|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Пирсинг
10.6.2013 22:52:59   
Snowhite RR
Дали имате или сакате да ставите пирс и на кој дел/ Дали би им дозволиле на вашите деца да става пирс?

Јас би сакала еден пирс на веѓа, а на децата мислам не би им дозволилаuser posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Пирсинг
10.6.2013 22:56:50   
Палешка РР
И јас сакам пирс на веѓа, ама син ми не ми дозволува user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Пирсинг
10.6.2013 22:59:41   
Bethany
Па би им дозволила во своето време, зошто не, ама дефинитивно не би ми било пријатно да сака да се избуши на секаде по телото. А инаку онака нешто минимално ми е ок.

Сакам да видам на друг, ама јас никогаш не сум била премногу заинтересирана лично да имам пирс.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Пирсинг
10.6.2013 23:00:16   
elenak
Не сакам, а за деца рано е, не знам дали би дозволила. Прво ќе сакам да го знам и мислењето на мм.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Пирсинг
10.6.2013 23:00:33   
niki
nemam i ne sakam da imam
a kerka mi koga ke bide vozrasna neka stavi ako toa i pretstavuva zelba
ke ja sprecuvam i odgovaram od idejata se dodeka e mala i nesposobna da rasudi pomegu hir i vistinska zelba

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Пирсинг
10.6.2013 23:15:59   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

И јас сакам пирс на веѓа, ама син ми не ми дозволува user posted image

Кога ја видов темава, помислив ти си ја отворла - нели ова го спомна некаде преходно денес. user posted image
Инаку кога бев помлада (user posted image ) сакав пирс, ама сега некако не ми личи.
Мислам дека би дозволила, само зависи на која возраст би го побарало тоа детето.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Пирсинг
10.6.2013 23:26:06   
vezilka RR
Уф јас многу сакам пирс, арно ама многу ми е страв од бушење и така никогаш не ставив. А на синко секако би му дозволила кога ќе порасне да си стави.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Пирсинг
10.6.2013 23:28:50   
deluxe
nikako!! protiv sum

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Пирсинг
11.6.2013 7:01:57   
kapina
ne sakam nitu pirsing nitu tetovazi

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Пирсинг
11.6.2013 7:56:50   
Sanja
Јас сум против пирсинг на било кое место од телото, не би сакала ни ќерка ми стави, но сепак кога ќе порасне кој знае дали можам да и влијаам на нејзината одлука. Мислам дека од пирсинг можат да се јават многу негативни ефекти, инфекции и друго, а дополнително тоа што не ми е убаво за очи!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Пирсинг
11.6.2013 8:00:55   
blond
Јас имав пирс на папокот, го извадив зошто ми помина меракот. Имав и на јазикот. Ептен ми правеше ќеф. Го извадив не по моја волја. Моите не знаеја ни за двата пирса. Сега да можам пак би ставила пирс на јазик, само што дупчето ми е зараснато , така да нема шанси пак нова дупка. Ќе си останам со желбата...
Би дозволила децата мои да стават прис,се додека се во нормален број.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Пирсинг
11.6.2013 10:57:24   
Bethany
Мене ми е интересно на жена на папокот, на носот (ама таа мала обечка, медицинка ако се така викаше, можеби сум грешка), исто и над усната па дојде како бемка. user posted image
А кај мажите, мислам на млади дечки не некои стари, хехе, ми е ок на веѓата.

А зошто би било погрешно да се стави пирс било каде, барем мислам на некое нормално место нели, а нормално е да се стави на увото? Па и на увото може да биде ружно, посебно од тие големите што направат дупка во уво да може да се гледа кроз неа user posted image или ако па има премногу обечки на едно уво, и тоа ми е ружно.


(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Пирсинг
11.6.2013 21:32:45   
Martins mom
Дури да го родам М. имав пирсови на повеќе места. Ако добро ја одржуваш хигиената и го ставаш пироот кај соодветна личност, нема никакви шанси за инфекции или било што друго. Многу години ги носев, ете дупките и после три години не ми се зарастени, ама не се чувствувам повеќе „јас“ со нив. Тие беа дел од старата Мартинс мом што многу ми се допаѓашеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Пирсинг
12.6.2013 22:43:40   
Snowhite RR
мислиш од старата ти, која тогаш не била мама на Мартин?user posted image

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 12.6.2013 22:46:19 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Пирсинг
12.6.2013 22:53:59   
penelopa
немам и никогаш не сум имала желба да имам, не ми делува убаво кога ќе видам а и стално се прашувам како не ги боли тие што имаат

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Пирсинг
13.6.2013 11:04:42   
sandriana RR
На себе немам, и сега веќе не би ставила, не ми доликува, мислам. А ми се допаѓаат дискретни пирсинзи на веѓа и папок.
А ако Т некогаш изрази желба за тоа - ќе и дозволам кога ќе сметам дека е доволно зрела за правилно да се носи со пирсот

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Пирсинг
13.6.2013 11:38:52   
caciana
Sakam da imam pirs na vega ...samo sto nemam hrabrost da stavam :D a za decata ponatamu nivno si e ako sakaat neka se naredat so pirsovi ako ne neka ne stavaat voopsto...jas nema da mozam da se mesam user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Пирсинг
13.6.2013 14:19:17   
mila34
jas imam pirs na stomakot veke 14 godi go nosam i epten ubava rabota etoa

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 18
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?