|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што "позајмувате" од вашето дете? :)))
1.7.2009 12:05:49   
mami
Имате навика по нешто да им земате на вашите мали сонца? јас обично му крадам од уљето за тело- ми ја прави кожата убаво мека, или некое чоколадоuser posted image user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
1.7.2009 12:59:45   
niki
Cokoladi i cips, za da nejade mnogu nezdrava hrana.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
1.7.2009 13:04:30   
Боцко
на стефан ништо не можеш да му украдеш кога те гледа. му земеш ли нешто одма вика: плукни! врати ми го назад!user posted image user posted image user posted image
а он ако види да јадам нешто интересно, вика: а да ти украдам ли јас?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
1.7.2009 13:06:06   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image па знае срцкото..не мислев на тоа кога ве гледа, кога не ве гледа, мојон ако ме види дека јадам чоколадо ке се испентари по мене како знае и уме само да му дадам коцкаuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
1.7.2009 16:45:40   
Iva
Мм на Михајло му ги јаде Животинско царство чоколадцата, а и јас знам понекогаш да му украдам и тоа само ако не не гледа. Инаку треба да го прашаш дали може да му земеме, па ако дозволи, тогаш да. Еднаш на татко ми пробуваше да му ја отвори устата да ја извади смоката што му ја лапнал.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
1.7.2009 16:52:43   
selma
HEY CAO IVA KAKO SI KOLKU DECA IMAMS AJDE DA RAZMENIME ISKUSTVO AKO SAKAS
I DA MI POMOGNIS VOENO ZASTO JAS SUM MLADA MAJKA IMAM 19 GOD


_____________________________

SELMA

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 11:19:26   
mami
сега веќе редовно му земаме од чоколадите или од грицките, и многу е смешен, ако тој реши дека не треба да ти даде, ти и да си земал, ке ти ја отвори устата и ке ти го извади залчетоuser posted image user posted image user posted image ама откако еднаш јас на него му направив така сега само ке тргне со прстето и се смееuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот selma)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 13:08:42   
STRUMFETA
imame preku 20 podaroci.Pa ovie denovi mama i tato ruckaatuser posted image Isto  go delime mlekoto za telo Jonsons

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 13:23:25   
profesorica
му зимам од чоколадите скришно, а и од павловиќеватаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 13:27:11   
Mucka
vlazne maramice,sampon,kremica,jekoderm, itd user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 14:42:14   
Еца
влажни марамици, креми, павловичева не им земам, ама затоа деновиве мама како убаво си ручка со Мартина од пакетчињата чоколадце, леле, леле

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 14:45:13   
Iva
Павлодерм, многу ми ја омекнува кожата поготово на нозете која понекогаш е сува. И се разбира чоколади, баш синоќа ме фати криза за благо и да не отворам од пакетчињата, за да не шушкам, им украдов две животински царства.user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 21:14:08   
mami
хехех значи сите стандард работиuser posted image user posted image user posted image ние марамиците му ги трошиме редовноuser posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 21:25:02   
alex_mo
  Во овој период секако од пакетчињата,а од нероденото бебе му ја потрошив павловиќевата..супер ми одговара и на лицето ....скроз ми го исчисти од бубуљици(малку беа)....Ке и купам јас нејзе нова само за неа

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
4.1.2010 21:33:13   
Палешка РР
Позајмувам по некое чоколадо од пакетчињата на Миа, ако ми даде бато Марио, се разбира user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот alex_mo)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
5.1.2010 0:55:27   
HristinAntonio
nesto blagicko, vlazni maramici...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
5.1.2010 0:57:00   
ripce
влажни марамици!

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.12.2010 15:11:38   
mosa
ej paznaci jas ne sum bila ednistvena i jas mu kardam na sinmi od cokolatcata i smokite i duri sekga pocnuva da kenka koga ke vidid deka mu zemama .inaku dekime i vlazni maramici i mleko za telo,nekogas i samponceto ama gledam toa da bide poretko.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.12.2010 15:39:22   
majka 79
smoki i vlazni maramici redovno, a ponekogas mi se slucuva i po nekoj dinar od kasickata da zemam, ama vrakam so kamatauser posted image


_____________________________

mudriot covek ne kazuva se sto misli, tuku misli i razmisluva se sto ke kaze.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.12.2010 21:54:55   
mama26
ne pozajmuvam tuku mu zemam user posted image

blago zatoa sto nejade voopsto.pa se sto ke kupam radi reda vo kuka da ima blago ako posaka toj ne go jade i na kraj jas jadam.

solenko troskite sto ke ostane od cips,smoki ili solenki user posted image

a paricki ako saka nesto da si kupi zemame od negovite zatoa sto sekogas ima vo kasickata najmalku 10 den..ako nisto drugo za edni smoki.dosta e user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
13.12.2010 21:58:00   
Палешка РР
Кремче Бекутан од Миа, а од Марио ја позајмувам вентијагата понекогаш, на срце ми е user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
14.12.2010 12:16:43   
Pepelaska *
Му позајмувам кремчиња Бекутан и Хип  а за чоколади да не прајме муабет  user posted image  па не може на 3 месеца да јаде хахаха

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
14.12.2010 12:21:34   
strelec 8
ah koga ke dojdat ovie praznicite.edna paketcinja do gore polni.na decata im e radost da gi isturat site a ne da gi jadat.a i da go otvorat griznuvaat malku i vikat mamo ti.a jas nema da odbijam vo nikoj slucaj.mmmmmm milki mnogu.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
14.12.2010 12:25:47   
lukas
lukas ne jade zivotinski casrta a bliskite samo mu nosat iako mu sum rekla da ne mu zemaat oti ne gi jadi i koga ke se soberat doma 10-tina mama i tato si gi jadat,a i mu go moristam mlekoto za telo iako doma imam kupovi bekutanot mi e mnogu ubav..drugo nisto ne mu zemam ne ni jadam..user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што "позајмувате" од вашето дет...
18.12.2010 22:50:36   
baby mama
Ponekogas koga ke mi snema kupka, pa si pozajmuvam od bebeskata isto i za pavlovicevata krema.Na lice stavam mnogu mrsna krema i ako mi snema od mojata vednas zemam od taa sto i ja stavam na kerka mi na gazeto user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

peperutka84
peperutka84

Dragi moi koe ime spored vas e podobro za moeto bebe?

Andrej (26%)

Matej (20%)

Darin (11%)

Kalin (13%)

Petar (24%)

Ilin (6%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!