|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
14.10.2011 15:20:54   
lilicka
Јас имам 2 најдобри другаркии од градинка сме заедно пред да се омажам бевме ептен блиски-неразделни......и еве од кога се породив едвај дојдоа да ја видат user posted image како да ме избегааваатuser posted image user posted image user posted image
Како нешто чудно да се случуваа,ми фалатuser posted image многу сум разочарана и тажна!!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
15.10.2011 14:55:23   
Olivia
Pominaa veke 3 meseci od koga prestana mojata komunikacija so nea ama bukvalno, vo meguvreme svativ deka ne sum izgubila mnogu,se iznaslusav ne ubavi raboti koi me zabolea mnogu, povekemina od vas go znaat moeto patesestvie, i koga slusnav deka od toa "drugarka mi" si raskazuvala kade stignela kaj so treba i ne treba mnogu se pocustvuvav predadeno, mojata bolka ja spodeluvav so nea a za vozvrat ne sum dobivala podrska tuku samo uste eden laf muabet za nea so da si ima da psi pravi muabet so ostanatiot del od nejzinite poznanici koi nogumina ni se zaednicki, e pa so ima nekoj nebiten da gi slusa moite maki i od toa prazni muabeti...uf mi se zgadi goga slusnav, sakam samo spomenite so nea da ostanat tamu kade se slucuvale a za vo mojata idnina definitivno za vakvi licnosti nema mesto vo mojot zivot, samo da ne dojde denot koga ke se soocam so nea osekam ke bide krvavo.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
17.10.2011 20:12:52   
kikicka
Iskreno od kogaseomaziv site si se pokazaa....Eve nekoi od drugarkite sto sme drustvoto ne ni dojdoa na povojnica samo kao demek lele mg eslatka ova ona po fb sliki gledaat,mng mi e gajle duri se milsam sega koga ke go cekame rodendenot vo makedonija dai da gi pokanam ama po se isgleda nema da gikanam neka si znaat kaj mu e mestoto dushmani ne sakam pokraj deteto.....posto sum da receme mlada mojava generacija si ispagjaat na kafe si odat nikoj ne se javuva. ed drugo suri edna moja drugarka sega ja fati pubretetot.Sega si se druzam so koj mi odgovara muabetot ,i tie sto me pravat sreknja i pozitivni ljugje bez razlika segogas si se cuvam od zli nameri si imam distanca ,koga covek ke se izgore od drugarki teshko deka ke veruva pak.Sega na nikoj ne veruvam kolku saka neka mi prodava ubavini....vreme si e vreme delo si e delo ...



< Поракaта ја уредил kikicka -- 17.10.2011 20:25:25 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
17.10.2011 20:19:08   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Pominaa veke 3 meseci od koga prestana mojata komunikacija so nea ama bukvalno, vo meguvreme svativ deka ne sum izgubila mnogu,se iznaslusav ne ubavi raboti koi me zabolea mnogu, povekemina od vas go znaat moeto patesestvie, i koga slusnav deka od toa "drugarka mi" si raskazuvala kade stignela kaj so treba i ne treba mnogu se pocustvuvav predadeno, mojata bolka ja spodeluvav so nea a za vozvrat ne sum dobivala podrska tuku samo uste eden laf muabet za nea so da si ima da psi pravi muabet so ostanatiot del od nejzinite poznanici koi nogumina ni se zaednicki, e pa so ima nekoj nebiten da gi slusa moite maki i od toa prazni muabeti...uf mi se zgadi goga slusnav, sakam samo spomenite so nea da ostanat tamu kade se slucuvale a za vo mojata idnina definitivno za vakvi licnosti nema mesto vo mojot zivot, samo da ne dojde denot koga ke se soocam so nea osekam ke bide krvavo.



Olivijaa Ignoriranjeto enajdobroto oruzje...veruvaj koga ke ja vides da se praves na TOSHO nea ke ja zaboli ....ne i predavaj znacenje


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
1.11.2011 10:49:35   
Ikana
Ko sebe da se citam!!!! Vtora rabota mnogu me vadi od koza koga nekoj se druzi so mene od korist ili od licemerie, takvi odma gi secam i toa na najbezobrazen mozen nacin, pred site.
Treta rabota, od kontakt me vadat luge sto kao eve se izgorele ili mislat deka si im zgresil ili ne si skrsil noze od vrtenje ili javuvanje ili gledanje samo zasto im e rodenden (zasto mozda te secele na klinika toj den, ili ne si mozel od krevet da stanes posto si bil bolen, ili preku glava ti doslo se i majki i sajki, samo posto si covek) pa i oni so ista mera vrakjaat...ako ti si se javila u 21h vecerta eve gi i niv u 21 i 30 vecerta...pa ne mi ni trebas da mi se javis, jas sum se rodila na toj den za sebe ne za ti da mi cestitas...
Koj me saka znae kakva sum i mnogu mnogu ne me gushi, koj ne me znae, ako ne me prifati togas me gubi!!
ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

Јас сум тип што нема многу другарки. Мене искрено ме замараат. Еднаш у еден месец знам да излезам на кафе или некаде, ама да имам другарка некоја блиска за муабети, не фала. Немам ни време, а ова што го имам ми е предрагоцено за себе и домашните. Порано не бев толку изразено нетипично асоцијална, ама сега сум апла user posted image

Ако кажам нешто на некого, значи на секого можам да го кажам. Тајни не делам, себична сум. А и да ми се доверуваат нешто не сакам посебно, едноставно не ми се мислат туѓи гајлиња.

Јас сум за плитко другарство. Да излеземе, да се насмееме, да те орасположам ако си нервозна, тажна, да те утешам и толку! Нареден пат кога, само Господ знае user posted image

Затоа, сите ги сакам! Од никој не сум разочарана! Кис4е! Муах!
user posted image


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
18.11.2011 2:44:34   
slatkobebe
ehh i ja kolku se imam razocarano od drugarkite ehh toe dolga i siroka mene mojata najdobra drugarka mi zamina od mojata svadba bez oko da i trepni a nebese nipola svadba pominata pa ne razgovaram so nea poveke a drugite drugarki otkako se omaziv i porodiv i otkako dojdoja kaj mene po ednas poveke i niv gi nema kako da mu blikase zavist od nivnite oci sega nemam nikakov kontakt so niv da recma deka edvam zdravo pravam a so nekoj voopsto ne razgovaram sega imam dr prijatelki no ne mozam da recam deka mi se drugarki ne mozam da se otvoram kako sto bev otvorena pred starite ..........................................tesko e koga nekoj sto si go sakal kako sestra si go delel krevetot so nego i lebot tesko e koga takva licnost ke ti svrti grb

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
18.11.2011 8:18:55   
rina13
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Iskreno od kogaseomaziv site si se pokazaa....Eve nekoi od drugarkite sto sme drustvoto ne ni dojdoa na povojnica samo kao demek lele mg eslatka ova...posto sum da receme mlada mojava generacija si ispagjaat na kafe si odat nikoj ne se javuva. ed drugo suri edna moja drugarka sega ja fati pubretetot.Sega si se druzam so koj mi odgovara muabetot ,i tie sto me pravat sreknja i pozitivni ljugje bez razlika segogas si se cuvam od zli nameri si imam distanca ,koga covek ke se izgore od drugarki teshko deka ke veruva pak.Sega na nikoj ne veruvam kolku saka neka mi prodava ubavini....vreme si e vreme delo si e delo ...

istoto se slucii kaj mene samo ednas dojdoa d kako se omaziv od lani ednas da rekoa da se javat ke dojdat a sme bile 24 saati zaedno jadenje pienje spienje se zavrsi koga se omaziv ko da fativ nekoja zarazna bolest..Mi bese krivo edno vreme ama toa e toa so sila ubavina ne biva       sekoj so svoeto gajle.


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
18.11.2011 8:37:21   
ketrin 77
Имавповеке другарки од средно но кога само јас продолзив на факултет сите се одалеција од мене освен една која ја сакав премногу и ја криев и покривав за многу работи дури и кога се омази и правесе излети.Мазот и во една ситуација ми побара пари зосто ги изгубил на спортска ама да не дознае другарка ми и бидејки она бесе трудна не сакав да ја нервирам му позајмив пари иако не работев зосто го рацунав за многу близок и него но откако не ми ги вракасе парите подолго време и казав на другарка ми дека ми должи и ми требаат а она на крај и спадна љута и ми рече од него да си ги барам парите и дека сум и се мешала во бракот и требало да ми биде мене срам а тоа што сакав да помогнам не беше битно.И од тогаш пари не позајмувам а неа не сакам да ја видам иако кога се породи после неколку месеци ми се јави да го видам бебето но и кажав дека она за мене веќе не постои,зошто кога ми кажа дека јас и се мешам во бракот сите чувства што ги имав во мене за неа се изгубија и како да се скрши нешто во мене,па од тогаш се пазам многу од женски пријателки на дистанца сум а со мажи ми иде повеќе и си излегувам само со маж ми и негови пријатели што сега се мои но премногу не се зближувам со нивните жени туку културно и без да се замарам за нив.Еднаш изгорена ама цел живот ќе памтам,но тоа не значи дека не ми недостига но сега веќе фамилијата е на прво место и немам време толку да мислам што било порано.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
4.6.2014 8:50:58   
Mila mamicka
Се имам разочарано од најдобра другарка и тоа многу. Почнавме да се дружиме во прва година средно, и за недела-две станавме неразделни. На училиште постојано заедно, после тоа пак, спиење де кај едната де кај другата, излегување за викенди нон стоп заедно, подршка во сите тажни моменти, споделување на сите среќни моменти. После средно, се запишавме на ист факултет, цело време бевме заедно, сите ни завидуваа на искреното другарство. 4 години живевме во ист стан. Значи, нон стоп бевме заедно. Кога се караше со дечко и (сегашен сопруг) секогаш јас бев таа што го смирува (јас и ги запознав, затоа што ми е близок роднина). Ама, кога некој не знае да го цени сето тоа што го правиш за него, тоа е. Откако се вратив од факултет во мојот град, а таа остана во Скопје, затоа што дечко и е од Скопје (а тоа и беше едниствена цел, да не се врати кај нас, туку да остане таму) се се смени. Престана да се јавува, си идеше на викенди кај нејзините не ми се јавуваше да се видиме. Кога некој ќе ми кажеше дека била тука, а не ми се јавила, срцето ме болеше. Едноставно не можев да верувам дека човек може толку да се смени. Пробував да одржувам врска 5-6 месеци со неа, ама кога видов дека не е обострано, прекинав. Кога ми дојде на свадба, не ја чувствував како блиска другарка, туку само како познаничка. Сега веќе не се замарам, едноставно ја избришав од мојот живот.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
5.6.2014 1:07:46   
marchi
moeto drugarstvo so devojceto so koe izrasnav i baska mi bese (dodusa uste mi e ) kom sivka ispadna deka ne vredi.nema da poveruvate zasto GOSPOGJICATA go prekina naseto drugarstvo.edna zaednicka drugarka od drug grad bese dojdena vo nasiot i trebase da prespie kaj nekoja od nas i po dolgo nagovoruvanje dogovorot bese da ostane kaj mene.koga pojdov da ja precekam fino lepo stignav se izgusivme so drugarkata zasto se nemavme videno dolgo vreme sepak ide od drug grad,i potoa se pozdraviv so site drugi.e sega muabetot bese zosto PRVO ne se pozdraviv so mojata NAJDOBRA drugarka tuku nea ja ostaviv za na kraj user posted image ne mozam da svatam seuste.po se izgleda toa i bese izgovor a ne pricina ali i bez nea se zivee.user posted image segasnata drugarka mu stana kuma na moeto dete a se znaeme recisi 10 godini

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
5.6.2014 1:36:30   
Defne90 RR
Сум се разочарала и тоа многу од најдобра другарка.И тоа грешката беше моја што јас и дозволив таа да си игра со нашето друграство и да ми прави сплетки позади грб.Иако другите ми кажуваа каква личност е таа и дека се дружи само од корист.И откако на крај си го покажа и самата таа вистинското лице,јас конечно ставив крај на нашето другарство.И да додадам јас не сум значи личност што е агресивна или сака да се кара или да вреѓе и да прави сплетки и да измислува.Или пак личност што сака да кубе коси.Е ама значи бидејќи во животот никој ме нема така насамарено и повредено си го доби убаво во трета година не екскурзија во Албанија.Можам само да кажам тогаш расчистив со таа личност и ја избришав засекогаш од мојот живот,ко да не ни постоела никогаш.Јас трпам многу и простувам,но кога ќе ми се излие се на глава тогаш сум спремна на нокаут.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?