|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Народни приказни
25.11.2009 18:44:54   
ripce
Деновиве на А1 почнаа да се емитуваат нови народни приказни...
Дали ви се допаѓаат? Или сметат дека старите македонски приказни се подобри?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Народни приказни
25.11.2009 23:53:27   
daniel
NEMOZAT DA GI ZAMENAT STARITE PRIKAZNI KOLOZOV,VANCO PETRUSEVKI,SENKA TOA E DAR OD BOGA  A SEGA KAKO DA GLEDAM NEKOJ FOLM ANE PRIKAZNA NE SE NI NA POLA....

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Народни приказни
26.11.2009 0:42:38   
nadica
ние сме генерации кои пораснаа со ѓорѓи колозов и останатите а и новите работи тешко ги прифаќаме но за почит се затоа што се поместуваме од мртва точка долго време на тв не сме гледале нешто made in МАКЕДОНИЈА сапунициве не убија шпански и хрватск ипо цел денuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Народни приказни
26.11.2009 8:18:15   
mami
искрено не сум имала прилика да ги гледам новите народни приказни, ама факт е дека глумци како гардата на Колозов и компанија никој не може да ја смени... а старите редовно си ги гледам ако ги начекам на ТВ

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Народни приказни
26.11.2009 8:23:28   
profesorica
Да баш вчера ја начекавме со мм и Дамјан втората епизода-интересни се не велам не-дефинитивно го задржуваат вниманиетоuser posted image .Но далеку се од старите.Треба леб да јадатuser posted image user posted image user posted image .

Инаку одат во среда околу 20:30 на А1.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Народни приказни
26.11.2009 8:27:24   
mami
уф..ние најчесто тоа време се бањаме или сме некаде излезени...ама не е пробле, ке наместам да снима па ке си ги гледаме навечер со ммuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Народни приказни
26.11.2009 8:36:28   
tea
Gi gledam vo nedela na A1, ama mnogu se daleku od starite. Nekako mi se mnogu sovremeni i moderni za stari makedonski narodni prikazni. A i mnogu nedostasuva Georgi Kolozov.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Народни приказни
26.11.2009 9:08:12   
ripce
За пофалба е што некој се сетил да сними нешто ново, ама се знае дека нема споредба оргинал-копија. Без Колозови нема интересни приказни!

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Народни приказни
26.11.2009 9:10:12   
mami
Без Колозови нема интересни приказни!


потпишувам

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Народни приказни
26.11.2009 9:10:36   
Еца
Искрено не сум многу воодушевена, ама во секој случај добро е што се снимаат, но мене повеќе ме радуваат старите македонски народни приказни кои знам дека сега повторно се снимаат во МТВ со старите актери, освен што фали Колозов, ниту еден цар не може да го замени него. И со нетрпение ги чекам да почнат да се прикажуваат.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Народни приказни
26.11.2009 9:16:14   
big_mama817
искрено на а1 не ми се допаѓат баш вчера син ми и мм гледана и не се баш ннешто нај нај user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Народни приказни
26.11.2009 9:16:45   
tea
Isto i jas. Se nadevam tie ke bidat podobri i poslicni so starite prikazni so koi porasnavme.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Народни приказни
26.11.2009 9:33:13   
tereza
освен овие приказни на а1 се снимаат и на мтв кои набрзо ке може да се видат,во тек е снимањето,а улогите се на Шенка,Ванчо,Микиќ... значи дел од старите актери во нив.Во секој случај секое ново нешто е за пофалба. 

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Народни приказни
26.11.2009 10:21:06   
natasha
mi se dopagaat a osobeno Luka gi obozava

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Народни приказни
26.11.2009 11:29:16   
mother 29
вчера баш нешто затеков! ама не е тоа -тоа!user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Народни приказни
7.12.2009 15:15:57   
vezilka RR
кога слушнав дека се снимале нови, си помислив ете, сега ќе ги расипт..ама вчера гледав и пријатно се изненадив, баш ми се допаднаа..добро е што концептот малку го измениле за да не личи како да сакаат да направат копија од старите.. интересни се и „ги свиѓам“..

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Народни приказни
7.12.2009 15:16:41   
profesorica
вчера ги пропуштивuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Народни приказни
7.12.2009 16:52:54   
nadica
сега на а1 мислам дека одат секој ден во 18:15 ама од старите има ма мтв секој ден околу 10 наутро и 15 попладне user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Народни приказни
7.12.2009 16:56:04   
Bogdancanka
кога ги заварувам како играт гледам а онака не ми текнуваuser posted image али супер се овие на А1 што ги имам гледаноuser posted image user posted image user posted image а старите на МТВ на памет ги научивuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Народни приказни
7.12.2009 17:12:35   
bojanas
За пофалба за новите народни приказни. Ама не знаев на Лука да му објаснам како Богдан згрешил со вдовицата а богданица со поранешниот саканик. Ве молам мали деца ги гледаат нека се фокусираат на поконзервативни приказни

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Народни приказни
22.3.2012 11:24:38   
vezilka RR
На МТВ 1 даваат народни приказни. Мене ми е убаво да ги гледам. А и Никола ги сака. Колку ми е интересен и колку внимателно слуша сенки се ги разбира, може скоро цела епизода да ја изгледа.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Народни приказни
11.5.2012 11:37:47   
Mihaela 2010
Gi sledam koga ke gi nacekam,ama kako starite makedonski prikazni mislam deka nema poubavi....

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Народни приказни
11.5.2012 14:07:26   
Felly RR
За старите и јас мислам дека не се споредуваат со новиве. А ги гледам некогаш кога ќе ги начекам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Народни приказни
11.5.2012 14:11:56   
Pepelaska *
И ние со М гледаме сабајле пошто тогаш се буди па гледа Кај Ана ( омилената негова тетка user posted image ) па приказната ама мене ич не ми се интересни овие новиве, некако како да немаат душа како оние најстарите

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Народни приказни
6.12.2013 16:20:49   
Mihaela 2010
Gi gledav ama povekje ne...se e izmeneto,nekako bez vrska mi se,a za Itar pejo nemam konentar.poglupavo nesto vo zivotov nemam videno...pred nekoj den mi se zgrozi,pusten bese Tv i slucajno zagledav kako nekoj se zaljubil vo ovca,pa imal seks so nea,pa i popov se zaljubi vo ovcava...ama katastrofa...ne mozam ni malku da bidat kako starite makedonski narodni prikazni

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Депилација
Ring

Дали сте за бразилска депилација ?

Да (72%)

Не (28%)


Број на сите гласови: 86

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!