|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
5.12.2014 11:03:01   
scared RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Сакам нова ташна, марама, маскара,кармин. Толку сега за сега. Белки мм ќе биде дедо мраз годинава user posted image

јас мислев само материјално се пишува тука , срам да ми е, најголемата желба не сум ја пишала. А тоа е да забременам и да имам здраво право детенце, ова само да ми се исполни, другото ич не ми треба. user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
5.12.2014 11:50:05   
mama_06
Драг Дедо Мраз, јас бев добра цела оваа година и знам дека од тебе заслужувам ова:
Нова кола - БМВ
Одмор на лето - Хрватска
Одмор зимава - Златибор
За друго дополнително ке ти пишам, верувај user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
5.12.2014 11:52:50   
Kvisko
Драг Дедо Мраз,

Сакам едно убаво здраво бебенце оваа година. Ак можеш да го уфрлиш и новото Peugeot 308 ич не би се лутела.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
5.12.2014 12:17:35   
Bethany
Покрај здравјето, како најбитно, за моите најсакани и бебето во мешето, би сакала:
- пари за породување во приватна болница
- поголем стан
и тоа е... скромно :)

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
5.12.2014 14:59:27   
caciana
Ovaa godina sakam:
Avtomobil,moze edno ubavo patuvanje nekade daleku so decko mi,potoa da se vrabotam,Iphone6 I mnooogu zdravje I blagosostojba za mene I moite najbliskiuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
6.12.2014 0:35:25   
mama_06
Реков дека ќе пишам пак.Вака, додека чекам да испере машинава сакам:
Евтина струја преку цел ден, не само навечер!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
6.12.2014 3:59:01   
bucko mal
Jas kako sto staream taka zelbite mi se namaluvaatuser posted image Sekako,tuka se zelbite za zdrvje,sreka,radost za site I mnogu bebinja.
Sakam mnogu da oslabam,Ajde dedo mraz napravi nesto,ti mozesh se hihiihiih
Shala na strana, kolata pocna da me zeza.Najverovatno posle praznicive ke treba da se razmisluva za nova kola.Ete slednata godina ke mi se ispolni zelbata od lani da vozam Rav4.


< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 6.12.2014 4:00:56 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
6.12.2014 9:50:33   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared


ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Сакам нова ташна, марама, маскара,кармин. Толку сега за сега. Белки мм ќе биде дедо мраз годинава user posted image

јас мислев само материјално се пишува тука , срам да ми е, најголемата желба не сум ја пишала. А тоа е да забременам и да имам здраво право детенце, ова само да ми се исполни, другото ич не ми треба. user posted image


Па во право си скерд, темава беше замислена за такви желби - што може да се спакуваат во подароче и Дедо Мраз да ни ги прати user posted image
Инкау и јас ја имам истата желба - едно user posted image и мм да си најде убава работа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
6.12.2014 10:45:56   
Defne90 RR
Јас пред се сакам здравје и среќа за мојата фамилија.Слога и разбирање и тоа е тоа.А инаку би сакала оваа година конечно да положам за возачка и конечно да си ја возам фамилијарната кола па да не мора маж ми да го чекам за да ме однесе до некаде.Би сакала и нов телефон,затоа што стариот рикна и јас исто би сакала да подослабам и конечно да речам сега сум си таман.Исто сакам и конечно да најдам работа па конечно да можам да речам дека и јас придонесувам за мојата фамилија на материјален план.Желби имам безброј ама овие ми се најбитни и ќе работам на нивно остварување.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
6.12.2014 22:22:58   
SandraRo
Од секогаш сум посакувала работи кои сега ми се баш небитни во животот.А сега би посакала нешто многу едноставно прво здравје радост и среќа на мојата фамилија и на секое живо сусштество,друга желба сите ние кои чекаме бебче во новата година да добиеме најмалце близначиња :))).Мислам дека тоа е најважното во нашите животи:здравје среќа радост и секоја која чека бебче во новата 2015 да си добие.Тоа би биле моите желби Ве гушкам

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
9.12.2014 22:51:20   
mamicki
Sakam da prestane se da bide naopaku i nishto da ne funkcionira vo drzavava.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
9.12.2014 22:52:47   
mamicki
E, a otkako bev nesebicna i mislev na site user posted image , licno za sebe sakam aranzman za razgleduvanje na Pariz user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
10.12.2014 13:39:05   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Ovaa godina sakam:
Avtomobil,moze edno ubavo patuvanje nekade daleku so decko mi,potoa da se vrabotam,Iphone6 I mnooogu zdravje I blagosostojba za mene I moite najbliskiuser posted image

Aj da si dodadam edna zelba na spisokov. Momentalno e mojata najgolema zelba da mi dozvolat domasnite povtorno da si zemam kucence, i da mi go kupat normalno .Eve edno vakvo user posted image
Presrekna ke bidam user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
10.12.2014 13:54:37   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama_06

Реков дека ќе пишам пак.Вака, додека чекам да испере машинава сакам:
Евтина струја преку цел ден, не само навечер!


Денес двапати те цитирамuser posted image и јас сакам од кога дојде сметка 3.200user posted image

Од духовна страна здравје за сите ,посебно за М.Да најдам работа која ќе одговара на моето време како мајка на мало дете.

Од поклони скромно нови очила за гледање и еден така солиден мобилен бидејќи сегашниов има само радиоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
10.12.2014 13:58:45   
Malecka23
Pokraj zdravje sreka i blagosostojba za mene i moite najbliski sakam prvo da imam Normalen poragaj bez traumi i konecno i jas da go osetam bebeto kako cica,sakam da si kupime nova kola,sakam mm da si gi ostvari celite na rab mesto znam kolku se trudese i kolku mu znaci sakam konecno d apolozam za vozacka i eden ubav leten odmor.Imam uste ama generalno ovie se najbitnite:))

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: РР Список на желби за подароци за Новата ...
10.12.2014 14:02:34   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Сакам чизми,кафени поможност,на висока штиклаuser posted image user posted image
А може и бебифон стариот ми се расипа,цркнав трчајќи по скали горе долу дури спиеuser posted image
Се направив ептен шлангuser posted image user posted image


Ova mi e lanskiot spisok,Dedo Mraz mi gi ispolni zelbiteuser posted image
Za ovaa godina sakam:DA se vrabotam,solidna plata,zdravje za moite decinja I najbliskite,
Kosata da prestani veke da mi paga(2 godini se boram so neauser posted image )I da ja porasnam ,sakam dolga kosa da imam kako vo starite vreminja...user posted image
Aaaa...uste nesto,sin mi da se "odlepi" od mene,dosta go nosam kako lepenka od koga e roden,neka se osamostoi veke,ili neka se "zakaci" za nekoi drug(tatko mu,baba,dedo...)
Se nadevam deka ke zapamtis Dedo Mraz Se!!!user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 66
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

ime za cuckata moja koja ke se rodi vo belgija pa sakam francusko ime?
annie

pomognete mi da odberam ime za cuckata moja koja ke se rodi vo belgija pa sakam francusko ime?

Bella (49%)

Laura (51%)


Број на сите гласови: 136

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!