|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Право време?
26.7.2009 0:26:05   
Sweetheart
Драги мои јас би ве запрашала откако сте биле во брак кога помисливте дека е вистинско време за user posted image ?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Право време?
26.7.2009 8:08:56   
mimicka
Kaj nas nemase pravo vreme ednostavno ostanav bremena posle edna godina. Za zal imav spontan user posted image . Od togas pocnavme da razmisluvame po seriozno na taa tema no ne prevzemavme merki se do minatoto leto na tretata godisnica koga i ostanav bremena. Na 14 Maj ovaa godina stanavme mama i tato user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Sweetheart)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Право време?
26.7.2009 8:49:11   
Палешка РР
user posted image Во брак влегов бремена со првото дете и знаев дека е вистинско време. Сега повторно, по тринаесет години сум бремена . Секогаш кога ќе почувствувате желба е вистинско време за бебенце user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Право време?
26.7.2009 10:41:55   
mami
ние прво решивме дека ке имаме бебе, и почнавме да работиме на случајот па дури отпосле мм ме побара, сеуште немавме user posted image кога ме побара, и ми рече дека ке ме побарал без разлика дали имало или немало бебе. две недели после тоа тестот испадна позитивен, така што за нас тоа беше право време..мислам дека тоа си зависи од партнерите, јас само со мм се чувствувам доволно сигурна за да бидам мама, само со него ми се појавила онаа огромна желба да му родам бебе кое ке биде спој од нас двајца

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Право време?
26.7.2009 17:26:58   
dani85
za da se zememe ne bese presudno dali sum bremena ili ne tuku dolgogodisnata vrska i resivme deka e vreme oti ni se smaci sekoja vecer da se isprakame

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Право време?
26.7.2009 17:37:08   
denicka
user posted image user posted image user posted image  pa normalno deka ke vi se smaci user posted image user posted image user posted image

iskreno jas otsekogas sum sakal da se omazzam netrudna user posted image  me razbravte, neli? taa zelba mi se ispolni. e sega za user posted image se odlucivme malku da se popazime (nekoi 6 meseci) pa pocnavme so rabota. i taka nie si rabotime ama user posted image  nema. i nie den denes si rabotime na slucajot pa koga togas ke si dojde samo. Taka?

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Право време?
26.7.2009 18:07:07   
Sweetheart
Кај мене таа желба што ја кажувате драги мои понекогаш  се јавува но некогаш едноставно ја нема. Некогаш кога си размислувам за тоа колку е убаво да си имаме user posted image  многу посакувам но од друга страна се двоумам некако како страв да ме фаќа а еве веќе една година сме во брак и не сме почнале да работиме на случајотuser posted image user posted image . Можеби како што викате вие тоа само по себе ќе си дојде нели?

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Право време?
26.7.2009 18:29:59   
milijana
Draga moja..veruvaj sega si na rascekor koga ke si dojde deteto..se ke si dojde na svoe mesto.Sega imas izgleda vreme da bides preokupirana so takvi misli..no..zelbata za dete e sekogas tuka.Taa ti e vo srceto, bidejki ti si prirodno-zena.Taka..voopsto ne se nerviraj, nitu razmisluvaj, vodi si ljubov,a cudoto na zivotot ke si dojde kako blagoslov od koj ke bides presrekna.Pozzz

(Одговор на членот Sweetheart)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Право време?
27.7.2009 15:55:48   
dani85
nie i pred da se zememe nekolku meseci i otkako se zedovme rabotima na slucajot ama nisto od rezultati

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Право време?
27.7.2009 17:10:08   
agnes77
Nakon 6 godina vo brak mi smo odlučili/osjetiliuser posted image da je pravo vreme za user posted image , sad smo vo brak 10 godina i zapisani smo vo registarot na možni posvoiteliuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Право време?
27.7.2009 17:43:50   
ripce
не бевме во брак, се знаевме само 3 месеци, но и двајцата го сакавме тоа... добивме син кој ја има целата љубов од двајцата и сите останати околу нас... 

(Одговор на членот Sweetheart)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Право време?
19.8.2013 11:56:19   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MSV1

Kako znaevte deka e vreme da se obidete da imate bebe? Kako go nadminavte stravot deka mozebi ne e vreme?






ИЗВОРНА ПОРАКА: wanna be mum


ИЗВОРНА ПОРАКА: MSV1

Kako znaevte deka e vreme da se obidete da imate bebe? Kako go nadminavte stravot deka mozebi ne e vreme?




Нетреба да има страв туку огромна желба која се осеќа во секое делче од душата и телото
Да се биде спремен значи да се има таа желба и љубов иначе не би се поднеле овие горки наши маки тука што мачиме за user posted image а после и слатките маки што доаѓаат user posted image


(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Право време?
19.8.2013 13:03:49   
LoveableMe RR
Ние сме во брак 2 год и сеуште немаме деца, од првиот момент кога го замисливме заедно, мм ми ми рече сака деца со мене и да почнеме да работиме на случајот, плус притисоците за деца од страна и еве денес кај сме.....можеби да одеше спонтано досега ќе имавме деца...не знам....ние што немаме сакаме поскоро, тие што можат си планираат кога.....никако не ни се погодува....user posted image user posted image user posted image

А сите што ги имаат, знаат дека се непроценливо богатство и се каат што не се решиле порано.user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Право време?
19.8.2013 13:39:00   
Bethany
Ние бевме во брак веќе две години кога почнавме да размислуваме за да работиме на случајот.user posted image
Инаку, ниту двајцата не сакавме веднаш, сакавме малку сами да бидеме... Дури мм се уште не се журеше, ама мислам кај мене се прво пројави желба и така работејќи на случајот, желбата се зголемуваше.
Додуша и ние се малку намачивме, скоро две години се обидувавме, со поголем или помал интензитет, ама сега можам да речам дека бебето дојде во вистинско време, кога многу нешта ни се поклопија во животот.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?