|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Survivor - би учествувале ли ?
7.5.2012 14:22:22   
Pepelaska *
Прв пат во животов го загледав ова реално шоу , интересно било.
Гладуваш,спиеш со луѓе кои може не можеш ни да ги гледаш, и ред други работи.
Сепак е едно огромно искуство. Нема врска колку пари даваат за награда.Кога јас би се пријавила тоа не би ми било важно.
А бидејчи во овој циклус има и мајки , затоа се запрашав би се осмелиле ли ?

Јас искрено би сакала ама не сум толку спремна.
Вие?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
7.5.2012 14:26:37   
kikicka
Јас многу сакам да одам на Преживеан,убаво искуство а богами и манипулации на мозкокот има доста user posted image .И не за друго барем ке ослабнамuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
7.5.2012 14:32:07   
miana
И јас само за слабеењето би одела и за ништо друго

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
7.5.2012 20:31:49   
Maca25
Јас би учествувала, за да ослабнам и за да се бањам цел ден на некоја прекрасна плажа. Знам дека ќе има еден куп животинчиња и буби околу мене и дека ќе треба да спијам на даска таму 50 дена, ама сепак би отишла. И би јадела ориз секој ден без проблем. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
7.5.2012 20:46:56   
mamicki
Da, bi odela, samo da ne me teraat da "prezivuvam" vo zima, srede snezna pustinauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
7.5.2012 22:18:18   
kapina
ne nitu go gledam prezivean nitu sum zainteresirana da ucestvuvam tamu site se dvolicni  a jas ne podnesuvam takvi luge

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
8.5.2012 10:58:27   
Viktori
Не. user posted image
Не дека не сакам на Филипини или Костарика да одам, ама доброволно во такви психолошки експерименти не би учествувала.

Баш му кажував на маж ми пред некоја вечер, за мене Срвајвр и Пила филмот се некко на исто ниво. Дури Пила попоента ми има некако. user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
8.5.2012 11:35:28   
vezilka RR
Не сум јас за таму user posted image . Мислам дека не би „преживеала“... и тоа не бубачките и шумските ѕверки user posted image , туку соживотот, односно балансирањето меѓу десетина различни луѓе, и компетитивната атмосфера.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
8.5.2012 14:17:51   
Martins mom
Јас не сум за тој тип на реално шоу, ама затоа мм е роден за Сарвајвр, одлично се снаоѓа во природни услови, во игрите би бил извонреден, а и на луѓето таму би им ги измачкал очите и би ги „шетал по тавани“. Сите се чудевме како на излетот за 1 Мај експресно за 2 минути запали оган онака од прачки и лисјаuser posted image . Чекам некој нареден циклус на шоуто, па да го пријавам, ама по можност една година да останеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
8.5.2012 22:50:17   
mila mama
Никогаш! Јас од мачка имам страв па лажам дека сум алергична, не па до змии да живеам. за гладот ќе го издржам, ама манипилациите и нож у грб не би издржала. И тоа црно да имаш под ноктите да одиш во грмушка по мала и голема нужда, тоа мислам и како девојче во градинка го немам правено...

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
8.5.2012 23:07:46   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama RR

Јас од мачка имам страв па лажам дека сум алергична... И тоа црно да имаш под ноктите да одиш во грмушка по мала и голема нужда


user posted image user posted image user posted image user posted image Aлал да ти е за постов ме изнасмеа

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
8.5.2012 23:25:29   
mila mama
Него шо! user posted image ова беше онака, прва асоцијација, а за здив у уста да не зборам, а они па на секс ми мислат user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
9.5.2012 14:36:32   
nadica
NIKAKO. jas obozavam plazi i prekrasen pogled nautro ili navecer ama vo civilizacija
mrazam bubi i strasno panicam ako vidam nekoja a za vlecugugi i higena i krevet koj ne e pod vedro nebo i da ne zboruvam
i neznam kolku pari da mi se nudat bez ni malku razmisluvanje i griza na sovest bi gi odbila

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Survivor - би учествувале ли ?
9.5.2012 19:10:17   
niki
Gledam no ne bi se prijavila, ne sum do tolku egzoticen i egzibicionisticki nastroen tip, da ne zborime kolku ne mi se zivee vo zaednica a ne pak vo copor. I definitivno ne bi mozela sekoj den da jadam oriz. I bi bila neizmerno isfrustrirana zosto se mi nedostiga od dete do sampon.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?