставува 18метри златна елкаuser posted image
Лани беше стварно убаво, а веројатно и годинава ќе биде

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2013 19:25:15   
niki
Ke ima novogodisen koncert na plostadot vo skopje za docekot? Koj ke pee znaete?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Новогодишна еуфорија!
14.12.2013 20:05:34   
deluxe
Еххх... еуфорија која стварно ми оди на нервиuser posted image Многу ми е натрупано,не обожавам затнат простор.Дома многу многу не сакам да украсувам,туку од немај каде,ќе наредиме елка и некое џиџи миџиuser posted image user posted image И со душа чекам да дојде 15 јануари сите да ги соберам во кутија и да ги вратам на таванuser posted image user posted image
Тоа е ,ама мразач сум на новата година и целата еуфорија што се прави околу неаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 59
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?