|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 18:50:58   
Olivia
Neodamna se najdov vo istoimenava situacija no dosega ne se spraviv da go resam problemot bidejki naseto prijatelstvo e skrseno i moite emocii voedno, kako vie bi se spravile dokolku vasata najdobra drugarka ili drugar ve razocara, dali ke prostite dokolku ve povredi, gi izneveri vasite tajni ili pak ednostavno zaborava kakvo drugarstvo delite.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 19:15:07   
kapina
ne bi mu oprostila i bi go ignorirala 

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 20:55:06   
Lisica
Licno imam doziveano slicna situacija, da go resis problemot malku ke bide potesko, tesko e ednas steknata doverba koja ednas bila skrsena, da ja zalepis, da ja popravis toa bas ne ide taka lesno. Moja preporaka do tebe da si prodolzis da si go zivees zivotot kako i do sega, ima mnogu poubavi raboti na koi treba da se fokusiras, negativna energija na nikogo ne mu e potrebna, moze ke dojdes do mnogu interesni zaklucoci.:)
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Neodamna se najdov vo istoimenava situacija no dosega ne se spraviv da go resam problemot bidejki naseto prijatelstvo e skrseno i moite emocii voedno, kako vie bi se spravile dokolku vasata najdobra drugarka ili drugar ve razocara, dali ke prostite dokolku ve povredi, gi izneveri vasite tajni ili pak ednostavno zaborava kakvo drugarstvo delite.


(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 21:19:04   
Палешка РР
Зависи за што се однесува.
Јас на пример нема да и простам на колешката и добра другарка која не ми се најде во најтешкиот момент: Таа беше во Охрид на плажа кога побарав помош од неа за Марио кој повраќал цела ноќ и беше дехидриран - ми одговори дека маж и не е тука и нема со кого да појде до Градиште user posted image Така јас морав да тргнам за Охрид.
Јас не би оставила ничие дете на цедило, а не пак дете на добра другарка.

Разговарам и нормално се однесувам со неа, но нешто се скрши...готово.

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 11.8.2011 21:20:25 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Lisica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 21:42:26   
Bogdancanka
Зависи од ситуација,јас имав другарка со која речиси заедно пораснавме,немаше нешто за кое не го споделувавме една со друга, многу и верував и ја сакав,многу ми значеше и за неа бев подговена на се...но како поминуваа годините другарка ми почна да се менува,имав чуство дека за се нешто сака да ме искористи но поминував преку тоа другарка нелиuser posted image Но два пати ме доведе во незгодна ситуација,првиот пат не беше толку лошо затоа и простив, но вториот пат едноставно неможев да верувам дека некој на кој толку многу му веруваш е способен за тоа...едноставно многу ме разочараuser posted image еден период не зборувавме една со друга...но сега комуницираме, без некој посебен однос сега сме далеку од добри другарки...и никогаш нема да бидеме тоа што бевме


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 21:47:57   
kapina
mojata najdobra drugarka zagina od soobrakajna nesreka i sega nemam nekoja posebno dobra drugarka do skoro imav edna sto mislev deka e dobra no ne e ona gledala samo korist od mene koga svativ oti e taka pocnav da ja ignoriram

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 22:39:48   
Martins mom
Моја тема....докторирав на ова. Понекогаш се прашувам дали е проблемот до мене или другитеuser posted image Најдобрата прва другарка до четврто одд, што растевме заедно, седевме во иста клупа, живеевме врата спроти врата, кога се преселив во друг град зборувала наоколу толку невкусни муабети и ги открила сите мои тајни, а имавме само по 10-тина годиниuser posted image Запознав друга најдобра која ми се залепи за срцето...ни спиење не не делеше, училишните и студентските денови ги миневме заедно, дишевме во еден здив...ме повреди, ме уништиuser posted image user posted image user posted image Не престанав да верувам во другарство и дозволив да имам друга најверна другарка што ја сакав ко сестра, но и таа ми забоде нож во грб!user posted image Тука завршува приказната...сега имам само добри пријателкиuser posted image
Инаку со сите горенаведени комуницирам, ама на дистанца. И самите се свесни дека погрешиле, но нема враќање.


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
11.8.2011 23:43:18   
Џесика
Се имам разочарано од најдобра другарка... на долго на широко ако почнам нема ни да исчитате, битно еден период не контактиравме, не се испокарав, ја остаив едноставно, све беше заради нејзиниот тогашен дечко... откога раскина со него пак ми се приближуваше, ја држев на дистанца, и сакаше све по старо да биде... едноставно не можев. Сега ми се јавува често, доаѓа, ме вика да и одам, ама таа глупост нема да и ја заборавам, не ја осудувам, едноставно и се чудам на наивноста...
Имало и многу други ситуации со други другарки, ама едноставно ги игнорирам, не навлегувам, и ги оставам сами да сфатат колку сум им верна и ги сакам и никогаш не би ги повредила... и сфаќаат user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 8:14:15   
miana
MMMMM bas ubava tema.... Imav edna drugarka so koja sto porasnav bulvalno od prvo oddelenie pa posle do kraj na cetvrta godina sedevme vo ista klupa...Kako deca imavme raspravii ama bea detski...Mi namesti mnogu losa situacija za sebe da se zastiti i od togas mi go izmeni zivotot,iako se kaese mnogu veke kasno bese...Sega ne kontaktirame user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 11:44:12   
Pepelaska *
имав 4 најдобри другарки заедно од 7 до 18 години бевме, од сите се разочарав нема да пишувам детали зошто и ден денес не ми е јасно колку бев глупава што верував во такви личности. сега имам неколку добри пријателки

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 11:54:32   
AnnaMolly RR
Ехеее, се имам разочарано и тоа многу. Затоа сега никого не можам да наречам пријател. Сите ги сметам за „познаници“. Така помалку може некој да ме повреди. Најдобриот другар со којшто учевме заедно од 1 одделение до 4 година средно ми е сеуште најдобар пријател, иако ретко се гледаме го сакам најмногу на светот и тој мене! Другиот најдобар пријател ми е хомосексуалец, како другарка ми е user posted image Никогаш ме нема разочарано.
А „другарките“ што ми беа од пред да се омажам си го покажаа вистинското лице откако се омажив и се породив. Никоја не ме вика ни на роденден, на дипломски, за излегување... Престанав секаков контакт со нив, само на едно здраво сме кога ќе се видиме додека сум кај моите.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 13:37:54   
Yummy Mammy
Nikogas ne se poprava drugarstvoto, isto kako i vrskite, ke se smiris, mozebi ke prodolzis ponatamu, no nekoja grutka sekogas ostanuva zatoa sto veke ne ja gledas taa licnost so istite oci i so istata doverba.

Jas mnogu se razocarav od mojata togas najdobra drugarka zatoa sto ne me pokani na svadbata, a prethodno sakase da i bidam starosvatica. Sto se sluci ustvari - devojceto imase edna dooolga vrska 7-8 godini, i koga resi da raskine jas ja poddrzuvav vo sekoja odluka. Potoa ko sto obicno biva, pocna da skoka od eden decko na drug, bez da drzi nikakvo nivo, idese i so narkomani i so stranci za edna vecer, i po hoteli i po moteli, i normalno mene ne mi bese seedno. I go kazuvav moeto mislenje za sekoj od niv, no sepak toa bese nejzin zivot, sto saka neka pravi, jas si ja sakav i kako covek i kako drugarka. No, pocnav se poretko da iskacam so nea zatoa sto me stavase vo mnogu nezgodni situacii.
E koga go zapozna segasniot soprug, tipkata mu raskazala se, ama bas se za sekogo, i normalno na covekot ne mu bilo bas prijatno, a ona veke bese bremena i veke planiraa svadba. Ona sto jas otposle go doznav bese deka jas sum bila taa nesovesnata sto sum ja zapoznavala so tie tipovi, i so mene gi pravela site tie gluposti i ne znam sto uste, sto nemase apsolutno nikakva vrska, i soprugot i zabranil da se gleda so mene (iako vo toj period nie veke retko se gledavme, da ne kazam ic). Sepak, svadba se pravi ednas vo zivotot i ako nisto drugo radi reda treba da si ja viknes najdobrata drugarska so koja sto si pominala niz sito i reseto, koja sto te pokrivala vo milijarda situacii, kaj koja sto si spiela i jadela, so koja si delela se.
Mnogu me navredi toa. Nikakva pocit kon toa sto sme go proziveale zaedno. A uste poveke me navredi toa sto iako samata znaese kakva e situacijata zatoa sto samata si ja napravi, posle zborela po luge deka jas ne sum i dosla na svadba, za mene ne trebalo specijalna pokana, jas sum bila bliska... a jas iskreno nemav ni poima ni kade treba da dojdam, ni vo kolku saat, ni so kogo, ni na koja masa sedam... ne mozam tuku taka da si se pojavam "eve jas dojdov" posle site skandali sto mi gi priredi i ona i maz i...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 13:41:45   
Yummy Mammy
Uf, moevo malku dolgo ispadna, ama morav da go izvadam od dusa user posted image  Se uste mi nedostiga drugarka mi, mnogu mi nedostiga, imame kerki skoro ista vozrast, namesto da ni rastat zaedno, nie se cudime kako da se pozdravime koga ke se vidime dali so raka ili so gushka... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 13:48:12   
miana
Pa yummuy mummy neznam dali si citala za mojata starosvatica...Ne e slicna prikaznava ama se skaravme do toj stepen da ne se gledame veke i duri koga bev na ctg ona bese so sestraii namesto da mi stane da sednam  ( deka jas bremena) a na zidot si pisuvase otstapete im go mestoto na tie sto im e  najpotrebno-na bremenite zeni taa kvaknala i sedi a jas stojam 9 mesec. Sega posle tolku 3-4 godini taaa mi pisuva sms,dogovarame sredbi a nikako da se vidime.Za mene ne e toa sto bese a bevme od bebinja zaedno...Nemozam sega da glumam deka sum rekna koga ke ja vidam koga ne mi ni pisa sms koga se porodiv ( iako mm ja pokani na mekici) nitu dojde za kerkami,nitu mi cestita...Sega mi pisuva sms - aj da se vidime,ova,ona....A za drugata drugarka koja imam pisuvano na ovoj forum e sosema druga situacija. Zatoa mi e  cudno deka si napisala koga ke se viidme neznaeme dali da se gusneme ili pozdravime so raka...

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 13:56:47   
temjana
ufff jas sum bila milion pati povredena od drugarki, ama gluperda teshka sum i sekogash im prostuvamuser posted image . Duri i koga tie se apla vinovni jas sum prvata shto ke se javi, bidejki nemozam da dozvolam da gi zagubam. Premnogu mi znachi prijatelstvotouser posted image E sega normalno si imam dve drugarki koi mi se starosvatici, tie i vo 4 sabajle da gi pobaram ke dojdat kade i da sum, dodusha ednata ne tolku ona e malku posebichna, ama ja sakam zaradi drugi osobini nejzini. Kako i da e jas dushata mozam da ja dadam za prijatelstvo, pa duri i da ne mi se tolku bliski. Teshka sum na novi poznanstva, no koga ke zasakam nekogo kako pes sum do krajot na zivotot go sakam i na glava da mi se kachi ke prostam

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 14:22:48   
Lisica
Ziva smotanica sum i jas znaci, na sekoj vo zivotov ne treba da mu prostuvas. Mojata najdobra drugarka od peleni , na koja i bev starosvatica i pokraj toa sto ne mozev da bidam ( zasto vo toj moment zivotot mi bese haos, pred se doma so drami i sl.raboti ) ama za nejzina ljubov i pocit, prifativ, baska se zadolziv i se ispruziv za poklon, ja prasav sto vi treba, sporet, nema problem, otidov go kupiv, i se taka po redu site adeti gi isteravme, ama za nisto ne mi krivo...
Ama docekav kaj nezjino da dete da otidam na rodenden i da ne me ispocituva voopsto, strasno me izvadi od koza... muzeto mi vika ne se nerviraj, kako da ne se nerviram,300 pati od kal sum ja vadela, sum ja prikrivala, i prostiv sto pozadi moj grb se gledase so moj decko (rekov aj ne e vreden,za drugarstvoto da si go izgubam), za sto da otidam da mi pravi faci za poklonot prvo, vtoro, so site se isposlikaa, so mene i moeto dete, mojata familija ne zastana edna slika da napravi, nitu pak red muabet. I ova ne samo za ovoj rodenden nego za 5 rodeneni unazad, ama si vikav si umisluvam.
Sega sum definitivno resena da ja otstranam od zivotot, na krajot na kraistata ne e se vo poklonot, treba da e vo zahvalnosta sto sum se pojavila na rodenden, sum kupila poklon kolku sto sum imala ( a ne bese malce, zasto neznam sto e toa malku, sekogas davam i shakom i kapom), pred se sum dosla znaci te pocituvam, ama ocigledno ne se ceni toa.
Izvinete sto vaka obemno se raspisav,, ali podbro tuka, nego da plakam nekoj psihijatar:))) moze da dobijam i nekoj super sovet, stranickava epten mi se dopaga, a nekoi dva dena ja koristam:)))) Pozz do site

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 15:11:11   
Maca25
И мене ме имаат разочарано многу пати другарките, но не било нешто премногу сериозно за да престанеме да комуницираме.
Освен со една другарка со која живеевме на иста улица, делевме се во детството, бевме неразделни, е само со неа се имам скарано додека бевме средношколки и не зборувавме се до пред една година, кога се сретнавме двете со дечињата на улица. Не дека се дружиме сега, но од време на време ги дружиме децата.

Мислам дека пријателството е скапоцено и дека треба да се чува, негува, затоа што денес е многу тешко да стекнеш добар пријател, кој ти мисли добро, кој во секое време ќе ти помогне и најважно ќе те сослуша и советува ( а не да се прави дека слуша, од едно уво му влегува, од друго излегува).


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Lisica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 15:19:37   
miana
Mislam deka neguvanjeto na drugasrstvoto treba da bide obostrano..Ima razorcaruvanja razlicni po priroda i nekoi od niv bolat premnogu za da mozat da se prostat,a dokolku bile vistinski nema da dozvolele voopsto ni da se slucat..takada si gi cuvam onie koi nikogas me nemaat povredeno a nitu pak jas niv...Nekoi raboti se neoprostivi i toa e toa...Treba da se neguva drugarstvoto no i da ima pricina za toa.Da si pocuvstvuvavla deka mozes slobodno da se potpres na taa drugarka,a onaa koja ednas te zeznala ( ke te zezne pak ) ako e prava nema nikogas da te povredi na nekoj bolen nacin.( gi isklucuvam detskite kavgi ) 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 15:25:27   
Maca25
Баш тоа - пријателството треба да се негува, но обострано да биде- треба да и го објаснам на моја пријателка деновиве. Не може само еден да се труди, да наоѓа време за гледање, за кафе и муабет, да ја ислушам секоја нејзина мака, треба и таа да се потруди малце. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 15:34:19   
miana
ништо што е со убедување  не е вистинско ( така јас мислам) Треба сама да е свесна а не да ја потсетувам

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
12.8.2011 15:36:28   
Lisica
te podrzuvam vistinski frend i 100 godini da ne go vidis i da ne go cues, a koga ke ti zatreba znaes deka e tuka, toa e prav frend.
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ништо што е со убедување  не е вистинско ( така јас мислам) Треба сама да е свесна а не да ја потсетувам


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
13.10.2011 12:30:43   
anedespo
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ехеее, се имам разочарано и тоа многу. Затоа сега никого не можам да наречам пријател. Сите ги сметам за „познаници“.



Isto. Mojata najdobra drugarka so koja se pravevme zaedno me razocara ne ednas tuku mnogu pati. A jas za ater na drugarstvoto, i prostuvav i odevme ponataka. Se se zapocna koga jas go zapoznav mojot denesen soprug. Znaci jas vo nieden slucaj ne ja zapostaviv i se gledavme skoro sekoj den iako toa za mene znacese 1 saat pat vo eden pravec (ona rabotese, a jas bev student). Znaci i ona si fati decko i toa najdobriot drugar na maz mi. Megjutoa tikvata kaj niv pukna, raskinaa. I pazi mi ponudi da sme se smenele so deckovcite. Aj na sala go svrtev toa i pominavme preku toa. Potoa prestana da izleguva so nas iako redovno ja vikav, za posle da mi prefrli zasto sum prestanala. Pa po 4-5 meseci molbi sekoj pameten ke prestane. Pa zosto ne sum ja viknala na odmor so mene, iako jas bev so decko na odmor. I odgovoriv pa nema valjda sveka da mi drzis. I taka ona stana mnogu nervozna, polna so negativna energija. Se sto ke mi se slucese ubavo so deckoto, mi vikase prekini ne me interesira. I jas vistina olabaviv i prestanav da se javuvam i da se gledam so nea. Posle 6 meseci za ater na dobroto drugarstvo resiv da probame uste ednas i ja viknav da razgovarame. Otkako vidov deka e istata i rekov prijatno, tolku bese od nas. Nekoi lugje ne zasluzuvaat proska.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
13.10.2011 23:33:59   
Viktori
Јас сум тип што нема многу другарки. Мене искрено ме замараат. Еднаш у еден месец знам да излезам на кафе или некаде, ама да имам другарка некоја блиска за муабети, не фала. Немам ни време, а ова што го имам ми е предрагоцено за себе и домашните. Порано не бев толку изразено нетипично асоцијална, ама сега сум апла user posted image

Ако кажам нешто на некого, значи на секого можам да го кажам. Тајни не делам, себична сум. А и да ми се доверуваат нешто не сакам посебно, едноставно не ми се мислат туѓи гајлиња.

Јас сум за плитко другарство. Да излеземе, да се насмееме, да те орасположам ако си нервозна, тажна, да те утешам и толку! Нареден пат кога, само Господ знае user posted image

Затоа, сите ги сакам! Од никој не сум разочарана! Кис4е! Муах!
user posted image

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 13.10.2011 23:34:48 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
14.10.2011 14:48:54   
temjana
јас неможам без другарките, премногу ми се важни во животот. Тоа се првите луѓе на кои им се јавувам кога сум среќна или кога сум премногу тажна, едноставно ги обожавам. А пак зимските вечери на топло кај некоја собрани, со варено винце и чоколада уфффф... ништо поубаво. Незнам за мене пријателството е премногу важно, нормално си имам 2 на кои можам се да им кажам без да се навредат и со кои можам да не се видам и 1 година и кога ќе се видиме сето тоа да не се почувствува. Јас се нервирам од себе бидејќи им допуштам на луѓе кои ми се допаѓаат (а малку се тоа) да ми се качат на глава и да ме повредат

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Paзочapyвање од најдобpиoт другар/ка
14.10.2011 15:08:02   
Annet
ohhhhhhhhhoooo oooo kolku gi ima,eden kup........................
sekogas se prasuvav jas li sum problemot ili oni?
premnogu sum naivna,site gi prifakam so rasireni race,jadea ,spieja,se pravea kaj mene.i na kraj ne cinev........... koga mene mi trgna na podobro site mi go svrtea grbot.............user posted image
i sega si imam onaka projatelki za kafe muabet..onaka............. sto znam moze ke bideme pobliski ama se plasam.. neznam ni dali sakam poveke da sum bliska so nekoja prijatelka...
se omazija deca rodija ne se poznavame sega.......a se delev so niv...taka trebalo da bide ,podobro e taka;-)

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?