|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 16:14:35   
Snowhite RR
Овде повеќе мислам не на парови кои работат во иста фирма, ако е голема фирма, туку работење во иста канцеларија. Кај мм на работа има многу парови кои работат заедно, но ми е интересен еден пар кој работат во иста канцеларија, значи заедно одат на работа, таму се заедно цело време, заедно си одат, забави, прослави од работа, пак заедно. Јас тоа не би можела и не би сакала искрено, мислам дека треба малку време одделени, за што би разговарала со него ако сме по цел ден заедно.
Што мислите вие? И дали можеби сте вие еден од овие парови?


< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:37:06 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 16:48:40   
Палешка РР
Не би можела да издржам во иста канцеларија, сепак тоа е премногу време поминато заедно. Плус во канцеларија со колегите можеш да се поткараш и секогаш има ривалство, а ова како ќе функционира незнам. Мислам дека ни раководителите не треба да дозволат такво нешто.
Ние со мм работиме во иста фирма во сосема различни сектори па сме преоптоварени со глупости user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:37:30 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 17:38:27   
mama26
rabotev so mm na isto mesto cela godini i pak bi rabotela zaedno so nego vo nesto novo ovojpat samo nie dvajca kako gazdi user posted image   super mi bilo sme imale raspravii da no toa nemalo vrska so nasata vrska user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:37:51 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 18:18:33   
Viktori
Мислам дека ни раководителите не треба да дозволат такво нешто.


па во повеќето големи фирми веќе не може така... Само тие затекнатите ги оставија..
инаку јас и ММ на работа заедно  = user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:38:06 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 19:56:48   
Snowhite RR
Да и јас знам дека во иста банка на пример не може да работат заедно двајца партнери


< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:38:22 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 22:10:45   
Martins mom
Ииии...ми ја погодивте тематаuser posted image user posted image Јас и мм се запознавме така...Јас појдов да работам во фирмата кај што работеше тој. По цел ден бевме заедно и се запознавме толку добро и сфативме дека совршено би си одговаралеuser posted image Се роди љубов на работаuser posted image user posted image Си помагавме, се штитевме...криевме дека сме во врска одредено време, ама едно утро и двајцата задоцнивме и се издадовме...user posted image user posted image Мене ме преместија на друга локација...не разделијаuser posted image user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:38:39 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 22:28:35   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Да и јас знам дека во иста банка на пример не може да работат заедно двајца партнери



Јас имам пријателка и таа и нејзиниот дечко работат во иста банка, во иста филијала. На работа се запознале, па сега дури живеат заедно. Додуша веќе не се во иста филијала, таа доби унапредување, ама до пред некое време заедно работе. Сега не знам дали се криеле од колегите или не, ама никој ништо не им рече.


< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:39:00 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сопругот/а колега на работа
8.1.2011 22:49:11   
AnnaMolly RR
Мислам дека јас+мм заедно на работа не е добитна комбинација.
Јас лично не би можела да работам со мм на едно место, мислам дека и двајцата ќе се побудалиме.


< Поракaта ја уредил виктори -- 10.1.2011 0:39:25 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сопругот/а колега на работа
15.1.2011 0:12:31   
Боцко
од сегашна гледна точка на нештата, сметам дека бев во право кога не го сакав тоа. мислам дека не би функционирало. иако, имало периоди кога заедно хонорарно работевме преводи и работата одела добро, на подолг рок е неиздржливо.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сопругот/а колега на работа
15.1.2011 9:36:57   
Pepelaska *
Не би го сакала  тоа, а којзнае може и да функционираме ама како што кажа мама26 како газдиuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сопругот/а колега на работа
15.1.2011 12:54:23   
arh_diz
Ni pod razno , rabotevme zaedno koga dojdov jas tuka . Problemite od rabota si gi nosevme doma i postojano zboruvavme samo za raota , doma po pat koga ke izlezevme nekade na kafe.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сопругот/а колега на работа
15.1.2011 13:43:06   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Не би го сакала  тоа, а којзнае може и да функционираме ама како што кажа мама26 како газдиuser posted image


neeeeeeeee, ni kako gazdi.
uste e potesko. bidejki obemot na rabota e pogolem, polkompleksen, se donesuvaat krupni odluki....
da ubavo e sto ke si pomagate eden na drug, no sto koga imate razlicno mislenje, pa posle imas diskusija od tipot..."koga ti velev jas ne taka..tuku vaka"
toa go zagrozuva bracniot zivot...no za zal nekogas nemame drug izbor.

_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сопругот/а колега на работа
15.1.2011 15:30:04   
Snowhite RR
И ние со мм имаме работено заедно на некои проекти, и супер функциониравме, ама мислам не би можела да се замислам да работам со него во иста просторија во подолг период или засекогаш


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сопругот/а колега на работа
16.1.2011 17:15:52   
veckasr
ne bi sakala da rabotam so mm vo ista firmabidejki znam oti problemite od rabotata ke si gi nosie i doma

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сопругот/а колега на работа
16.1.2011 18:20:22   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Не би го сакала  тоа, а којзнае може и да функционираме ама како што кажа мама26 како газдиuser posted image


neeeeeeeee, ni kako gazdi.
uste e potesko. bidejki obemot na rabota e pogolem, polkompleksen, se donesuvaat krupni odluki....
da ubavo e sto ke si pomagate eden na drug, no sto koga imate razlicno mislenje, pa posle imas diskusija od tipot..."koga ti velev jas ne taka..tuku vaka"
toa go zagrozuva bracniot zivot...no za zal nekogas nemame drug izbor.
tocno taka ako se razlicni mazot i zenata ic neka ne se zafakaat zaedno..jas i mm veke imame iskustvo vo toa pa zatoa i znam kade i sto kako treba a i slicni sme na rabotno mesto mislam ke uspeeme zaedno..dajboze samo za ubavo da e jas sum za so mm da rabotam pak user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сопругот/а колега на работа
17.1.2011 10:56:02   
big_mama817
јас со мм не би можела да работам едноставно така би се карале 24 часа сега само четвртина се караме :)



_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сопругот/а колега на работа
4.3.2011 9:50:46   
stojanoskad
NIKAKO!strasno mi e i da pomislam kako bi bilo!verojatno treta svecka vojna!user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сопругот/а колега на работа
4.3.2011 13:54:47   
ben10
NIKAKO!strasno mi e i da pomislam kako bi bilo!verojatno treta svecka vojna!user posted image



ISTOuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот stojanoskad)
Непосредна врска до пораките: 18
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?