|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 18:59:01   
Snowhite RR
Јас полагав пред 14 години, сега сигурно има измени, па ако некој полагал скоро да ми каже каква е процедурата, колку се плаќа и така. Зашто мм нема положено, а имам намера да го натерам, да го запишам автошкола ако треба без да знае иако тој нема желба за возење, ама мора да научи зашто понекогаш и тој треба да седни зад воланот кога јас не можам

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 11.6.2013 19:02:33 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 19:34:15   
Martins mom
Епа иста е процедурата Сноуајт, само сумата е другаuser posted image Во многу авто школи имаш можност за плаќање на рати. Значи лекарско се вади, па возиш часови, уплаќаш за полагање на тестови, па вожња и то е. Во бт се на се кошта околу 24000 (за положено на првоuser posted image )

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 19:44:11   
Carrie RR
И нешто имам слушнато дека тестовите се потешки. Имало прашања на интернет па не се паѓале истиоте. Инаку процедурата е таа.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 21:00:44   
Martins mom
Е да, има милиони комбинации и сите прашања ги има на интернет, он лајн можеш да си решаваш и одма имаш резултатиuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 21:07:53   
vezilka RR
И има државна комисија за полагање. Е не знам за прва помош дали уште стои.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 21:24:36   
Carrie RR
Леле прва помош! Кога ќе ми текне дека учев и се плашев за полагањето и сите во клас ми се смееја. После видов зашто user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 21:34:17   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

И има државна комисија за полагање. Е не знам за прва помош дали уште стои.


Да, да и прва помош се полагаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Полагање за возачка дозвола
11.6.2013 22:01:36   
bucko mal
kaj nas se polaga prvo testovi,posle mozesh da vozis kola so nekoj sto ima polna vozacka(da sedi do tebe)nesmeesh sam,odreden period,paposle si polagash voznja I ako polozish mozesh sam da vozis ama nesmeesh posle 10 navecer.po posle pak polagash I gotovo posle vozi.
Jas imav vozacka od MK I polagangjeto mi bese samo ednash testov I vozacka,normalno pod prva pominavuser posted image I ako pod prva pominesh ke pltish samo 50evra.tolku cini vozackatauser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Полагање за возачка дозвола
12.6.2013 14:35:46   
Snowhite RR
Полагањето на тестовите е електронски така?


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Полагање за возачка дозвола
12.6.2013 14:38:35   
Melanija RR
Да електронски се полага

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Полагање за возачка дозвола
12.6.2013 14:41:51   
Felly RR
Мислам деак имавме една тема за тестови за возачка - побарај ја Сноу, може има некоја информација таму.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Полагање за возачка дозвола
12.6.2013 22:41:42   
Snowhite RR
Побарав, не ја најдов, затоа ја отворив оваа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?